Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Документ
    Подходы к исследованию и формированию духовности городcкой среды
    (КНУБА, 2018) Арзили, А. Ю.
    В науковому дослідженні дається визначення поняття духовності міського середовища. У зв'язку з амбівалентною природою досліджуваного поняття, позначаються внутрішньодисциплінарні та міждисциплінарні групи досліджень. Зокрема, розкриваються особливості напрямів у гуманітарній географії - міфогеографії, що мають ключове значення при розробці містобудівних методів оцінки та підвищення духовного потенціалу міської середовища.
  • Документ
    Теоретические основы социально-планировочной организации зон жилой застройки
    (КНУБА, 2015) Топал, С. С.
    Стаття розглядає питання розробки графо-аналітичних методів формування житлових територій з урахуванням принципів мікрорайонування та сучасних поглядів на покращення житлового середовища.
  • Документ
    Радіально-кільцева схема вуличної мережі в ідеальних містах
    (КНУБА, 2015) Щедра, М. В.
    В статті вивчаються моделі ідеальних міст із радіально-кільцевою схемою вуличної мережі. В ході дослідження виявляються основні проблеми (планувальні, соціальні, екологічні), що виникали у реальних містах та способи їх вирішення у проектах ідеальних міст.
  • Документ
    Функціонально-планувальна організація с.м.т. Добротвір Львівської області та проблеми розвитку міста
    (КНУБА, 2015) Соснова, Н. С.; Ігнатюк, А. О.; Нечипір, Т. Р.
    Розглянуто проблеми розвитку монофункціональних міст, закладених у ІІ половині ХХ ст. Основна функція таких міст на час закладення – це забезпечення проживання і побутового обслуговування працівників певного виробничого комплексу. Насьогодні, при значному скорочені промислового виробництва, такі робітничі поселення опинилися в стані стагнації. В роботі, на прикладі с.м.т. Добротвір Львівської області окреслено проблеми функціонування такого типу міста та задачі його містобудівного розвитку.
  • Документ
    Природні фактори впливу на прибережні території
    (КНУБА, 2015) Михайлик, О. О.
    Розглянуто природні фактори формування та розвитку прибережних територій. З’ясовані загальні закономірності природних чинників на прибережну територію.
  • Документ
    Проблеми формування та оцінки шумового режиму території
    (КНУБА, 2014) Коваленко, М. Г.
    розглянуті основні характеристики шуму, його вимірювання, вплив на стан здоров’я населення та комфортність міського простору. Окремо виділено основні джерела зовнішнього шуму міста. Виявлено проблеми формування шумового режиму території та значення санітарно-гігієнічних нормативів допустимого рівня шуму. Застосування містобудівних заходів захисту від шуму та їх ефективність
  • Документ
    Історичні етапи розвитку будівель позашкільної освіти на Дніпропетровщині
    (КНУБА, 2015) Мерилова, І. О.
    Проаналізовано історичні етапи становлення системи позашкільної освіти Дніпропетровщини та виявлено основні типи будівель позашкільних навчальних закладів.
  • Документ
    Загальна методика проектування інформаційно-орієнтаційної системи міста
    (КНУБА, 2014) Нагірний, П. Ю.
    Висвітлені основні етапи і завдання проектування інформаційно- орієнтаційної системи міста. Рекомендовані методики, які доцільно використовувати для вирішення проектних завдань.
  • Документ
    Принцип гармонічності міського середовища
    (КНУБА, 2014) Стецюк, І. І.
    Розглянуто теоретичні та філософські засади формулювання принципів гармонічності міського середовища. Запропоновано базові принципи гармонічного існування міського середовища та додаткові принципи для компонентів, процесів та ресурсів міського середовища.
  • Документ
    Теоретичні передумови формування лендформних проектів
    (КНУБА, 2014) Лінда, С. М.; Волинець, І. М.
    У сучасній нелінійній архітектурі лендформні проекти часто виникають як поєднання середовища (ландшафту) та архітектури. Цей зв'язок архітектури та ландшафту дає можливість переосмислити існування простору та встановити нове співвідношення між його складовими. Більшість об‘єктів, створених на основі такого підходу, у сучасній термінології визначені як «лендформна архітектура», в якій архітектурне формотворення засноване на тактильній взаємодії з землею на основі нелінійної геометрії та аналогії з природніми формами.