Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 22
  • Документ
    Дослідження втрат тиску в повітророзподільниках з тангенціальними випусками повітря
    (КНУБА, 2005) Мілейковський, В. О.
    Розглянуто дослідне визначення втрат тиску у повітророзподільниках з тангенціальними випусками повітря. Показано, що ці повітророзподільники мають низький коефіцієнт місцевого опору, тобто дозволяють заощаджувати електроенергію на переміщення повітря у системі вентиляції. Повітророзподільники з тангенціальними випусками повітря під назвою ПЕТ впроваджуються ТОВ “ИВК "Клімат”. Вони захищені Патентом України № 4497ІА від 15.03.2002 р.
  • Документ
    Розрахункова модель струмини, що настилається на криволінійну поверхню
    (2002) Довгалюк, В. Б.; Мілейковський, В. О.
    Розроблена математична модель початкової та основної ділянок струмини, що настилається на криволінійну поверхню, при рівномірному початковому профілі швидкостей. Записані та розв’язані диференційні рівняння, що пов’язують товщину перерізу струмини та максимальну швидкість повітря у ньому, а такох визначено профіль розрідження.
  • Документ
    Закономірності підтікання повітря до струмини
    (КНУБА, 2002) Мілейковський, В. О.
    Показана пряма пропорційність між швидкістю повітря на осі струмини та швидкістю підтікання повітря до неї. Визначені коефіцієнти пропорційності для початкової й основної ділянок плоскої та вісесиметричної струмин, а також наведене пояснення відмінності значень цього коефіцієнта на початковій та основній ділянках.
  • Документ
    Обґрунтування профілю температури та концентрації домішок примежового шару між супутніми або зустрічними потоками
    (КНУБА, 2017) Гумен, О. М.; Довгалюк, В. Б.; Мілейковський, В. О.
    Для розробки енергоефективного обладнання опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, а також схем організації повітрообміну, необхідні аналітичні підходи до визначення параметрів турбулентних течій. Розглянуто спрощений підхід до визначення профілю температури та концентрації домішок у примежовому шарі між супутніми та зустрічними потоками на підставі підходу професора А. Я. Ткачука до моделювання турбулентних течій з турбулентною мікроструктурою. Запропоновано спрощену схему макроструктури примежового шару. Використано геометричний та кінематичний аналіз цієї схеми. На підставі цього підходу розглянуто примежовий шар початкової ділянки вільної струмини. Уточнена схема струмини з відмінною температурою або концентрацією домішок від параметрів навколишнього середовища. Ця схема враховує складні тепломасообмінні процеси за наявності великомасштабної вихрової структури. Показано хороший збіг отриманих результатів з відомими дослідними даними.
  • Документ
    Аналіз геометрії профілю температури при ламінарному русі у двокутному каналі з постійною температурою стінок
    (КНУБА, 2015) Гумен, О. М.; Мілейковський, В. О.; Дзюбенко, В. Г.
    Виконано розрахунок і розглянуто геометричні особливості профілю температури стабілізованої усталеної ламінарної течії в каналі двокутного перерізу при постійній температурі стінок та стабілізованому теплообміні. Проаналізовано вплив особливостей форми профілю на тепловіддачу. Показано, що профіль температури має сідловидну форму біля вершин двокутника. Зі зменшенням відношення довжини осей перерізу профіль біля кінців короткої осі також набуває сідловидної форми. Це знижує інтенсивність теплообміну. При малих відношеннях – до 0,1 – профіль набуває форми, подібної до капелюха з полями, що призводить до лінійного зменшення коефіцієнта тепловіддачі
  • Документ
    Аналітичні дослідження енергетичної ефективності природної вентиляції
    (КНУБА, 2016) Мілейковський, В. О.; Клименко, Г. М.
    У зв’язку з дорожчанням усіх видів енергії актуальною є проблема підвищення енергоефективності в будівництві. Визначення ефективності використання енергії в системах природної вентиляції з гравітаційною спонукою дозволяє більш повно оцінити енергоефективність забезпечення мікроклімату будівель, обладнаних такими системами, які широко застосовувалися та використовуються на сьогодні у пост-соціалістичних країнах. Прийнята узагальнена фізична модель роботи природної вентиляції з гравітаційною спонукою. Повітря отримує теплову енергію від систем забезпечення мікроклімату, обладнання й освітлення, що споживають невідновлювану енергію, а також від людей, тварин тощо. Частина цієї енергії втрачається через огороджувальні конструкції, а інша є джерелом енергії для природної вентиляції. Частка цієї енергії корисно витрачається на переміщення повітря, а інша частка призводить до теплового забруднення атмосфери. Визначено, що коефіцієнт ефективності систем природної вентиляції з гравітаційною спонукою для висоти H=1…100 м дорівнює 0,000034…0,0034. Зроблено висновок про незначну енергоефективність природної вентиляції з гравітаційною спонукою та про необхідність модернізації таких систем з використанням механічної спонуки й теплоутилізації. Тому для гарячих цехів, для яких механічна вентиляція неможлива, слід шукати шляхи більш ефективного використання теплонадлишків.
  • Документ
    Геометричний аналіз розширення примежового шару між супутніми та зустрічними потоками
    (КНУБА, 2014) Гумен, О. М.; Довгалюк, В. Б.; Мілейковський, В. О.
    Розглянуто геометричний підхід до визначення закономірностей розширення примежового шару між супутніми та зустрічними потоками на базі підходу професора А.Я. Ткачука. Показано хороший збіг отриманих результатів з відомими теоретичними та дослідними даними.
  • Документ
    Аналітичні дослідження повітряної струмини при витіканні з перфорованої поверхні
    (КНУБА, 2014) Довгалюк, В. Б.; Мілейковський, В. О.; Клименко, Г. М.
    Вказано на умови підтримання допустимих параметрів мікроклімату теплонапружених приміщень та необхідність застосування в них енергоефективних схем організації повітрообміну, серед яких витісняюча вентиляція. Проаналізовано недоліки повітророзподільних пристроїв систем витісняючої вентиляції. Запропоновано конструкцію малошвидкісного двокамерного панельно-секційного повітророзподільника, що дозволяє ефективно регулювати витрату повітря. Представлено схему течії, утвореної напівобмеженою турбулентною струминою, що витікає з перфорованої поверхні. Отримано характеристику ділянок струмини та визначено їхні параметри.
  • Документ
    Дослідження сонячного опалювального приладу для пасивних систем використання сонячної енергії
    (КНУБА, 2015) Мілейковський, В. О.; Шуваєва, О. Ю
    Виконано експериментальні дослідження пасивного сонячного опалювального приладу підвищеного термічного опору, що складається з повітряного простору між прозорою стінкою та тепло-світловим абсорбером, поділеного нахиленими прозорими антиконвективними перегородками. Отримані результати дозволяють оцінити вплив геометричних параметрів опалювального приладу на його термічний опір.
  • Документ
    Аналіз геометрії профілю швидкості при ламінарному русі у двокутному каналі
    (КНУБА, 2015) Гумен, О. М.; Мілейковський, В. О.; Дзюбенко, В. Г.
    Проаналізовано профіль швидкості стабілізованої ламінарної течії у двокутному каналі. Визначено вплив відношення довжини осей на коефіцієнт опору тертя Дарсі. Профіль швидкості при зменшенні відношення довжини осей набуває сідлоподібної форми біля вершин двокутника зі зменшенням градієнта швидкості. При цьому зменшуються тангенціальні напруження, а значить, коефіцієнт опору тертя Дарсі. Але при цьому питомі втрати тиску за довжиною при постійних площі перерізу і витраті рідини зростають