Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Документ
    Розвиток просторово-часової композиції міста Києва
    (КНУБА, 2016) Дідіченко, М. О.
    У статті графо-аналітичним методом досліджується динаміка та причини розвитку просторово-часової композиції м. Києва на п’яти ключових історичних етапах.
  • Документ
    Сучасні тенденції розвитку просторово-часової композиції історичних міст
    (КНУБА, 2016) Дідіченко, М. О.
    В статті розглянуто ключову тенденцію розвитку просторовочасової композиції історичних міст – взаємопроникнення. Проводиться графоаналітичне дослідження розвитку розпланування європейських та українських історичних міст в рамках цієї тенденції.
  • Документ
    Збереження історико-архітектурного середовища малого історичного міста та пристосування для функції туризму
    (КНУБА, 2016) Величко, С. Ю.
    Малі історичні поселення України мають велику кількість історико-культурних цінностей та накопичений ресурсний потенціал. В статті проаналізовані їхні особливості та виявлені фактори, що стримують розвиток туризму. Містобудівні питання раціонального використання пам'яток історії та культури є на даний момент актуальними і вимагають негайного вирішення. Досліджується тема специфіки забудови і просторової організації малих історичних міст при формуванні ї як центрів туризму
  • Документ
    Спеціалізований комунікаційний простір : проблеми - тенденції - перспективи
    (КНУБА, 2015) Болотов, Г. І.
    Розглянуто спеціалізований комунікаційний простів, його склад, проблеми, що виникли в процесі розвитку, визначені прогресивні тенденції в світовій практиці, надані перспективні завдання , які мають бути вирішені в Україні для досягнення європейського рівня розвитку, зокрема інженерної інфраструктури.
  • Документ
    Проблемы г. Южно-Сахалинска (РФ) и пути их решения. Общие принципы и пути реализации.
    (КНУБА, 2016) Доля, В. В.
    У цій статті визначені загальні принципи проведення редевелопменту; визначені шляхи його реалізації; дані рекомендації щодо його ефективного містобудівельного розвитку.
  • Документ
    Готельне господарство Києва в 30-х роках ХХ ст. Тенденції розвитку
    (КНУБА, 2015) Ширяєв, Т. В.
    В статті систематизовано комплекс заходів, які планувалося здійснити для покращення негативних тенденцій в готельному господарстві Києва на початку 30-х років ХХ ст. На основі архівних матеріалів та публікацій в дослідженні наведено приклади початку формування нового етапу в розвитку готельного господарства міста та виявлені його загальні особливості.
  • Документ
    Факторы, воздействующие на формирование систем расселения
    (КНУБА, 2013) Светличная, О. С.; Радионов, Т. В.
    Розселення - явище, відоме ще з давніх часів. Місце розселення визначалося придатністю для життя населення. На ранніх етапах розвитку суспільства головну роль грали кліматичні чинники. Люди вибирали найбільш сприятливу зону розселення, виключаючи непридатні та суворі для землеробства території. Чисельність людства була невелика, поселення рідкісні і досить віддалені один від одного. Промислова революція привела до бурхливого розвитку виробництва. Стихійний зростання населення, пов'язаний з відтоком жителів з сільських місцевостей, привів до скупченості забудови, антисанітарний умов життя. На сучасному етапі розвитку міста продовжують розвиватися і процес цей не повинен відбуватися хаотично. Тому проблема формування і регулювання процесів розселення в даний час стоїть вкрай гостро.
  • Документ
    Промислове середовище, особливості та тенденції розвитку
    (КНУБА, 2012) Зенькович, Н. Г.
    у статті досліджується особливості та проблеми формування промислового середовища. Визначені його диференціація, особливості дизайну та основні тенденції розвитку
  • Документ
    Сучасний розвиток зображення Богоматері Оранти у різних видах мистецтва
    (КНУБА, 2012) Бачинська, О. В.
    у статті розглядається історія виникнення зображення Оранти; розвиток образу Богоматері Оранти у Візантії; розповсюдження серед східних слов'ян у процесі запозиченні релігії; сучасний розвиток зображення Богоматері Оранти у релігійних атрибутах – іконах та архітектурі; несподіваний її вплив на мистецтво соцреалізму та сучасну ділову сферу
  • Документ
    Комплексные способы реконструкции типовой застройки
    (КНУБА, 2013) Радионов, Т. В.; Светличная, О. С.
    Проблема комплексної реконструкції типової забудови на сьогоднішній день виходить на одне з перших планів з реконструкції. Таким чином, з метою інтенсивного використання території населених пунктів у складі міських округів і міських поселень та поліпшення безпечного і сприятливого середовища проживання населення може проводитися комплексна реконструкція сформованої типової забудови.