Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Застосування скульптурної пластики на дитячих майданчиках та її взаємодія з архітектурним середовищем
    (КНУБА, 2012) Полубок, А. П.
    Розглядається проблема використання скульптури на сучасних дитячих майданчиках та її взаємодія з архітектурним середовищем як зв’язок двох пластичних мистецтв.
  • Документ
    Закономірності узагальнення силуету монументально-декоративної скульптури
    (КНУБА, 2020) Полубок, А. П.
    Враховуючи аспекти взаємозв’язку архітектури і скульптури, у статті розглянуті закономірності та важливість застосування узагальнення силуетів скульптурної пластики у відкритому громадському просторі архітектурного середовища. Архітектурне середовище, в умовах взаємозв’язку із скульптурою, впливає на монументально-декоративну пластику та вимагає один із особливих засобів вираження скульптурної композиції – узагальнення силуету об’ємної форми, яка сприймається у відкритому громадському просторі. Так скульптурна пластика, яка стає по суті одним із учасників формування предметного простору, неодмінно піддається коригуванню силуету через визначення рівня його узагальнення в залежності від дистанції сприйняття. Важливим засобом вираження монументально-декоративної скульптури, яка застосовується у відкритому громадському просторі являється так званий «рівень узагальнення силуету» об’ємної форми – термін, який має на увазі співвідношення розміру деталі силуету форми до розміру цілої скульптурної композиції, величина якої у свою чергу залежить від дистанції сприйняття та підпорядковується габаритам простору, в якому вона проектується.
  • Документ
    Синтез мистецтв як процес взаємодії архітектури і пластичних мистецтв
    (КНУБА, 2017) Полубок, А. П.
    Розглядається проблема синтезу мистецтв та взаємодія архітектури із основними видами мистецтва: скульптурою, живописом та графікою. Прослідковуються та аналізуються прямі зв’язки цих пластичних мистецтв, які утворюють різноманітні архітектурно-пластичні композиції. З’ясована актуальність впровадження синтезу мистецтв (архітектури, скульптури, живопису), застосування комплексного проектування, враховуючи властивості усіх предметних та художніх елементів, які наповнюють архітектурне середовище.
  • Документ
    Композиційні основи синтезу мистецтв
    (КНУБА, 2018) Полубок, А. П.
    Розглядається проблема синтеза мистецтв, композиційні основи та взаємодія архітектури з основними видами мистецтва: скульптурою, живописом і графікою. Прослідковуються та аналізуються прямі зв’язки пластичних мистецтв, які утворюють різноманітні архітектурно-пластичні композиції. З’ясована актуальність впровадження синтезу мистецтв (архітектури, скульптури, живопису), застосування комплексного проектування, враховуючи властивості усіх предметних та художніх елементів, які наповнюють архітектурне середовище.