Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Важкі метали як забруднювачі водної системи р. Інгулець
    (КНУБА, 2014) Удод, В. М.; Вільдман, І. Л.
    Розглядаються важкі метали як забруднювачі в аспекті застосування нових комплексних екологічних методів контролю стану гідроекосистем. Показано, що штучне надходження їх у водні системи негативно впливає на ряд внутрішньоводойменних процесів. З’ясована їх деструкційна властивість по відношеню до гідроекосистем.
  • Документ
    Аналіз хімічного складу води річки Рось
    (КНУБА, 2015) Меленчук, М. С.; Удод, В. М.
    Проведено співставлення даних спостережень за якістю води р. Рось протягом п’яти останніх десятиліть з екологічними нормативами. Показано інтенсивне антропогенне забруднення річкової води органічними речовинами, що надходять з комунальними та промисловими стоками. Приведено результати дисперсійного аналізу хімічного складу води річки Рось за період 1965-2014 рр.
  • Документ
    Екологічна характеристика природно–антропогенних гідроекосистем водного басейну р. Кальміус
    (КНУБА : ІТГІП, 2014) Удод, В. М.; Жукова, О. Г.
    При екологічній оцінці стану гідроекосистем (ГЕ) водного басейну Кальміус (ВБК) використовують інженерно-екологічні показники та їх параметри, більшість з яких запропоновано нами. Використано системно–басейновий підхід досліджень ВБК, основою якого стали систематизація і обробка даних екологічного моніторингу за довгостроковий період. Такий період дозволив встановити наукові закономірності розвитку природно– антропогенних ГЕ в умовах постійного техногенного навантаження на них. Показано, що поява цих систем пов’язана із змінами асиміляційної ємності водного середовища, збільшенням техноємності та змінами структурно–функціональних властивостей ГЕ, зниженням самовідновної здатності ГЕ. Отримані результати стануть у пригоді для забезпечення раціонального використання водних ресурсів.
  • Документ
    Наукове обґрунтування комплексного екологічного підходу контролю за станом гідроекосистем р. Інгулець
    (КНУБА : ІТГІП, 2014) Удод, В. М.; Вільдман, І. Л.
    Встановлені наукові закономірності розвитку гідроекосистем (ГЕ) р. Інгулець, що дало змогу на цій основі запропонувати комплексні екологічні методи контролю за станом водної системи. Беручи до уваги високий рівень забрудненості р. Інгулець, найбільш інформативним методом контролю, на наш погляд, є екологічний біоценотичний рівень за рахунок використання природного ресурсу ГЕ – асиміляційного потенціалу; а при використанні екологічного біоценотичного потенціалу визначають біохімічну активність важких металів по відношенню до біо- та гідроекосистем. Запропоновані методи визначають порушення трофічних, саморегулюючих зв’язків в ГЕ, що дозволяє своєчасно розробити водоохоронні заходи.
  • Документ
    Екологічна оцінка стану природно-антропогенних ландшафтів в межах дії інженерних лісозахисних конструкцій
    (КНУБА : ІТГІП, 2014) Удод, В. М.; Абу Діб, С. М.
    Ефективність функціонального стану інженерних лісозахисних конструкцій стосовно відновлення агроландшафтів залежить від зˈясування причинно-наслідкових взаємозв’язків, які виникають в процесі формування та розвитку спеціалізованих мезоекосистем (СМЕ) захисного типу із ненасиченим біоценозом. якісна ідентифікація формування структури СМЕ відбувається саме за рахунок визначення взаємозв’язків між основними компонентами. кількісна ідентифікація формування структури СМЕ відбувається при використанні іконографічної математичної моделі, основою якої є підходи в.і. вернадського щодо виникнення антропогенних ландшафтів. отримані результати показали, що відбувається відновлення антропогенних ландшафтів в межах інженерних лісозахисних конструкцій (підтвердження – позитивна кількісна характеристика екологічної ситуації на агроландшафтах).