Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Документ
    Категорії "ідеї" та "теми" в художньому проектуванні
    (КНУБА, 2011) Праслова, В. О.
    Розглядаються категорії "ідеї" і "теми" в художньому проектуванні як інструмент аналізу та формування архітектурно-дизайнерської композиції середовищного комплексу.
  • Документ
    Арт-дизайн в художньому проектуванні
    (КНУБА, 2019) Праслова, В. О.
    Розглядається арт-дизайн як напрям художнього проектування. Це мистецтво, що виникає в середовищі художників та дизайнерів в результаті перетину їх творчості в деяких випадках та спільних тем, що підіймаються в проектах. Розглянуто десять спільних випадків-тем та наведено варіації взаємозв‘язків та взаємовідносин мистецтва і дизайну під час діалогу ключових фігур дизайну і сучасного мистецтва на прикладі робіт Рона Арада, Рольфа Закса, Мартена Бааса, братів Хаас.
  • Документ
    Прийоми впровадження нових будівельних матеріалів в художньому проектуванні
    (КНУБА, 2019) Праслова, В. О.
    розглядається матеріал як засіб художнього проектування. До засобів проектування відносяться матеріал, форма, колір та світло. Для засобів художнього проектування важливим акцентом є розкриття закономірностей зорових ілюзій, сили тяжіння в пластичних комбінаціях, тактильного пізнання матеріалів. Це загострює відчуття матеріалів та привертає увагу до об’єктів, що поєднують властивості ремісничого мистецтва і розвиток новітніх технологій в області формотворення. Наголос ставиться на отриманні відчуттів та емоційному сприйнятті об’єктів [5, 6, 7]. Розглянуто п’ять прийомів впровадження матеріалів в художнє проектування. Наведено приклади.
  • Документ
    Перфоманс в художньому проектуванні
    (КНУБА, 2018) Праслова, В. О.
    Розглядається перфоманс як метод розвитку художнього проектування. Це не матеріальне мистецтво, що виникає в середовищі художників та архітекторів у вигляді протесту проти живопису. Проаналізована методика занурення в себе, яку розробила Марина Абрамович. Розглянуто етапи становлення методики на прикладах перфомансів цієї відомої художниці.
  • Документ
    Історія становлення художнього проектування
    (КНУБА, 2012) Праслова, В. О.
    Розглядаються витоки художнього проектування в культурі формування штучного оточення (на прикладі творчості У. Морріса), художнє проектування в Баухаузі (на прикладі творчості Й. Іттена) та досвід Сенежської студії художньо-проектної творчості
  • Документ
    Оновлення процесу проектування об’єктів в предметному дизайні
    (КНУБА, 2018) Праслова, В. О.; Андрощук, А. С.
    Оновлено процес проектування на прикладі об’єктів предметного дизайну. Наведені задачі та етапи роботи над проектом. Розглянуто варіанти трансформації форми.
  • Документ
    Сучасні напрями художнього проектування
    (КНУБА, 2012) Праслова, В. О.
    Розглядаються арт-дизайн, поп-арт, стріт-арт та інвайронмент як сучасні напрями художнього проектування з метою вивчення художніх основ комплексного формування архітектурного середовища
  • Документ
    Класифікація підземних торговельно-розважальних комплексів
    (КНУБА, 2008) Праслова, В. О.
    В статті проаналізовані існуючі підземні комплекси, а також теоретичні роботи, в яких об’єктом дослідження виступають торговельно-розважальні комплекси, розміщенні в підземному просторі міста, виділені їх основні класи та доповнено існуючу класифікацію структур такого роду.