Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Документ
    К определению термина "ландшафтный урбанизм"
    (КНУБА, 2011) Вязовская, А. В.
    В статье рассмотрены определения термина "ландшафтный урбанизм", проведен филологический и этимологический анализ составляющих терминов - "ландшафт" и "урбанизм". Проанализированы структурные и смысловые взаимосвязи в структуре термина. В результате исследования предложена общая формулировка термина "ландшафтный урбанизм".
  • Документ
    Культура формування комфортного середовища всередині історичних кварталів
    (КНУБА, 2019) Ватаманюк, Н. Ю.
    У статті розглядається міське середовище як простір для існування людини, вплив на її духовне і фізичне здоров'я. По різному організоване середовище неминуче впливає на поведінку, емоційний стан людини, її сприйняття і розуміння простору. Для вирішення проблем формування міського середовища необхідно застосовувати комплекс взаємопов'язаних технічних, соціальних, екологічних, естетичних та інших заходів
  • Документ
    Сквери історичної частини Києва
    (КНУБА, 2017) Василенко, Л. Г.
    В статті розглянута проблема сучасного планувального вирішення територій в м. Києві, утворених на малих площах і перетинах вулиць, які сприяють появі невеликих місць, забудованих автостоянками або заправочними станціями, що значно впливає на екологію даної території. Зарубіжна практика та історичні приклади створення таких місць свідчать про інший, гуманний підхід, а саме – створення скверів, зелених оаз, які виконують низку важливих функцій буферної природної зони, підтримують життєзабезпечення, відпочинок та дозвілля для людей різного віку
  • Документ
    Ландшафт і вода, як основа сучасних світових тенденцій в проектуванні медичних закладів
    (КНУБА, 2016) Булах, І. В.
    Стаття розкриває надсучасний світовий підхід до проектування медичних закладів на прикладі найбільш виразних об'єктів охорони здоров'я. У статті проілюстровано приклади активного впровадження води та ландшафту у архітектурних проектах медичних закладів, виконаних відомими архітектурними майстернями світу. Стаття спрямована на кардинальне оновлення усталених поглядів вітчизняних архітекторів на об'ємно- просторовий вигляд медичних установ України.
  • Документ
    Методичні підходи до пофакторної оцінки ланшафтів та інжнерно-геологічних умов ділянок житлової забудови м. Києва
    (КНУБА, 2016) Панченко, Т. Ф.; Поломаний, С. В.
    У статті розглянуті методичні підходи до пофакторної оцінки ландшафтів перспективних житлових територій. Актуальність теми зумовлена недостатньою увагою до аналізу територій м. Києва з точки зору цінності їх ландшафтів, придатності та доцільності освоєння для житлових територій та інших видів будівництва. Методи та висновки, розглянуті у цій статті, можуть бути використані для коригування рішень генерального плану м. Києва та більш збалансованого використання територіальних ресурсів міста.
  • Документ
    Рекреаційний потенціал київських островів у ландшафтно-планувальній організації парків
    (КНУБА, 2016) Зінов'єва, О. С.
    В статті досліджений потенціал території київських островів, зокрема Труханового, для організації на їх території парків.
  • Документ
    Роль структуроформуючих і образних факторів в урбанізованому ландшафтному довкіллі
    (КНУБА, 2016) Жмурко, Ю. В.; Соловйова, О. С.; Майстренко, В. І.
    У світлі сучасних тенденцій переборення техніцизму, зростання уваги до людських природних факторів організації простору, важливим є бачення цілісності композиції як гармонії людини та світу. У зв'язку з великим топографічним охватом середовища, що освоюється людиною, ландшафт зазнає урбанізації. Питання цілісності урбанізованого середовища розглядається через метафоризацію її природно-ландшафтної складової.
  • Документ
    Цивілізована наукова дискусія – шляхи до вирішення образу історичного міста
    (КНУБА, 2016) Куліков, П. М.; Товбич, В. В.
    За результатами дискусії в рамках ІІ міжнародної науково-практичної конференції, "Архітектура історичного Києва. Ландшафт і вода" визначено актуальність і науковість цієї тематики для вирішення проблем історичного Києва.
  • Документ
    Ландшафтний урбанізм в практиці європейського містобудування
    (КНУБА, 2016) Баранник, Н. В.; Осиченко, Г. О.
    В статті аналізується закордонний досвід та теорія ландшафтного урбанізму, виявлено основні положення, особливості та принципи ландшафтного урбанізму.
  • Документ
    Характеристика формирования городских зеленых насаждений в условиях жаркого климата
    (КНУБА, 2015) Факари, Афджади Мехди
    В статті описуються характеристики міських зелених насаджень в умовах жаркого клімату, особливості їх призначення в залежності від ступеня посушливості. Виділяються прийоми оптимального планувального рішення території різного призначення у зв'язку із зеленими насадженнями.