Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 48
  • Документ
    Аналіз нерівномірності руху роликової формувальної установки з передавальним механізмом, що має змінне передаточне відношення
    (КНУБА, 2008) Ловейкін, В. С.; Почка, К. І.
    В результаті проведених досліджень встановлено, що при застосуванні в роликових формувальних установках з кривошипно-повзунним приводом еліптичної зубчастої передачі зі змінним передаточним відношенням між вихідним валом редуктора та приводним валом кривошипа зменшується нерівномірність руху формувального візка, що приводить до зменшення динамічних навантажень у вузлах установки та підвищення якості ущільнення залізобетонних виробів.
  • Документ
    Динаміка ножа (деформатора) з лідируючою ріжучою кромкою при статичному різанні
    (КНУБА, 2008) Пелевін, Л. Є.; Пристайло, М. О.
    Метою роботи являється підвищення ефективності ножів робочих органів землерийних машин, що базується на застосуванні імпульсу зміщення частинок ґрунту для попереднього розпушення, за рахунок динаміки пружних сил на консольно закріпленій ріжучій кромці.
  • Документ
    Аналіз тенденцій розвитку розпушуючих агрегатів
    (КНУБА, 2008) Горбатюк, Є. В.; Шевченко, Т. В.
    Ефективність експлуатації розпушуючого агрегату в значному ступеню залежить від раціональних режимів роботи силової установки. Системи керування та прибори індикації, які випускаються на сьогоднішній день, а також уповільнена реакція людини-оператора на умови, що швидко змінюються, не дозволяють у повному обсязі використовувати тягово-зчепні якості машини. У зв‘язку з цим актуальною є проблема подальшого удосконалення системи керування розпушуючих агрегатів, яка частково або повністю виключає людину-оператора із контурів керування двигунів внутрішнього згоряння та положенням робочих органів.
  • Документ
    Оптимізація режиму вильоту вантажу баштового крана з шарнірно-зчленованою стріловою системою
    (КНУБА, 2008) Ловейкін, В. С.; Шевчук, О. Г.
    Баштові крани з шарнірно-зчленованою стріловою системою використовується для висотного будівництва. Стріла таких кранів складається з основної та допоміжної секцій. Основна секція з‘єднана з баштою шарніром і повертається відносно нього на кут 90° з іншого боку до неї приєднана допоміжна секція яка знаходиться завжди в горизонтальному положенні. По допоміжній секції рухається вантажна каретка. В процесі зміни вильоту вантажу за допомогою зміни положення вантажної каретки або зміни положення власне стрілової системи виникають коливання вантажу, які приводять до появи динамічних навантажень, що діють на металоконструкцію крана і зменшують продуктивність роботи крана за рахунок потреби часу на заспокоєння коливань вантажу після зупинки. Усунення цих коливань дозволить покращити роботу баштових кранів з шарнірно-зчленованою стріловою системою, підвищити надійність роботи та підвищити продуктивність монтажних та перевантажувальних операцій.
  • Документ
    Визначення кінематичних та силових показників торцевого робочого органу траншеєкопача з керованими силовими параметрами
    (КНУБА, 2009) Пелевін, Леонід Євгенійович; Рашківський, Володимир Павлович
    Метою роботи є визначення кінематичних та силових показників торцевого робочого органа траншеєкопача при його роботі в імпульсному режимі.
  • Документ
    Оптимізація режиму руху стрілової системи крана – маніпулятора в процесі зміни вильоту вантажу під час роботи за двох узагальнених координат
    (КНУБА, 2009) Ловейкін, Вячеслав Сергійович; Міщук, Дмитро Олександрович
    Удосконалення існуючих та створення нових високоефективних маніпуляторних систем ставить у ряд актуальних задачі оптимізації конструкції та законів керування рухом кранів - маніпуляторів. В процесі зміни вильоту стріли маніпулятора разом з вантажем, в її шарнірно – зчленованих елементах виникають значні динамічні навантаження, що погіршують роботу крана, зменшують міжремонтний цикл й ресурс стрілової системи та системи приводу. Постає задача визначення подібних динамічних навантажень в стрілових системах маніпуляторів, дослідження причин їх виникнення та знаходження шляхів мінімізації таких навантажень. Задача визначення та дослідження динамічних навантажень є доволі громіздкою, в математичному й фізичному плані, та складною, а отже актуальною є робота в дослідженні та розробці методів розрахунку оптимальних режимів руху маніпуляторів з шарнірно – зчленованою стрілою.
  • Документ
    Параметри робочого процесу активних ґрунторозробних робочих органів
    (КНУБА, 2009) Фомін, А. В.; Костенюк, О. О.; Боковня, І. М.; Тетерятник, О. А.
    Розглянуті залежності геометричних і кінематичних параметрів робочого процесу активних ґрунторозробних робочих органів незалежної активізації. Враховано вплив кінематичних параметрів різальних елементів пірамідальної форми на геометричні параметри процесу різання а також характеристики робочого середовища та фізику процесу взаємодії ножів з ґрунтом. Отримані формули для розрахунку силових параметрів даних робочих органів і потужності на руйнування робочого середовища в умовах швидкісного прикладання навантаження.
  • Документ
    Особливості оптимізації механізованої ділянки на будівельному об’єкті
    (КНУБА, 2009) Абрашкевич Ю. Д.; Пелевін, Л. Є.; Рашківський, В. П.; Рябчик, Є. Л.
    В даній статті досліджено теоретичні підходи до створення механізованої ділянки на будівельному об’єкті та наступної її оптимізації в процесі роботи.
  • Документ
    Дослідження експлуатаційних показників відрізного абразивного інструменту
    (КНУБА, 2009) Абрашкевич, Ю. Д.; Пелевін, Л. Є.; Рашківський, В. П.; Човнюк, О. В.
    В даній статті досліджено вплив вмісту хімічних складових на експлуатаційні показники абразивного армованого круга.
  • Документ
    Визначення оптимальних режимів руху маніпулятора за процес пуску (гальмування) під час роботи за однєю з узагальнених координат
    (КНУБА, 2009) Ловейкін, В. С.; Міщук, Д. О.
    Розглянуто метод розрахунку оптимальних режимів руху стріли маніпулятора разом з вантажем під час роботи за однією з узагальнених координат.