Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Документ
    Особливості оптимізації механізованої ділянки на будівельному об’єкті
    (КНУБА, 2009) Абрашкевич Ю. Д.; Пелевін, Л. Є.; Рашківський, В. П.; Рябчик, Є. Л.
    В даній статті досліджено теоретичні підходи до створення механізованої ділянки на будівельному об’єкті та наступної її оптимізації в процесі роботи.
  • Документ
    Дослідження експлуатаційних показників відрізного абразивного інструменту
    (КНУБА, 2009) Абрашкевич, Ю. Д.; Пелевін, Л. Є.; Рашківський, В. П.; Човнюк, О. В.
    В даній статті досліджено вплив вмісту хімічних складових на експлуатаційні показники абразивного армованого круга.
  • Документ
    Визначення напружено-деформованого стану абразивних армованих кругів
    (КНУБА, 2011) Абрашкевич, Ю. Д.; Пелевін, Л. Є.; Рашківський, В. П.
    Розглядається складний напружений стан абразивних армованих кругів внаслідок дії сил, що мають просторовий характер. Наведено алгоритм, що дозволяє визначити напруги, що виникають у крузі від відцентрових, тангенціальних, нормальних і згинаючих сил. Приведено результати експериментальних досліджень міцнісних характеристик матеріалу абразивних кругів.
  • Документ
    Аналіз сил, що діють на навіску розпушника
    (КНУБА, 2011) Пелевін, Л. Є.; Рашківський, В. П.; Мельниченко, Б. М.
    Проведено розрахунок паралелограмної навіски розпушника при заглибленні та ви- глибленні зуба розпушника із ґрунту. Розраховані навантаження, що діють на навіску розпушника та в залежності від яких були побудовані епюри навантажень.
  • Документ
    Кінематичні та силові параметри машин з абразивними армованими кругами
    (КНУБА, 2011) Абрашкевич, Ю. Д.; Пелевін, Л. Є.; Рашківський, В. П.; Соловей, Д. А.
    В даній роботі досліджено вплив кінематичних та силових параметрів машин з абразивними армованими кругами на процес різання будівельних матеріалів з різними фізичними характеристиками.
  • Документ
    Використання САПР "КОМПАС" для підготовки учбових проектів студентами за напрямом "будівництво"
    (КНУБА, 2013) Рашківський, В. П.; Соловей, Д. А.; Саушева, Л.; Козінський, Ю.
    В статті наведено алгоритм застосування комп'ютерної програми «КОМПАС» при автоматизації проектних робіт для розробки технологічної карти з механізації земляних робіт. Розглянуто застосування прикладних бібліотек, які входять в склад програмного дистрибутиву, що дозволяє значно скоротити строки при підготовці проектно-технічної документації.
  • Документ
    Силові параметри машин з абразивним інструментом
    (КНУБА, 2015) Абрашкевич, Ю. Д.; Рашківський, В. П.; Поліщук, А.; Човнюк, О.
    У статті наведені підходи до визначення оптимальних співвідношень тангенціальних та нормальних зусиль різання та зачищення, що впливають на енергоефективність машин з абразивним робочим інструментом.
  • Документ
    Аналіз динаміки розробки нових засобів демпфірування негативних коливань, що виникають при роботі одноківшевого екскаватора з гідромолотом
    (КНУБА, 2018) Рашківський, В. П.; Бордюг, Р.
    На сьогоднішній день зберігається тенденція використання землерийної техніки зі змінними робочими органами. З точки зору технології виконання робіт це має економічно доцільне обґрунтування [1]. Проте, якщо розглядати довговічність окремих вузлів машини, така експлуатація базової машини призводить до різкого зменшення її довговічності та погіршення експлуатаційних показників, особливо у випадку використання робочих органів актив¬ної дії. Гідромолот є активним видом облад¬нання, що динамічно впливає на базову маши¬ну. Під час роботи гідромолота на базову машину діє знакозмінна сила, спрямована уздовж поздовжньої осі молота, обумовлена зворотнопоступальним рухом бойка гідромолота. Динамічний вплив гідромолота на базову машину виявляється у створенні більш високого вібраційного навантаження, ніж при використанні змінного обладнання інших видів. Підвищений рівень вібраційних навантажень є причиною різкого погіршення експлуатаційних показників машини, що може нівелювати економічну доці¬льність використання змінного робочого обладнання. Практично проблема гасіння негативних коливань вирішується шляхом використання віброізоляції окремих вузлів машини: внутрішніх вузлів змінного навісного обладнання, елементів підвіски навісного обладнання на базову машину, стрілового обладнання тощо. Засобами ізоляції можуть бути демпфери, системи демпферів або поліуретанових подушок в конс¬трукції гідромолота або систем його навіски на базову машину. Тому доцільним є пошук та аналіз технічних рішень віброізоляції навісного ударного обладнання одноківшевого екскава¬тора з метою визначення актуальності даної проблеми та подальшого аналізу технічних рішень. Аналіз доцільно проводити по міжнародній класифікації винаходів шляхом патентного пошуку, що найбільш повно відображає реальний стан розвитку визначеної галузі.
  • Документ
    Дослідження розподілення внутрішніх напружень в елементах навісного обладнання траншеєкопача з торцевим робочим органом у вигляді диску
    (КНУБА, 2009) Пелевін, Л. Є.; Рашківський, В. П.
    Для синтезу розрахункової схеми представимо навісне устаткування у вигляді плоского механізму, що складається з декількох ланок, сполучених між собою шарнірами, включаючи опорні шарніри кріплення до базової машини. Базова машина в число ланок, створюючих механізм, не входить.
  • Документ
    Гідравлічний привод робочого органу розпушника, що працює з відривом
    (КНУБА, 2001) Пелевін, Л. Є.; Рашківський, В. П.
    Використання дискретних дозволяє зменшити витрати енергії на розробку будівельних матеріалів, а також суттєво збільшити продуктивність машин при незмінних типорозмірах робочого органу