Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Документ
    Особенности формирования традиционного жилища в г. Тегеран
    (КНУБА, 2012) Азари, Алиреза
    Сделан анализ традиционного жилища г . Тегеран, рассмотрены основные принципы формирования внутреннего двора, выявлены общие традиционные приемы декорирования и отделки фасадов жилых дома, а также средства улучшения микроклимата жилища.
  • Документ
    Аналіз стану інженерних мереж та можливостей їх використання для потреб теплопостачання населених пунктів України
    (КНУБА, 2012) Предун, Костянтин Миронович
    В статті виконано аналіз чинної структури інженерних мереж населених пунктів України. Показано переваги і недоліки кожної із систем, перспективи і можливості їх реконструкції
  • Документ
    Принципи проектування сучасних житлових груп
    (КНУБА, 2019) Мохаммад, Мар’я
    У статті розглянуто основні принципи та фактори, які впливають на проектування та будівництво сучасних житлових груп. The article considers the main principles and factors influencing the design and construction of modern residential groups
  • Документ
    Деякі аспекти реконструкції систем інженерного забезпечення житлових будинків
    (КНУБА, 2010) Предун, К. М.; Кочетов, Г. М.; Шевчук, О. М.
    Розглянуто можливі варіанти реконструкції тепло-, газо- і електропостачання житлових будинків. Наведено технічну характеристику кожного зі способів.
  • Документ
    Будівлі, в яких ми живемо
    (КНУБА, 2018) Жовква, О. І.
    Розглядається питання формування житлових будинків (садиб) для представників творчих професій: митців, архітекторів, акторів, письменників. Наведені рекомендації стосовно оптимального функціонального складу, функціонально-планувальної організації житла із застосуванням ряду принципів, виявлено особливості архітектурно-планувальної організації та загальних композиційних рішень.
  • Документ
    Практика просторової організації сільської садиби на основі пріоритету господарської діяльності домогосподарств
    (КНУБА, 2017) Гнесь, Людмила; Пясецька, Оксана
    Приводяться дані проведених натурних обстежень та результати стихійної самочинної розбудови господарями власних садиб в житлових кварталах сільських поселень, запроектованих і реалізованих в період «розвинутого соціалізму» (у 70-80-х роках ХХ ст.). Виявлені і описані відмінні від загальноприйнятих в проектній практиці стійкі закономірності формування розпланувальної структури сільської садиби на базі домінування пріоритету господарської діяльності.
  • Документ
    Особливості проектування та будівництва вбудовано-прибудованих дошкільних навчальних закладів
    (КНУБА, 2015) Ковальська, Г. Л.
    В статті розглянуто питання можливості влаштування дошкільних навчальних закладів, вбудовано-прибудованих до житлових будинків, проаналізовано вимоги нормативних документів, розглянуто досвід зарубіжних країн, встановлено необхідні вимоги до організації ділянок вбудовано-прибудованих дитячих дошкільних закладів.
  • Документ
    Вплив релігії на формування сучасного сільського садибного житла
    (КНУБА, 2014) Колодрубська, О. І.
    У статті розглядається вплив релігії на формування сільської садибної забудови та проблеми організації сакральної зони у її структурі
  • Документ
    Особливості та аналіз організації архітектури житлового середовища з урахуванням соціально- психологічних чинників
    (КНУБА, 2014) Давиденко, В. В.
    Розглядаються особливості організації масового багатоповерхового житлового середовища з урахуванням соціально- психологічних чинників. Надається концепція деяких положень допроектного аналізу, орієнтованого на комплексне врахування місцевих вимог до житлових будинків. В тому числі в цей аналіз вміщує виявлення вимог колективного замовника, що отримуються методами соціологічних і психологічних досліджень. Наведена можливість проектування на основі цих підходів більш гуманізованого житлового середовища.
  • Документ
    Екологічні аспекти використання альтернативних палив для потреб теплопостачання населених пунктів України
    (КНУБА, 2018) Предун, Костянтин Миронович
    Системи централізованого теплопостачання населених пунктів України сьогодні є прикладом неефективного використання паливно-енергетичних ресурсів у державі. Заміна основного палива (природного газу) для потреб джерел теплоти альтернативним дає економію коштів місцевих бюджетів в умовах децентралізації державного управління (за рахунок різниці цін природного газу та інших органічних палив). Водночас лише такі заходи породжують ряд інших проблем. Збільшення забруднення навколишнього природного середовища – одна з них. Досліджено шляхи підвищення енергоефективності та енергозбереження в житлово-комунальному господарстві з метою зменшення викидів забруднюючих речовин і парникових газів в атмосферу. На основі виконаних розрахунків визначена пріоритетність заходів. Їх реалізація дозволяє залишити в якості основного органічного палива для потреб централізованого теплопостачання найбільш екологічне – природний газ.