Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Документ
    Принципи архітектурно-планувальної організації споруд для велосипедистів у містах
    (КНУБА, 2019) Гарбар, М. В.
    У статі проаналізовані типи споруд для велосипедів, особливості їх місцерозташування, призначення. Визначені основні принципи архітектурнопланувальної організації споруд для велосипедів в крупних містах.
  • Документ
    Принципи та планувальні моделі формування нового типу локальних систем розселення в Україні
    (КНУБА, 2019) Панченко, Т. Ф.; Яценко, В. О.
    Процес змін адміністративно-територіального устрою України веде до необхідності створення нової стратегії в усіх сферах містобудівної діяльності від зміни законодавчих, нормативних актів до реальних проектних результатів. В роботі запропоновані перспективні принципи розвитку локальних систем розселення нового типу сформованих на еколого-ресурсній основі як економічній стратегії розвитку. Такими принципами стали: принципи «взаємності», «субсідіарності», «іноваційної інтеграції населених пунктів», «дискретно-просторового розвитку», «локалізації екомереж», «збереження дезурбанізованого розвитку», «спадкоємного відтворення культурно-етнічної спадщини» та «організації сільського туристично-рекреаційного простору». Ці принципи відтворюють нові підходи до планувальної організації локальних систем розселення, які є об’єднаними територіальними громадами.
  • Документ
    Формоутворення архітектури будівель рекреаційних гірськолижних комплексів на прикладі світового досвіду
    (КНУБА, 2018) Васильковська, М. О.; Пекер, А. Й.
    В статті представлені головні фактори, які впливають на формоутворення архітектури рекреаційних гірськолижних комплексів та приклади їх доцільного взаємозв‘язку зі спорудами. Визначається склад, значення та роль комплексів. Загалом вся інфраструктура гірськолижного комплексу ділиться на такі основні групи: медичні пункти; готелі; пункти прокату; вулично-дорожня мережа; підйомники; траси; стоянки; магазини; інші допоміжні споруди.
  • Документ
    Методика дослідження і систематизація факторів будівельного виробництва, що негативно впливають на стан навколишнього середовища
    (КНУБА, 2018) Осипова, А. О.
    Викладено методику дослідження та систематизації факторів будівельного виробництва, що негативно впливають на параметри навколишнього середовища. Методика складається з постановки задачі дослідження, прийнятих припущень, основних принципів, які покладені в основу дослідження та загальної схеми методики. Будівництво розглядається як здвоєнні процеси перетворення матеріальних елементів і елементів природних або урбанізованих ландшафтів.
  • Документ
    Становлення української реставраційної школи
    (КНУБА, 2016) Орленко, М. І.
    українська школа реставрації пройшла довгий і складний шлях. Реставрація як наука збереження історичної спадщини з’явилась лише наприкінці ХІХ століття. Поступово удосконалювалися технології методи реставрації об’єктів. Головний принцип реставраторів у всьому світі – це консервація об’єктів від подальшого руйнування, мінімальне втручання в першооснову пам’ятки, тому найголовніше завдання – не допустити втрати пам’ятки, а відновлюючи чи реставруючи, - не спотворити її, зберігши все для прийдешніх поколінь.
  • Документ
    Проблематика формування системи пішохідних просторів значнішого міста (на прикладі міста Львів)
    (КНУБА, 2016) Соснова, Н. С.; Киргизбаєва, І. Ю.
    Проблема якості пішохідних просторів Львова, як і решти міст України полягає в архаїчності їх функціонального та композиційного трактування як міською владою, так і спеціалістами. Необхідність формування естетичного середовища в композиції міських пішохідних просторів усвідомлюється як важлива урбаністична задача.
  • Документ
    Етностиль як об'єкт системного осмислення в контексті формування архітектури інтер'єру на теренах індустріального і постіндустріального суспільства
    (КНУБА, 2013) Громнюк, А. І.
    Висвітлені теоретичні та методологічні основи поняття «Етностиль». Визначені принципи, засоби та закономірності формування архітектури інтер’єру підприємств громадського харчування з позицій взаємозв’язку наукових і художніх методів.
  • Документ
    Досвід і тенденції реконструкції і реновації масової житлової забудови
    (КНУБА, 2013) Соколовська, Ю. С.
    У статті розглянуті поняття "реконструкція" та "реновація", способи та методи реновації, принципи реновації, що витікають із досвіду реконструкції та реновації житлової забудови. Підкреслені тенденції сучасної реновації масової житлової забудови, їх врахування в Україні.
  • Документ
    Сучасні вимоги до інтер'єрів громадських будівель соціальної сфери і принципи їх формування та розвитку
    (КНУБА, 2013) Чернявський, В. Г.
    В статті розглядається вплив сучасних вимог на формування інтер‘єрів громадських будівель соціальної сфери, принципи їх формування та розвитку.
  • Документ
    Принципи підвищення естетичних якостей інтер'єрів лікувально-оздоровчих закладів
    (КНУБА, 2013) Чернявський, К. В.
    В статті розглядаються питання організації комплексного формування дизайну інтер‘єрів лікувально-оздоровчих закладів засобами монументально-декоративного мистецтва.