Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Документ
    Определение параметров пластического резания суглинка
    (КНУБА, 2011) Сукач, М. К.; Филонов, Ю. П.; Новиков, Р. Ю.
    Розглянуто щілинне різання суглинку широким плоским ножем в умовах утворення зони пластичної деформації перед лобовою гранню ножа і умови виникнення її випирання. Визначені максимальний кут різання, при якому виникає ядро ущільнення на ножі, а також тиск на його лобовій поверхні і розмір зони зруйнованого ґрунту.
  • Документ
    Екскаватор зі зміщеною віссю копання
    (КНУБА, 2009) Сукач, М. К.; Ягодинець, В. А.
    Розроблено конструкцію стріли для відкопування протяжних підземних об’єктів паралельно вісі пересування екскаватора та робіт в стислих умовах.
  • Документ
    Аналіз моделей процесу різання грунту траншейною машиною
    (КНУБА, 2009) Сукач, М. К.; Лисак, С. І.
    Досліджено аналітичні моделі різання ґрунту робочими органами землерийних машин. Розглянуто механізм взаємодії факторів, що впливають на процес роботи машини для розкривання підземних трубопроводів.
  • Документ
    Установка для транспортування грунту в акваторіях
    (КНУБА, 2010) Сукач, М. К.; Чередник, В. М.
    Розроблено ерліфтно-землесосну установку для видобування сапропелів та очищення дна акваторій від мулистих забруднень з мілководним та глибоководним пристроями.
  • Документ
    Плавучі засоби для розробки підводних грунтів
    (КНУБА, 2013) Сукач, М. К.
    Представлено вітчизняні та закордонні плавучі машини для видобування мулистих ґрунтів з-під води. Розглянуто конструкції та принцип дії землевсмоктувальних установок, одночерпакових, грейферних і багаточерпакових земснарядів, інших плавучих засобів. Акцентовано увагу на особливостях їхньої роботи залежно від виду грунторозробного робочого органа,способів транспортування ґрунту із забою на поверхню, потужності та продуктивності установки, інших допоміжних засобів. Проаналізовано переважну область застосування плавучих ґрунторозробних машин.
  • Документ
    Анализ процесса щелевого резания грунта широким плоским ножом
    (КНУБА, 2012) Сукач, М. К.; Филонов, Ю. П.; Новиков, Р. Ю.
    Проведено чисельний аналіз процесу щілинного різання типового суглинку просторово орієнтованим ножем в умовах природного залягання. Розраховані мінімальний кут різання, що визначає виникнення пластичної деформації ґрунту і максимальний кут, за якого починає формуватися ядро ущільнення на ножі. Встановлені значення тиску на лобовій грані ножа і розміри зони пластичної деформації ґрунту.
  • Документ
    Исследование и разработка глубоководной добычной техники
    (КНУБА, 2013) Сукач, М. К.
    Показаны основные области применения, проблемы создания и эксплуатации подводной техники для разработки грунта на больших глубинах. Приведены данные по отечественной глубоководной добычной технике, исследованию рабочих процессов машин и транспортированию полезных ископаемых со дна океана. Рассмотрены зарубежный опыт разработки машин, основные характеристики и результаты их испытаний в морских условиях.
  • Документ
    Модель пластической деформации грунта при щелевом резании
    (КНУБА, 2011) Сукач, М. К.; Филонов, Ю. П.; Новиков, Р. Ю.
    Розглянуто модель різання ґрунту в умовах його пластичного деформування перед лобовою гранню ножа і відсутності ядра ущільнення. Визначені діапазон кутів різання за даним типом, умови утворення пластичної зони. Складено основні рівняння процесу; отримано залежності, які зв'язують характеристики ґрунтового середовища з геометричними параметрами ножа.
  • Документ
    Техногенно-екологічні проблеми використання землерийно-транспортної техніки
    (КНУБА, 2015) Сукач, М. К.; Шкабура, Ю.
    Розглянуто стан ґрунтів і водно-повітряного середовища, екологічні вимоги до сучасної техніки. Запропоновано методологію створення екологічно безпечних землерийно-транспортних машин та показники їх безпечної експлуатації. Визначено напрями зменшення техногенного впливу на довкілля та шляхи вирішення екологічних проблем на автотранспорті
  • Документ
    Робоче обладнання екскаватора для поперечного копання
    (КНУБА, 2016) Сукач, М. К.; Лисак, С.
    Запропоновано установку з адаптованим робочим органом поперечного копання для повного розкривання підземного трубопроводу за його периметром. Конструкція установки дозволяє розробляти ґрунт одночасно з обох сторін від труби, а також виключає необхідність використання спеціальної машини, що підкопує не зруйнований ґрунт під нею. Застосування установки дозволить збільшити ефективність робочого процесу і швидкість проходження комплекту машин.