Наукові статті

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/30

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Математичне моделювання організації повітрообміну опуклими напівобмеженими струминами, що взаємодіють
    (Видавець Кушнір Г. М., 2021-04) Корбут, Вадим; Мілейковський, Віктор
    В Київському національному університеті будівництва і архітектури на кафедрі теплогазопостачання і вентиляції розроблено схему організації повітрообміну з подачею повітря над робочою зоною, а також створено повітророзподільник ежекційний сопловий (ПЕС-Д) для неї. Він формує струмину, яка швидко затухає завдяки настиланню на опуклу поверхню. Завдяки цьому вдається досягти енергоефективного формування мікроклімату в приміщеннях, де неможливо подати повітря безпосередньо до робочої зони. На прикладі виставкової зали для проведення комерційних виставок показано високу ефективність та стабільність подібної схеми.
  • Документ
    Оцінка заощадження енергії та непрямого зменшення викидів CO2 вертикальним озелененням
    (КНУБА, 2019-12) Ткаченко, Тетяна; Мілейковський, Віктор; Гунченко, Оксана
    У дослідженні розглянуто формування передумов сталого розвитку з урахуванням фактора безпеки. Завдяки впровадженню технологій «зеленого будівництва» створюються передумови для підвищення безпеки людини в умовах урбанізованого середовища як на етапі виробничого процесу (від виготовлення будівельних матеріалів до їхньої утилізації та під час виконання будівельних робіт) так і під час експлуатації вже збудованих об’єктів. Показано, що одним із дієвих способів підвищення комфорту й безпеки у будівельній галузі та у будь-якому урбанізованому середовищі є вертикальне озеленення будівель. Проведені в попередній роботі натурні дослідження «охолоджувального ефекту» вертикального озеленення будівель показали підвищений охолоджувальний ефект порівняно з горизонтальним озелененням. При штилі озеленення диким виноградом (Parthenocissus) значення «охолоджувального ефекту» становить 1,23 К. З урахуванням цього значення внесено поправки у формулу для визначення залежності охолоджувального ефекту від швидкості вітру. Розраховано заощадження енергії та непряме зменшення викидів CO2 від охолоджувального ефекту вертикального озеленення для різних видів палива в теплий період року. Отримані результати показують доцільність використання вертикального озеленення для підвищення енергоефективності будівель та зменшення викиду парникових газів на теплогенераторах.
  • Документ
    Оцінка заощадження енергії та непрямого зменшення викидів CO2 вертикальним озелененням
    (КНУБА, 2019) Ткаченко, Тетяна; Мілейковський, Віктор; Гунченко, Оксана
    У дослідженні розглянуто формування передумов сталого розвитку з урахуванням фактора безпеки. Завдяки впровадженню технологій «зеленого будівництва» створюються передумови для підвищення безпеки людини в умовах урбанізованого середовища як на етапі виробничого процесу (від виготовлення будівельних матеріалів до їхньої утилізації та під час виконання будівельних робіт) так і під час експлуатації вже збудованих об’єктів. Показано, що одним із дієвих способів підвищення комфорту й безпеки у будівельній галузі та у будь-якому урбанізованому середовищі є вертикальне озеленення будівель. Проведені в попередній роботі натурні дослідження «охолоджувального ефекту» вертикального озеленення будівель показали підвищений охолоджувальний ефект порівняно з горизонтальним озелененням. При штилі озеленення диким виноградом (Parthenocissus) значення «охолоджувального ефекту» становить 1,23 К. З урахуванням цього значення внесено поправки у формулу для визначення залежності охолоджувального ефекту від швидкості вітру. Розраховано заощадження енергії та непряме зменшення викидів CO2 від охолоджувального ефекту вертикального озеленення для різних видів палива в теплий період року. Отримані результати показують доцільність використання вертикального озеленення для підвищення енергоефективності будівель та зменшення викиду парникових газів на теплогенераторах