Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 62
  • Документ
    Mathematical model of the dynamics change departure of the jib system manipulator with the simultaneous movement of its links
    (КНУБА, 2020) Loveikin, V. S.; Romasevich, Yu. O.; Spodoba O. O.; Loveikin, A. V.; Pochka, К. I.
    An equation of motion of the manipulator is obtained taking into account the influence of the inertial component of each link of the boom system and the effect of the oscillatory movement of the cargo on the dynamic loads of the metalware elements and hydraulic drive elements. The influence of the simultaneous movement of the first jib section, the second jib section and the telescopic jib section on cargo oscillation, as well as the effect of cargo oscillation on dynamic loads that occur in the boom system and manipulator hydraulic drive elements, is determined.
  • Документ
    Динаміка ударно-вібраційних систем з електромагнітним приводом для ущільнення будівельних сумішей
    (КНУБА, 2013) Баранов, Ю. О.
    Стаття присвячена дослідженню динаміки електромагнітної ударно – вібраційної установки для віброущільнення будівельних сумішей. Розглянуто фізичну та математичну моделі системи. Досліджено поведінку системи за умов зміни часу затримки на вмикання живлення електромагнітів. Для розв’язання диференційних рівнянь руху застосовано чисельну методику розрахунку. Наведено впровадження результатів досліджень у виробництво та навчальний процес.
  • Документ
    Методика досліджень загальної динамічної моделі «технологічна машина для будівельної індустрії – оброблюване середовище»
    (КНУБА, 2015) Назаренко, Іван Іванович; Нестеренко, М. П.
    Викладено методику досліджень загальної динамічної моделі «технологічна машина для будівельної індустрії – оброблюване середовище».
  • Документ
    Методика розрахунку напружено-деформованого стану взаємодії віброформувальної установки з робочим середовищем
    (КНУБА, 2012) Сівко, Володимир Йосипович; Кузьмінець, Микола Петрович
    Викладена методика розрахунку касетних установок з єдиним віброприводом та визначені раціональні режими ущільнення бетонної суміші.
  • Документ
    Моделирование геометрии магнитного поля в задачах проектирования высокоточных исполнительных устройств
    (КНУБА, 2020) Крячок, А. С.
    В работе представлены теоретические основы построения математической модели для моделирования картины магнитного поля в рабочей зоне специальных устройств со сложной геометрией магнитной системы. В качестве метода решения задачи, при наличии в пространстве ряда различных однородных и изотропных сред, предложено использовать метод «вторичных» источников. Это позволяет разделить решение задачи нахождения геометрии распределения поля на два этапа: на первом этапе находится распределение вторичных источников, действие которых эквивалентно влиянию неоднородной среды, а затем рассчитывается суммарное поле от первичных и вторичных источников. Благодаря такому подходу для кусочно-однородной среды задача расчета картины поля может быть сформулирована в виде системы линейных интегральных уравнений Фредгольма второго рода. Для решения интегральных уравнений был выполнен переход к конечной системе линейных алгебраических уравнений. При этом учитывались особенности геометрии магнитной системы конструкции (краевые условия). Решение системы алгебраических уравнений было получено несколькими методами для оценки результатов моделирования. На основании предложенного метода была получена математическая модель и разработан программный комплекс, реализующий численный алгоритм расчета геометрии магнитного поля в рабочей зоне специального устройства.
  • Документ
    Декомпозиція задачі параметричної оптимізації в умовах невизначеності інформації
    (КНУБА, 2010) Полтораченко, Н. І.
    Розглянуто задачу параметричної оптимізації інженерної мережі при сепарабельній цільовій функції з дискретними та інтервальними змінними, які виражають невизначеність вихідних даних. Запропоновано декомпозицію математичної моделі задачі.
  • Документ
    Застосування методів багатокритеріальної оптимізації до планування вантажних перевезень
    (КНУБА, 2010) Задоров, В. Б.; Федусенко, Е. В.; Федусенко, А. О.
    Запропоновано багатокритеріальну модель, яка дозволить збільшити ефективність управління перевезенням вантажів у динамічній транспортній мережі за рахунок складання попереднього плану перевезень з урахуванням основних чинників.
  • Документ
    Задача параметричної оптимізації та нечіткі множини
    (КНУБА, 2010) Полтораченко, Н. І.
    Розглянуто задачу параметричної оптимізації інженерної мережі з дискретними та нечіткими змінними, які виражають невизначеність вихідних даних. Запропоновано алгоритм розв’язання сформульованої задачі.
  • Документ
    Моделювання управління якістю природного газу з використанням функцій належності лінгвістичних змінних методом Парето
    (КНУБА, 2021) Предун, Костянтин Миронович; Франчук, Юрій Йосипович; Ободянська, О. І.
    Природний газ у відповідності з положеннями Енергетичної стратегії України на період до 2035 р. попри суттєвий розвиток «зеленої» енергетики залишається основним енергоносієм у державі. У зв’язку з долученням до єдиного Європейського простору регулювання торгівлі природним газом в країні всі розрахунки за спожите паливо слід виконувати в одиницях енергії. Таким чином, визначальними постають питання щодо якості природного газу. Однією з особливостей системи газопостачання є значна ступінь невизначеності зміни великої кількості збурюючих факторів впливу і постійно мінливих параметрів її функціонування. З поміж інших для оцінки якості вибрана математична модель, заснована на теорії нечіткої логіки. За результатами розгляду факторів, що характеризують фізико-хімічні властивості видобутого з родовища природного газу, якість його підготовки до транспортування та технічні умови експлуатації газорозподільної системи населеного пункту, отримано нечітку множину для визначення якості палива. Одним із методів аналізу в складних й багатозв’язкових системах є метод Парето, який полягає в класифікації проблем на нечисленні, але суттєво важливі, і численні, але несуттєві. Отримана стовпцева діаграма Парето наочно ілюструє кількість факторів впливу на якість природного газу. Найбільш впливовими фактороми на якість природного газу та на погіршення умов газоспоживання є теплота згоряння вища при стандартних умовах та вологовміст палива. В зв’язку з цим при організаційно-технологічному забезпеченні споживання природного газу на високому рівні вони підлягають розгляду в першу чергу.
  • Документ
    Математична модель управління процесом сталого регіонального розвитку
    (КНУБА, 2008) Турчанінова, Людмила Іванівна; Мартиненко-Демянчук, С. В.
    Будується модель системи управління процесами сталого регіонального розвитку за типом адаптивної системи з ідентифікатором, що базується на економіко-математичній моделі регіонального розвитку.