Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Документ
    Заклади освіти в період становлення української нації (ХVІ – ХVІІ ст.)
    (КНУБА, 2009) Ковальська, Г. Л.
    В статті розглянуто розвиток освіти та формування навчальних закладів в ХVІ – ХVІІ ст. в період активної архітектурно-містобудівної діяльності, створення патріотичних громадських об’єднань, так званих братств, які розвивали національну української культуру та освіту. Наведено приклади формування братських шкіл у Києві, Львові, Луцьку, які відносились до навчальних закладів підвищеного типу і заклали основи мережі вищої освіти в Україні.
  • Документ
    Удосконалення процедури видачі вихідних даних для проектування
    (КНУБА, 2017) Ковальська, Г. Л.; Смілка, В. А.
    Одним з документів, які необхідно надати до органів містобудування та архітектури для отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки є містобудівний розрахунок. У зв’язку з інформатизацію містобудівної галузі виникає дискусійне питання про необхідність підготовки такого документу. У статті наведено пропозиції щодо удосконалення процедури видачі вихідних даних для проектування, за умови формування інформаційних ресурсів містобудівного кадастру та розвитку аналітичних функцій містобудівного моніторингу.
  • Документ
    Проблеми ревіталізації промислових об’єктів в історичній зоні міста
    (КНУБА, 2019) Ковальська, Г. Л.
    В статті розглянуто сучасні проблеми подальшого розвитку промислових територій, які на сьогодні не виконують функції промисловості. Розкрито, що у занедбаних промзон є великий потенціал для розвитку і ревіталізації. Наведено приклад вдалої ревіталізації промислових об’єктів у центральній частині м. Києва, створення UNIT.City – першого інноваційного парку в Україні. Проаналізовано історичні і містобудівні аспекти промислової території кварталу, розташованого в історичній місцевості Печерськ, що тільки очікує свого архітектурно-містобудівного та економічного відродження.
  • Документ
    Особливості розробки історико-містобудівних обґрунтувань в межах історичних ареалів м. Києва
    (КНУБА, 2016) Ковальська, Г. Л.
    Розглянуто передумови для розробки історико-містобудівного обґрунтування, визначено склад його текстової та графічної частин. Встановлено містобудівні проблеми, що виникають під час проектування та будівництва об’єктів в історичних ареалах міста у зв’язку із недосконалістю порядку погодження проектної документації.
  • Документ
    Особливості проектування та будівництва вбудовано-прибудованих дошкільних навчальних закладів
    (КНУБА, 2015) Ковальська, Г. Л.
    В статті розглянуто питання можливості влаштування дошкільних навчальних закладів, вбудовано-прибудованих до житлових будинків, проаналізовано вимоги нормативних документів, розглянуто досвід зарубіжних країн, встановлено необхідні вимоги до організації ділянок вбудовано-прибудованих дитячих дошкільних закладів.
  • Документ
    Реорганізація мережі навчальних закладів у кварталах історичної забудови
    (КНУБА, 2015) Ковальська, Г. Л.
    У статті розглянуто основні етапи формування кварталів історичної житлової забудови та створення мережі навчальних закладів. Надано пропозиції стосовно подальшого розвитку мережі закладів освіти
  • Документ
    Екологічна тенденція у проектуванні висотних багатофункціональних комплексів у країнах з жарким кліматом
    (КНУБА, 2018) Шокрі Шахрам; Ковальська, Г. Л.
    У статті розглянуто особливості архітектурного проектування висотних комплексів багатофункціонального призначення в азіатських країнах, кліматичні умови в яких співпадають з жарким кліматом Об'єднаних Арабських Еміратів. Був проведений аналіз найбільш відомих сучасних реалізованих висотних будівель, а також тих, будівництво яких ще триває і концептуальних, конкурсних проектів висотних багатофункціональних комплексів. Завдяки узагальненню отриманих результатів сформульовані основні тенденції проектування висотних багатофункціональних комплексів у країнах з жарким кліматом і серед них детально розглянута екологічна тенденція.
  • Документ
    Зародження осередків освіти в епоху Київської Русі
    (КНУБА, 2009) Ковальська, Г. Л.
    В статті розглянуто зародження освіти в давні часи на території сучасної України, висвітлена роль культових споруд в формуванні осередків початкової освіти в епоху Київської Русі, наведені приклади створення закладів освіти в південних районах Причорномор’я та Приазов’я, які ще за 1000 років до Різдва Христового зазнали значного впливу елінівської культури.
  • Документ
    Сучасні тенденції формування інтер’єрів центрів художньо-естетичної творчості
    (КНУБА, 2014) Репкіна, К. В.; Ковальська, Г. Л.
    У статті аналізуються прийоми формування інтер’єрів шкільних та позашкільних навчальних закладів, зарубіжні тенденції в проектуванні. Розглянута іноземна практика, проаналізована сучасна специфіка виховання дітей та її вплив на рішення внутрішнього простору будівлі, виявлено зв҆язок та закономірності між організацією архітектурного образу будівлі та її інтер’єром.
  • Документ
    Містобудівні умови формування нового навчального комплексу Українського державного університету економіки і фінансів
    (КНУБА, 2008) Ковальська, Г. Л.
    В статті розглянуті сучасні містобудівні умови розміщення нових вищих навчальних закладів , проаналізовані пропозиції по формуванню навчального комплексу Українського державного університету економіки і фінансів на території Кібернетичного центру в м Києві