Наукові статті

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/30

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 841
  • Документ
    Аналіз галузевих трансформацій як передумови формування і розвитку біосферосумісності в енергетиці
    (Дніпровський державний аграрно-економічний університет, 2024-08-22) Предун, Костянтин Миронович; Кушнір, Олексій Костянтинович; Почка, Ольга Богдановна
    У статті розглянуто процеси становлення та розвитку ринку енергопостачання України та обґрунтовано необхідність його переорієнтації на засади біосферної сумісності як відповідь на сучасні глобальні екологічні виклики та загрози. Російська агресія спричинила безпрецедентні руйнування інфраструктури, у т.ч. і паливно-енергетичного комплексу. Особлива увагу приділена законодавчим, технологічним та фінансовим аспектам щодо відновлення галузі енергопостачання на засадах біосферної сумісності, що дозволить вирішити проблему «теплового» забруднення довкілля. Влаштування та подальший розвиток альтернативних джерел енергії –сонячних та вітрових електростанцій –суттєво підвищив закупівельну вартість електроенергії, ціну для кінцевих споживачів. Проте в умовах воєнного стану це дозволило частково вирішити проблему енергозабезпечення житлово-комунального господарства держави та інших галузей економіки.З огляду на тимчасову втрату контролю генерації на окупованих територіях Україна стала імпортером надзвичайно дорогої електроенергії з країн Європейського Союзу. Тому українські сонячні та вітрові електростанції, які вже виробляють дешевшу за імпортовану електроенергію, є запорукою енергетичної безпеки держави, а також дозволяють в подальшому отримувати прибутки від її експорту в країни Східної та Центральної Європи.Україна спроможна побудувати стабільну, сталу, вуглецево-нейтральну і безпечнуенергосистему.
  • Документ
    Еколого-економічна оцінка систем енергозабезпечення будівель і споруд
    (ОДАБА, 2023-12-14) Предун, Костянтин Миронович; Почка, Ольга Богдановна; Кушнір, Олексій Костянтинович
    Житлово-комунальне господарство України є значним споживачем паливноенергетичних ресурсів (ПЕР) у державі. Водночас галузь залишається найбільш не реформованою серед інших. Загалом на одиницю валового внутрішнього продукту (ВВП) Україна витрачає у декілька разів більше ПЕР у порівнянні зі середньосвітовим значенням, не кажучи вже про країни ЄС. Стосовно інженерного обладнання будівель і споруд, то, наприклад, питомі витрати теплоти для потреб опалення існуючих житлових будинків у 2,5-4,0 р. перевищують аналогічні показники для країн з подібним кліматом. Україна використовує для власних потреб різноманітні джерела енергії, такі як нафта, природний газ, вугілля, атомна й гідроенергія, енергія вітру і сонця тощо.
  • Документ
    Кінематика в графіках : тести на виявлення розуміння зв'язків кінематичних характеристик
    (Вид-во УДУ імені Михайла Драгоманова, 2024-10-28) Григорчук Олександр Михайлович; Клапченко, Василь Іванович; Тарасевич Віталій Іванович; Бондаренко Анастасія
    З'ясовано роль графіків у наочному представленні залежності між кінематичними величинами від часу, розглянуто тест на розуміння кінематичних графіків TUG-K (Test of Understanding Graphs in Kinematics), який можна використовувати у ролі як діагностичного інструменту, а також для формувального або підсумкового оцінювання
  • Документ
    Розрахунок оптимального діаметра збірного дренажного трубопроводу при заданій довжині
    (Інституту водних проблем і меліорації НААН, 2024-10-17) Кравчук, Олександр; Кострич, Богдан
  • Документ
    Розробка методики експериментальних досліджень роликової формувальної установки
    (International Science Group, 2024-10-22) Ловейкін, Вячеслав Сергійович; Почка Костянтин Іванович; Почка, Ольга Богдановна
    Для роликової формувальної установки з кривошипно-шатунним приводом розроблено програму експериментальних досліджень. Для проведення експериментальних досліджень використано дослідний стенд роликового формування з кривошипно-шатунним приводом. Даний дослідний стенд дозволяє проводити повноцінні експериментальні дослідження з визначення динамічних навантажень без будь-яких обмежень. Програмою експериментальних досліджень передбачено визначення сили взаємодії укочувального ролика з будівельною сумішшю, зусилля в шатуні установки, крутного моменту на привідному валу установки та потужності, необхідної для здійснення процесу формування. Визначення цих навантажень дасть можливість реально оцінити стан формувальної установки і раціонально здійснювати її проєктування та експлуатацію.
