Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 55
  • Документ
    Методы управления процессами совершенствования мифо-топонимических структур
    (КНУБА, 2019) Арзили, А. Ю.
    Статья посвящена мифо-топонимической структуре как системе, элементом которой выступает мифо-топонимический потенциал территории. Определено понятие мифо-топонимического потенциала территори, а также представлена его классификация по содержанию. В зависимости от количественного содержания мифо-топонимического потенциала обозначена классификация мифо-топонимической структуры.
  • Документ
    Прийоми впровадження нових будівельних матеріалів в художньому проектуванні
    (КНУБА, 2019) Праслова, В. О.
    розглядається матеріал як засіб художнього проектування. До засобів проектування відносяться матеріал, форма, колір та світло. Для засобів художнього проектування важливим акцентом є розкриття закономірностей зорових ілюзій, сили тяжіння в пластичних комбінаціях, тактильного пізнання матеріалів. Це загострює відчуття матеріалів та привертає увагу до об’єктів, що поєднують властивості ремісничого мистецтва і розвиток новітніх технологій в області формотворення. Наголос ставиться на отриманні відчуттів та емоційному сприйнятті об’єктів [5, 6, 7]. Розглянуто п’ять прийомів впровадження матеріалів в художнє проектування. Наведено приклади.
  • Документ
    Функціонально-просторова інтеграція архітектури: об’єктно-середовищний підхід
    (КНУБА, 2017) Бачинська, Л. Г.
    розглянуто особливості напрямків структуроутворення архітектурних об’єктів, що обумовлені суспільними змінами, на прикладі дитячих закладів. Відзначено, що одним з найважливіших елементів структури, який визначає спрямування композиції, просторової організації і форми архітектурного об’єкта, є комунікації. Показані шляхи інтеграції комунікацій та природи в закладах культурно-просвітницької діяльності дітей
  • Документ
    Комплексний підхід до вирішення проблеми безбар’єрного архітектурного середовища та інклюзивного дизайну
    (КНУБА, 2015) Чала, О. А.
    В статті розглянуто питання існуючих бар'єрів, аспекти, що можуть стати складовими вирішення проблеми доступності, розглянуто методи впливу на ставлення Замовника до цієї проблеми, а також завдання архітектора
  • Документ
    Особливості становлення та трансформації мультикультурного міcького середовища історичного ядра міcта Алжир (Касби), під впливом Ісламської цивілізацiї
    (КНУБА, 2015) Швець, Є. В.
    Огляд світових тенденцій щодо становлення та трансформації історичного середовища міста Алжир
  • Документ
    Зберегти пам'ятки конструктивізму в Україні (на основі неопублікованих архівних матеріалів)
    (КНУБА, 2015) Смоленська, С. О.
    У статті обґрунтовано важливість етапу архівних досліджень у збереженні автентичності пам'яток українського конструктивізму. На основі виявлених архівних матеріалів наводяться раніше невідомі факти, що стосуються розвитку архітектури столичного Харкова у 1920-1930-і рр.
  • Документ
    Полтавський аеропорт та його інфрастуктура як чинник стабільності сільських поселень приміської зони
    (КНУБА, 2016) Дорошенко, Т. А.; Милосердний, А. В.; Кузьменко, Т. Ю.
    Розглядається проблема відтворення полтавського аеропорту, його перспективи розвитку та місце у структурній мережі регіону та країни. Подано аналіз проблем реконструкції аеропорту в умовах розвитку інфраструктури.
  • Документ
    Культурологическая парадигма в трактовке современных концепций сохранения культурного наследия
    (КНУБА, 2015) Черкасова, Е. Т.
    В статті розглядаються сучасні концепції збереження культурної спадщини, в основу яких покладені питання виявлення інвестиційної привабливості історичних об'єктів з врахуванням інтегрованих показників історико- культурної цінності об'єктів спадщини.
  • Документ
    Языковый принцип построения модели восприятия (построение схем моделей архитектурных пространств)
    (КНУБА, 2014) Высочин, И. А.
    Продуктом (товаром) творческой работы архитектора являются объемы и пространства. В известной мере их кодируют (т.е. подают упрощенно, схематически). Для раскодирования данного товара, в том числе и моделей восприятия их необходимо раскодировать при прочтении (восприятии). Для этого существует язык архитектуры. На основании этого языка разработана схема языкового принципа построения модели восприятия. Разработано схему языкового принципа построения модели восприятия
  • Документ
    Громадські простори як складова багатофункціональних житлово-громадських комплексів
    (КНУБА, 2013) Шуляр, А. Р.
    в статті описано різні об’ємно-просторові конфігурації центральних громадських просторів багатофункціональних житловогромадських комплексів. Описано їхні якісні відмінності для різних містобудівельних контекстів (центральних районів, середмість та периферії)