Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Документ
    Живопис Успенського собору Києво-Печерської лаври: історія і дослідження
    (КНУБА, 2016) Орленко, М. І.
    Описано історію живопису Успенського собору, наведено історичні описи, перелік ікон, живописні техніки, результати досліджень.
  • Документ
    Огляд історії Михайлівського Золотоверхого монастиря
    (КНУБА, 2016) Орленко, М. І.
    Описано історію головної святині східного православ'я – Михайлівського Золотоверхого монастиря.
  • Документ
    Передумови виникнення реставрації, її задачі та стан на різних періодах
    (КНУБА, 2016) Орленко, М. І.
    Проаналізовані наукові роботи вітчизняних і закордонних вчених, які досліджували історію пам’яток, археологію і описували реставраційні проблеми та шляхи їх вирішення. Показано роль реставрації в суспільстві. Детально проаналізовано відтворення П’ятницької церкви в Чернігові і Старого Мяста в Варшаві.
  • Документ
    Реставраційна галузь в Україні: проблеми, досягнення, відповідність світовим методикам реставрації
    (КНУБА, 2017) Орленко, М. І.
    Розглядаються проблеми, пов'язані з охороною та реставрацією пам'яток в Україні, проаналізовано відповідність українських реставраційних методик світовим методикам реставрації, наведено приклади унікальних методик, використаних на пам’ятках України.
  • Документ
    Специфіка і складності відтворення Успенського собору Києво-Печерської Лаври
    (КНУБА, 2016) Орленко, М. І.
    В статті описуються методи підсилення фундаментів Успенського собору Складність завдань з відтворення Успенського собору полягала в тому, що значна частина руїн від вибуху розкололася на окремі елементи і здеформувалася. Тільки фахівцям корпорації “Укрреставрація” вдалося просвердлити існуючі фундаменти собору і влаштувати палі, застосувавши пальники для пропалювання каміння.
  • Документ
    Системний підхід до пам’яткоохоронної і реставраційної діяльності
    (КНУБА, 2017) Дьомін, М. М.; Орленко, М. І.
    Розглянуті питання використанния системного підходу при дослідженні пам'яток архітектури і пам'яткоохоронної і реставраційної діяльності.
  • Документ
    Причини, різновиди і характер аварійного стану склепінь та перекриттів та способи їх реставрації
    (КНУБА, 2017) Орленко, М. І.
    Стаття присвячена проблемам руйнування склепінь та перекриттів пам’яток архітектури в контексті їх комплексної реставрації. Проаналізовано причини і проблеми аварійного стану склепінь та перекриттів з різних матеріалів та описано ефективність існуючих методів реставрації.
  • Документ
    Унікальні методики відтворення давньоруських мозаїк
    (КНУБА, 2017) Орленко, М. І.
    В статті описуються унікальні методики відновлення давньоруських мозаїк в Софійському соборі в Києві. Розглядаються проблеми, пов'язані зі станом мозаїк, історія їх дослідження, послідовність реставраційних робіт.
  • Документ
    Становлення української реставраційної школи
    (КНУБА, 2016) Орленко, М. І.
    українська школа реставрації пройшла довгий і складний шлях. Реставрація як наука збереження історичної спадщини з’явилась лише наприкінці ХІХ століття. Поступово удосконалювалися технології методи реставрації об’єктів. Головний принцип реставраторів у всьому світі – це консервація об’єктів від подальшого руйнування, мінімальне втручання в першооснову пам’ятки, тому найголовніше завдання – не допустити втрати пам’ятки, а відновлюючи чи реставруючи, - не спотворити її, зберігши все для прийдешніх поколінь.
  • Документ
    Причини руйнування об’єктів-пам’яток архітектури і способи підсилення несучої здатності основ і фундаментів
    (КНУБА, 2016) Орленко, М. І.
    Описано причини руйнування будівель, які розділяються на внутрішні і зовнішні. Показано, як впливають негативні чинники на стан будівлі. Проаналізовано існуючи способи підсилення несучої здатності основ і фундаментів.