Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Віброрезонансні кавітатори для обробки води відкритих водойм
    (KNUCA, 2020) Афтаназів, І.; Строган, O.; Струтинська, Л.
    У сьогоденні актуальними залишаються дослідження, що спрямовані на створення сучасних новітніх технологій кавітаційної обробки. Типовим представником такого обладнання є автономний вібраційний кавітатор для аерації води відкритих водойм та інактивації її біологічних забруднень, зокрема і ціанобактеріями, що провокують “цвітіння” води. Переважно вібраційний кавітатор для знезараження патогенної флори води із одночасною її аерацією призначений для застосовування на водоймах риборозплідних фермерських господарств з метою ефективної боротьби із літніми заморами риби. Однак можливості використання кавітатора не обмежуються лише риборозплідними водоймами – із не меншою ефективністю вони можуть бути поширені на водойми для вирощування та відгодовування чутливих до якості води птиці, пушних звірів, молодняка у тваринництві. Перспективним видається і застосування віброкавітаторів цього типу для водопідготовки плодо- та овочепереробних сільськогосподарських підприємств, де якість використовуваної води не менш вагомий ніж якість продуктів чинник, і лише вдале поєднання цих двох складових гарантує у результаті високі споживчі властивості готового продукту.
  • Документ
    Підвищення енергоефективності систем забезпечення мікроклімату громадських будівель
    (КНУБА, 2015) Предун, К. М.; Комаренко, О. І.
    У статті запропоновано використання теплонасосних установок типу «повітря-вода» в системах вентиляції і кондиціонування повітря. Показано переваги такого рішення у порівнянні з традиційними системами забезпечення мікроклімату громадських будівель.
  • Документ
    Ландшафт і вода, як основа сучасних світових тенденцій в проектуванні медичних закладів
    (КНУБА, 2016) Булах, І. В.
    Стаття розкриває надсучасний світовий підхід до проектування медичних закладів на прикладі найбільш виразних об'єктів охорони здоров'я. У статті проілюстровано приклади активного впровадження води та ландшафту у архітектурних проектах медичних закладів, виконаних відомими архітектурними майстернями світу. Стаття спрямована на кардинальне оновлення усталених поглядів вітчизняних архітекторів на об'ємно- просторовий вигляд медичних установ України.
  • Документ
    Архітектура і вода: в історичному контексті та сьогоденні
    (КНУБА, 2013) Козаченко, Т. П.
    в статті досліджується історичний розвиток у взаємовідносинах «архітектура- вода-людина» та роль і функції води в формуванні архітектурних об’єктів на водних поверхнях. Окремо і більш детально розглянуто сучасний історичний етап та вирішення проблем поєднання історичної складової із всезростаючими потребами суспільства і міста як такого
  • Документ
    Аналіз хімічного складу води річки Рось
    (КНУБА, 2015) Меленчук, М. С.; Удод, В. М.
    Проведено співставлення даних спостережень за якістю води р. Рось протягом п’яти останніх десятиліть з екологічними нормативами. Показано інтенсивне антропогенне забруднення річкової води органічними речовинами, що надходять з комунальними та промисловими стоками. Приведено результати дисперсійного аналізу хімічного складу води річки Рось за період 1965-2014 рр.
  • Документ
    Диференціація адміністративних територій полтавської області за станом екологічної безпеки
    (ІТІГІП, 2016) Ригас, Т. Є.
    Ригас Т. Є. Диференціація адміністративних територій полтавської області за станом екологічної безпеки / Т. Є. Ригас // Екологічна безпека та природокористування : зб. наук. праць / Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт., Ін-т телекомунікацій і глобал. інформ. простору ; гол. ред. О. С. Волошкіна, О. М. Трофимчук. - Київ, 2016. - Вип. 22. – С. 122-127. – Бібліогр.: 8 назв.