  • Документ
    Вдосконалення методики розрахунку збірних дренажних трубопроводів
    (КНУБА, 2023-12) Кравчук, Олександр; Чабанюк, Роман
    Представлено результати експериментальних досліджень гідравлічного коефіцієнта тертя дренажних трубопроводів λдр, які працюють зі збором рідини вздовж шляху. Отримано експериментальні залежності коефіцієнта λдр від конструктивних і фільтраційних характеристик труб. Запропоновано зручні у використанні формули для розрахунку досліджуваного коефіцієнта. Їх застосування при інженерному розрахунку дренажних труб дозволить підвищити надійність і ефективність роботи меліоративних систем, в яких дані трубопроводи є важливими конструктивними елементами.
  • Документ
    Ціноутворення в туризмі : конспект лекцій
    (КНУБА, 2024-04) Лаврухіна, К. О.; Титок, В. В.
    Конспект лекцій для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 242 «Туризм» Розглянуто основні методи формування цін на туристичний продукт. Розкрито вплив цінових ризиків та державного регулювання цін на цінову політику туристичних підприємств. Розкрито соціально-економічну сутність ціни, її вплив на розвиток туристичного підприємства, основні принципи і чинники, які визначають формування цін в туристичній галузі.
  • Документ
    PedTech як стратегія реалізації освітніх програм за спеціальністю «Професійна освіта»
    (Державний податковий університет, 2024-10-29) Почка Костянтин Іванович; Красильник Юрій Семенович
    Перехід від EdTech до PedTech вимагає від викладачів широкого розуміння як технологій, так і педагогічних принципів, а також здатності поєднувати їх для досягнення кращих результатів у навчанні та розвитку здобувачів вищої освіти, ефективної реалізації освітніх програм за спеціальністю «Професійна освіта».
  • Документ
    Філософсько-антропологічні ідеї у творчому спадку І. Я. Франка і В. І. Вернадського
    (ДВНЗ "ДонНТУ", 2013) Чорноморденко, Іван Васильович; Куцурук, В. М.
    У статті порушуються питання, пов 'язані І формуванням духовно-морального буття людини в контексті концепції ноосфери В.Вернадського. сформованої під впливом української філософсько-антропологічної думки. Встановлюється взаємозв'язок учення про ноосферу з творчим спадком І. Франка як джерела духовності в умовах глобалізації та як необхідної скіадової при формуванні ноосфсрної особистості, ноосферного суспільства. Ключові слова: ноосфера, глобалізація, духовність, моріть, моральна відповідальність. Постановка проблеми га актуалыйсгь дослідження. Глобальні шівілізаційні процеси, стрімкі інноваційні зміни, вражаючий інформаційно-технологічний прогрес, виняткова цінність наукової раціональності призводять до суттєвих змін довкілля, соціального життя, формування нових світоглядних орієнтирів, що в свою чергу зумовлює не лише екологічні катастрофи, а іі девальвацію традиційних, базових цінностей, моральних норм, антропологічну кризу сьогодення загалом. Сьогодні українське суспільство активно формує новий філософсько-антропологічний світогляд, тому актуальним стає звернення до аналізу філософських проблем людини у іворчості видатних постатей української культури.
  • Документ
    Вплив культури поведінки людей на безпеку на водних об’єктах
    (Черкаси, 2024-10) Похиленко, Ірина
    Водні об’єкти завжди були популярним місцем відпочинку серед населення, особливо у теплу пору року. Проте вода є середовищем підвищеної небезпеки, що вимагає від людей особливої відповідальності та свідомого дотримання правил поведінки. Останнє відіграє вирішальну роль у запобіганні нещасним випадкам та у забезпеченні безпеки громадян.