Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Документ
    Побудова поверхні критичних сполучень осьового та бічного стиснення циліндричних оболонок змінної товщини з нерегулярними недосконалостями
    (КНУБА, 2010) Гоцуляк, Є. О.; Лук'янченко, О. О.; Костіна, О. В.; Шах, В. В.
    Запропонована чисельна методика дослідження стійкості циліндричних оболонок змінної товщини з нерегулярними недосконалостями форми при сумісній дії осьового стиснення та поверхневого тиску. Даний підхід дозволяє моделювати недосконалості у вигляді комбінацій форм втрати стійкості оболонки, будувати поверхню критичних сполучень навантажень, визначати області стійкості циліндричних оболонок змінної товщини з нерегулярними недосконалостями при дії комбінованого навантаження.
  • Документ
    Розрахунок одиничної палі з урахуванням нелінійної залежності жорсткісних характеристик основи
    (КНУБА, 2009) Гоцуляк, Є. О.; Шельменко, А. М.
    Виконано розрахунок палі з використанням скінченно-елементного программного комплексу у двох постановках – за класичною теорією та з урахуванням залежності жорсткісних параметрів ґрунтового середовища від його напруженого стану. Результати приведеного розрахунку порівняні з експериментальними та теоретичними данними, що опубліковані в літературі.
  • Документ
    Дослідження стійкості тонкостінних елементів відкритого профілю з різними варіантами розкріплення
    (КНУБА, 2010) Охтень, І. О.; Гоцуляк, Є. О.
    На прикладі сталевого каркасу будівлі торговельного комплексу у м. Миколаїв досліджено роботу тонкостінних прогонів покриття з урахуванням особливостей їх розкріплення до рам каркасу. Зроблено висновок про вплив способу розкріплення багатопрольотних прогонів (балок) до крокв’яних конструкцій.
  • Документ
    До розрахунку несучої спроможності пальового фундаменту монолітної каркасної будівлі
    (КНУБА, 2011) Гоцуляк, Є. О.; Шельменко, А. М.
    Виконано дослідження залежності жорсткості та несучої здатності пальового поля від кількості та кроку паль. Визначено, що жорсткість пальових полів загалом майже однакова при різній кількості регулярно розташованих паль. Створена власна програма розрахунку пальового поля в лінійній стадії роботи паль. Розраховано реальний пальовий фундамент і встановлено, що палі мають різні жорсткості в залежності від їх взаємного розташування і навантаження. Тому для розрахунку пальових фундаментів не зовсім вірно приймати жорсткість, яка отримана при випробуванні одиночної палі.
  • Документ
    Побудова редукованої моделі параметричних коливань циліндричної оболонки при чистому згині
    (КНУБА, 2009) Гоцуляк, Є. О.; Дехтярюк, Є. С.; Лук’янченко, О. О.
    Побудована динамічна модель параметричних коливань циліндричної оболонки при дії прикладених на торцях пар сил. Дискретизація континуальної моделі виконана за допомогою методу скінченних елементів із застосуванням сучасного обчислювального комплексу. Редукування дискретної моделі оболонки здійснено на основі методу узагальнених координат. Досліджено питання вибору базисних функцій для адекватного описання докритичної поведінки оболонки при чистому згині.
  • Документ
    Розрахунок фундаментної плити на основі тривимірної моделі
    (КНУБА, 2011) Гоцуляк, Є. О.; Войтенко, П. В.
    Розрахована фундаментна плита в тривимірній постановці з врахуванням зміни характеристик бетону та дискретно розміщених арматурних стержнів. На основі просторової розрахункової схеми отримані дані напружено-деформованого стану, які значно відрізняються від результатів розрахунку плити по теорії Кіргофа-Ляфа. Просторова модель, крім уточнення результатів розрахунку в цілому, дозволяє отримати збурення напружено-деформованого стану біля колон та зусилля в арматурних стержнях.
  • Документ
    Дослідження стійкості тонкостінних елементів відкритого профілю з урахуванням початкових недосконалостей
    (КНУБА, 2008) Охтень, І. О.; Гоцуляк, Є. О.; Лук’янченко, О. О.
    В практиці сучасного будівництва і машинобудування у якості несучих елементів металоконструкцій широке застосування знайшли тонкостінні профілі, які поєднують у собі економічно ефективні вагові характеристики і високі технологічні якості при виготовлені і експлуатації. Такі конструкції економічні, мають технологічні переваги при монтажу і використанні.
  • Документ
    Оцінка впливу початкових недосконалостей циліндричних оболонок резервуарів на їх стійкість при дії бокового тиску
    (КНУБА, 2008) Гоцуляк, Є. О.; Барвінко, А. Ю.; Лук’янченко, О. О.; Костіна, О. В.; Шах, В. В.
    Досліджується нелінійна стійкість резервуарів змінної товщини з початковими недосконалостями, які моделюються у вигляді першої форми втрати стійкості при дії бокового тиску, та оцінюється вплив величини амплітуди форми недосконалостей на стійкість оболонок.
  • Документ
    Дослідження динамічної стійкості плоскої форми згину пружних систем при комбінованому резонансі
    (КНУБА, 2007) Гоцуляк, Є. О.; Дехтярюк, Є. С.; Лук’янченко, О. О.; Пошивач, Д. В.
    На основі чисельної методики побудовані редуковані дискретні моделі. Досліджена стійкість динамічних станів пружних систем при параметричному навантаженні. Визначенні області нестійкості плоскої форми згину двотаврової балки та плоскої ферми при комбінованому резонансі.
  • Документ
    Розрахунок осадки і несучої здатності паль при їх взаємодії в плитному фундаменті
    (КНУБА, 2010) Гоцуляк, Є. О.; Корнієнко, М. В.; Шельменко, А. М.
    Виконано дослідження залежності жорсткості та несучої здатності паль від різної їх кількості та відстані між ними. Визначено, що жорсткість паль зростає при збільшенні відстані між ними до певної межі. Тому розташування паль на відстані трьох діаметрів, як прийнято в нормативних документах, не завжди є раціональним і для розрахунку пальових фундаментів не зовсім вірно приймати жорсткість, яка отримана при випробуванні одиночної палі.