Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Визначення міцності та довговічності скла на основі лінійно-пружної механіки руйнування
    (КНУБА, 2018) Демчина, Б. Г.; Осадчук, Т. Ю.
    Традиційно скло є естетичним матеріалом, не призначеним для несучих цілей. Міцність скла залежить від розподілу напружень, тривалості навантаження, стану поверхні та умов навколишнього середовища. Поверхневі дефекти або тріщини пов'язані з характерною крихкістю скла. Крихке руйнування скла - це катастрофічний режим відмови, при якому поверхневі дефекти або тріщини швидко поширюються під навантаженням на розтяг до критичного значення. Це можна змоделювати за допомогою лінійно-пружної механіки руйнування (ЛПМР). Інтенсивність пружних напружень в околі кінця тріщини описується коефіцієнтом інтенсивності напружень KI . Аналітичними методами визначення міцнісних властивостей скла є: оцінка в'язкості руйнування KIC або інертної міцності ІС та прогнозування тривалості експлуатації (часу руйнування) t f від втоми. Використання таких розрахункових підходів на основі ЛПМРдозволяє отримати несучу здатність конструкцій із скла.
  • Документ
    Застосування гнучкого армування органічного походження в згинаних комплексних елементах з ніздрюватих бетонів
    (КНУБА, 2017) Фамуляк, Ю. Є.; Демчина, Б. Г.
    Подано результати експериментально-теоретичних досліджень керамзитогазобетонних згинаних елементів з гнучким армуванням органічного походження та вказано на особливості їх роботи під навантаженням.
  • Документ
    Дослідження дерев’яної арки таврового перерізу на металозубчастих пластинах
    (КНУБА, 2017) Демчина, Б. Г.; Сурмай, М. І.; Шидловський, Я. М.
    Наведено результати експериментальних досліджень роботи дерев’яної арки таврового перерізу на металозубчатих пластинах та порівняння її роботи з аналогічною аркою прямокутного перерізу.