Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Документ
    Комфортне середовище для людини та оновлене нормативне регулювання
    (КНУБА, 2020) Омельяненко, Максим Вікторович; Омельяненко, Марина Вікторівна; Omelianenko Maksym; Omelianenko Maryna
    У статті обґрунтовується необхідність запровадження нових методологічних підходів у формуванні нормативного забезпечення будівельної галузі на основі параметричного метода нормування, а також визначаються першочергові кроки в напрямку реформування нормативної бази. Комфортне середовище – головна мета архітектурної діяльності. Однак в переважній більшості випадків ця мета реалізується з подоланням різних штучно створених перешкод. Однією з таких перешкод є чинне нормативне забезпечення, яке своїм змістом і надмірною конкретизацією не дозволяє проектувальнику створювати нові цікаві архітектурно-інженерні рішення і, крім того, гальмує запровадження новітніх технологій, що стрімко з’являються у світовій проєктно-будівельній практиці та заходять на ринок України. Вихід із цієї ситуації є. Це запровадження параметричного метода визначення нормативних вимог, який, на відміну від чинного на сьогодні приписувального (або розпорядчого) метода допомагатиме проектувальнику вирішувати питання, пов’язані зі створенням об’єкта будівництва. Адже запровадження параметричного метода – це не лише зміна у підходах до визначення нормативних вимог, а й кардинальна зміна всієї структури нормативного забезпечення. The article explains the necessity to implement new methodological approaches to the establishment of regulatory support of the construction industry based on the parametric normalization method and defines the first priority steps towards regulatory framework reformation. A comfort environment is the main goal of architectural activities. However, in the majority of cases, this goal is implemented by overcoming various artificially created obstacles. One of the obstacles includes the current regulatory support that does not allow project designers to develop new interesting architectural and engineering solutions due to its content and excessive specification, as well as slows down the adoption of advanced technologies appearing in global designing and construction practice and entering the Ukrainian market. There is the way out. It is referred to the implementation of the parametric method for defining regulatory requirements, which will help project designers solve construction object creation issues unlike the current prescriptive (or administrative) method. The introduction of the parametric method means not only changes in approaches to the definition of regulatory requirements, but also fundamental changes in the whole structure of regulatory support.
  • Документ
    Енергоефективні іновації у будівництві
    (КНУБА, 2018) Іванова, Л. С.
    Енерго - і ресурсозбереження в будівельній галузі є прямим наслідком техногенного та антропогенного впливу на екологічну ситуацію в світі , а також потужним стимулом інновацій на будівельному ринку. У вітчизняній галузі будіндустрії є ряд проблем , які потребують вирішення для забезпечення розвитку енерго - та ресурсозберігаючих тенденцій.
  • Документ
    Основные пути повышения энергоэффективности жилых здланий и возможность дальнейшего развития применения инновационных энергосберегающих технологий в строительстве
    (КНУБА, 2017) Пекер, А. Й.; Иванченко, А. С.
    Розглянуто питання екологічної оцінки та вибору систем енергозбереження при проектуванні житлових і цивільних будівель.
  • Документ
    Деякі первинні форми територіальної організації традиційного вітчизняного храмобудування
    (КНУБА, 2017) Завада, В. Т.
    У статті розглядаються деякі характерні приклади первинних форм територіальної організазації традиційного храмобудуванняУкраїни.
  • Документ
    Деякі первинні форми територіальної організації традиційного вітчизняного храмобудування
    (КНУБА, 2017) Завада, В. Т.
    У статті розглядаються деякі характерні приклади первинних форм територіальної організазації традиційного храмобудуванняУкраїни.
  • Документ
    Особенности высотного строительства в Иране
    (КНУБА, 2015) Алидад, Реза
    В статті розглянута історія розвитку висотного будівництва в Ірані. В статті наведені приклади побудованих проектів адміністративних будівель в Тегерані, столиці Ірана.
  • Документ
    Тенденції розвитку туристичного бізнесу в Україні
    (КНУБА, 2014) Юнаков, С.Ф.
    В статті розглядається проектування туристичного комплексу в Буковелі, також визначаються особливості містобудівного, планувального і об’ємно-просторового формування комплексу та окреслюються основні напрямки концепції розвитку туристичного бізнесу в Україні.
  • Документ
    Особливості об'ємно-планувальних та конструктивних рішень готелів з компактною формою плану
    (КНУБА, 2013) Ковальська, О. Є.
    У статті розглянуті питання особливостей об‘ємнопланувальних та конструктивних рішень готелів з компактною формою плану. Наведені приклади застосування атріумних просторів, запропоновано використання монолітно-каркасних, метало-каркасних та металевих структурних конструкцій каркасу для будівництва готелів з компактною формою плану.
  • Документ
    Інформаційні технології , як складова частина будівельної галузі
    (КНУБА, 2009) Іванова, Л. С.
    Інформаційні технології сукупність методів і засобів роботи з інформацією поєднання процедур що реалізують функції збору одержання накопичення , зберігання , обробки , аналізу і передачі інформації в організаційній структурі з використанням сучасних технічних засобів . В наш час інформаційні технології є однією з найважливіших складових комплексу архітектури , будівництва, розвитку та реконструкції. Інтеграція матеріальної та інформаційної сфер будівельного виробництва, структура і чіткість прямих і зворотних зв'язків між ними є одним з головних принципів використання інтелектуальних інформаційних систем в реальних виробничих процесах