Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Документ
    Прийоми формування об’ємно просторової структури комплексів аеропортів в умовах вже існуючих об’єктів що в експлуатації
    (КНУБА, 2009) Береза, Є. С.
    В статті розглянуто : дослідження системних взаємозв’язків реконструкції терміналів аеропортів та розвитку їх структури у формулюванні загальних принципів нового підходу до питань реконструкції планування проектних робіт забудов формування архітектурного простору аеропортів у межах існуючих площ .
  • Документ
    Сучасний досвід проектування та будівництва об’єктів для занять екстремальними видами спорту на прикладі скейт-парків
    (КНУБА, 2019) Прокопов, О. В.
    В статті здійснено аналіз сучасного досвіду проектування та будівництва скейт-парків із врахуванням впливу на людину психологічних факторів під час занять скейтбордингом. Проаналізовано особливості та типологію скейт-парків для подальшої розробки рекомендацій щодо функціонально-просторової організації скейт-парку.
  • Документ
    Ієрархічна структура в методиці проектування багатоквартирного житла (суміжності та пріоритетність оцінювання)
    (КНУБА, 2016) Книш, В. І.
    В статті розглянута ієрархія структурно-логічних схем у методиці проектування БЖ. Теоретично доведена доцільність впровадження 12бальної шкали оцінки пріоритетів впливовості та графо-матричноінцидентально оцінені їх показники.
  • Документ
    Огляд шляхів розвитку центрів реабілітації для осіб з обмеженою працездатністю
    (КНУБА, 2018) Блінов, М. О.; Хараборська, Ю. О.
    У статті проаналізовано шляхи розвитку архітектурної думки щодо створення реабілітаційних центрів для осіб з обмеженими можливостями. Встановлено, що існуючі реабілітаційні заклади потребують реконструкції та вдосконалення. А також гостро стоїть проблема створення нових сучасних багатопрофільних центрів реабілітації. Підкреслюється думка про необхідність повноцінного розвитку сучасної системи реабілітаційних служб в Україні, а також засобів фізичної реабілітації. Зазначається, що повинна бути розроблена та впроваджена єдина універсальна модель багатопрофільних реабілітаційних закладів.
  • Документ
    Парадоксальність в архітектурі
    (КНУБА, 2016) Житкова, Н. Ю.
    В роботі розглянуто і проаналізовано явище парадоксу і парадоксальності в архітектурі. Аналіз здійснений на основі об’єктів різних часів і епох. Також розглянуто явище парадоксальності в архітектурі сучасності. Наведені приклади сучасних рішень, привернуто увагу до їх особливостей і ознак приналежності до парадоксальної архітектури. Наведено цитати відомих людей з приводу предмету дослідження.
  • Документ
    Архітектура і дизайн. Єдність і протиріччя
    (КНУБА, 2016) Житкова, Н. Ю.
    В роботі розглянуто систему взаємодії двох галузей творчої діяльності – архітектури та дизайну. Розглянуто системи проектування в різні історичні періоди та їх віддзеркалення в комплексному рішенні архітектури і дизайну. Наведені приклади гармонійного і суперечливого рішення. Визначено сучасні пріоритетні завдання комплексного проектування та узагальнюючі приклади їх реалізації.
  • Документ
    Підприємства з жорстким технологічним режимом. Минуле і сучасне. Форма та зміст
    (КНУБА, 2015) Житкова, Н. Ю.
    В статті розглянуто питання формування архітектури великомасштабних промислових будівель з жорстким технологічним режимом і яскраво вираженою інженерною інфраструктурою. Визначено основні історичні етапи розвитку. Проаналізовано досвід попередніх років. Означено органічний зв’язок функціонально-технологічних та об’ємно-композиційних чинників у формуванні архітектури промислових підприємств та будівель, що надає можливість (разом із цілим спектром питань технологій, економіки, екології тощо) визначити статус будівлі, її архітектурно-естетичної складової і сформулювати прийоми образно-естетичного рішення проектування новітніх об’єктів. В статті охарактеризовано сучасний стан важких виробництв в системі «виробництво, місто, людина». Визначено завдання сучасності: реконструкція, реставрація, консервація та проектування.
  • Документ
    Особенности высотного строительства в Иране
    (КНУБА, 2015) Алидад, Реза
    В статті розглянута історія розвитку висотного будівництва в Ірані. В статті наведені приклади побудованих проектів адміністративних будівель в Тегерані, столиці Ірана.
  • Документ
    Проектирование на основе комбинаторики
    (КНУБА, 2013) Книш, М. В.
    У даній статті приведені методи комбінаторики, які можуть бути застосовані в архітектурі. Висувається гіпотеза вживання комбінаторних методів до властивостей житлових просторів для поліпшення і зміни їх якостей, з метою досягнення певної цілісності і різноманітності.
  • Документ
    Понятие гибкости пространства в традиционном иранском жилище
    (КНУБА, 2014) Азари, Алиреза
    Визначено поняття і сутність терміну "гнучкість", розглянуті види та сфери застосування гнучкості, виявлені причини та потреби в гнучкості простору, проведено аналіз іранького традиційного жилого дому згідно шаблогу гнучкості.