Архітектурний вісник КНУБА

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/40

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Історія, сьогодення та перспективи кафедри Основ архітектури і архітектурного проектування
    (КНУБА, 2015) Слєпцов, О. С.; Горбик, О. О.; Ладан, Т. М.; Кумейко, М. К.
    Кафедра Основ архітектури і архітектурного проектування була утворена 1964 р. внаслідок ділення кафедри Архітектурного проектування, яка існувала на архітектурному факультеті від часу його заснування у 1930 р. Викладачами новоутвореної кафедри «Інтер’єру та меблів» були: Олег Олександрович Свєшніков – завідувач кафедри до 1971 р., доценти А. Я. Косенко, І. Є. Чернядьєв, М. Й. Кресальний, асистенти В. І. Соченко (з 1967 р.), Е. А. Більський, Л. А. Добровольський, Ф. Ф. Грачов, К. Г. Демура, В. А. Дзугаєв, Г. М. Синиця, Ю. Ф. Ларкін, І. Р. Наймушина, Л. В. Василенко, О. В. Заварова. Крім поглибленого студіювання нового напрямку спеціалізації («Інтер'єр»), педагоги кафедри долучались до викладання базових дисциплін – читали лекційні курси з типології житла (А. Я. Косенко), введення в спеціальність (К. Г. Демура), історії мистецтва та архітектури (Г. М. Синиця, згодом Ю. Ф. Ларкін). Активно велась наукова робота, захищались кандидатські дисертації; прикметним було функціонування при кафедрі лабораторії експериментального проектування, в якій проходили апробацію, розроблялись та впроваджувались в практичне проектування наукові та методичні здобутки кафедри.
  • Документ
    Стильові риси архітектури стародавнього Єгипту
    (КНУБА, 2016) Горбик, О. О.
    Зазначено унікальність та світову роль єгипетського зодчества, осмислено його ґенезу, створено огляд його історичного розвитку, визначено стильові риси та характерні форми давньоєгипетської архітектури.
  • Документ
    Стилістика архітектури Малоазійських гробниць 1 тис. до н. е.: генеза, контекст, епігони
    (КНУБА, 2018) Горбик, О. О.
    Публікація є спробою подолання проблеми недостатньої дослідженності різноманіття форм і взаємовпливів при формоутворенні малоазійських гробниць 1 тис. до н. е. Запропонована систематизація типів та форм гробниць, характерних певним періодам та регіонам Малої Азії, уточнені та введені в науковий оббіг українського архітектурознавства приклади, наведені аналогії, епігони та паралелізми щодо форм малоазійських гробниць.
  • Документ
    Стильові риси середньовічної архітектури Кавказу в контексті регіональних шкіл православного зодчества
    (КНУБА, 2015) Горбик, О. О.
    Висвітлено роль та значення кавказької архітектури в світовій історії, зазначено стильові риси кавказької архітектури, зокрема - морфологію архітектурних форм, властивих регіональному стилю.
  • Документ
    Будинок як парасоля: альтернативні шляхи генези архітектури
    (КНУБА, 2014) Горбик, О. О.
    Зауважено на альтернативних шляхах становлення зодчества як самобутньої професії та як різновиду ужитково-дизайнерських ремесел, з відповідними альтернативами стінової (огородження простору) та каркасної (підтримка «штучного неба» перекриття-даху) систем, інваріантним розмежуванням простору. Розглянуто трансформованість ужиткових форм (парасолі, корабельних конструкцій) в форми та конструкції архітектурні, узвичаєність для традиційних культур надавати формі поліфункціональності, а не створювати різні форми для різних функцій.