Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Особливості створення розрахункових моделей при дослідженні напружено-деформованого стану підземних споруд
    (КНУБА, 2019) Солодей, І. І.; Петренко, Е. Ю.; Затилюк, Г. А.
    В статті розглянуто найбільш поширені питання, що виникають на етапів створення дискретних моделей для розрахунку напружено-деформованого стану системи «підземна споруда – ґрунтовий масив» за допомогою МСЕ
  • Документ
    Питання побудови сучасних математичних моделей біомеханіки при вирішенні проблем ендопротезування кульшового суглоба
    (КНУБА, 2017) Гужевський, І. В.; Солодей, І. І.
    В роботі проведено аналіз сучасного стану проблеми вивчення механічних аспектів ендопротезування кульшового суглоба. Особливу увагу приділено питанням вибору фізико-механічних характеристик матеріалів, критеріїв міцності, моделі навантаження та умов закріплення. Наведені результати розгляду низки розрахункових схем, які дозволили окреслити подальші кроки при пошуку найбільш ефективних шляхів розвитку означених біомеханічних моделей.
  • Документ
    Визначення навантажень від масиву грунтових сипучих порід при проектуванні підземних споруд
    (КНУБА, 2016) Солодей, І. І.; Затилюк, Г. А.
    В роботі розглянуто найбільш поширені гіпотези обчислення навантажень від массиву грунтових сипучих порід: про силове гравітаційне поле, рівень напруженості якого зростає прямо пропорційно глибині відносно поверхні землі та зводу обвалення для нестійких порід. Дана оцінка можливості використання метода скінченних елементів при дослідженні напружено-деформованого стану підземних споруд в залежності від глибини їх закладання.
  • Документ
    Розрахунок залізобетонних конструкцій з урахуванням еволюції взаємодії арматури з бетоном
    (КНУБА, 2014) Баженов, В. А.; Лізунов, П. П.; Солодей, І. І.
    При дослідженні корпусу ядерного реактора вивчено підкріплюючий вплив металоконструкцій на напружений стан бетонного масиву, розраховано рівень граничного тиску, досліджено схему втрати несучої здатності конструкції.
  • Документ
    Універсальний алгоритм чисельного моделювання нелінійних процесів деформування залізобетонних конструкцій
    (КНУБА, 2014) Лізунов, П. П.; Гуляр, О. І.; Солодей, І. І.
    Розроблено чисельний алгоритм та реалізуючі його програмні засоби для дослідження нелінійного деформування і тріщиноутворення просторових залізобетонних конструкцій. Використовується метод скінчених елементів. Чисельне моделювання нелінійного деформування та руйнування матеріалів здійснюється згідно з феноменологічними теоріями. Алгоритм розрахунку грунтується на методі Ньютона-Канторовича. Достовірність результатів підтверджена шляхом порівняння з експериментальними даними і чисельними розрахунками, виконаними за іншими методиками.