Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/247

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Документ
    Аспекти гідравлічних розрахунків мереж водовідведення у сучасних умовах
    (КНУБА, 2017) Калюжний, А. П.; Зубричева, Л. Л.; Михайлик, Е. Р.
    Проаналізовані аспекти гідравлічних розрахунків мереж водовідведення в сучасних умовах на прикладі малого міста, яке розташоване в центральній частині україни. Наведено приклад креслень повздовжніх профілів головного колектора за проведеними розрахунками. Визначено найбільш придатні для використання таблиці з точки зору техніко-економічних розрахунків.
  • Документ
    Вивчення стійкості відходів очистки стічних вод у складі лужних цементів
    (КНУБА, 2017) Колодько, А. О.; Кочетов, Г. М.; Самченко, Д. М.; Пасько, А. В.
    Встановлено доцільність використання як очищеної води, так і осадів переробки промислових стічних вод методом феритизації у складі лужних цементів загальнобудівельного призначення. Досліджено кінетику вилуговування іонів важких металів і доведено їх надійну фіксацію у структурі лужних цементів.
  • Документ
    Дослідження температурних режимів очищення муніципальних стічних вод міста Рівне
    (КНУБА, 2017) Грицина, О. О.; Волощук, В. А.
    Виконані дослідження температурного режиму очищення муніципальних стічних вод на прикладі очисних споруд м. Рівне, Україна. Розроблена та дослідно апробована автоматизована система вимірювання температури середовищ: стічна вода, активний мул, суміш стічних вод та активного мулу, навколишнього повітря. Обробка дослідних даних дозволяє виконати вибір розрахункової температури для забезпечення процесу нітрифікації у випадку модернізації очисних споруд та уникнути можливих проектних помилок.
  • Документ
    Гальванокоагуляція як універсальний метод очищення стічних вод від іонів важких металів
    (КНУБА, 2017) Василенко, О. А.; Василенко, Л. О.
    Здійснена загальна характеристика промивних стічних вод гальванічних виробництв. Наведений аналіз існуючих методів очистки промивних стічних вод, які містять іони важких металів. Зроблена порівняльна характеристика та наведені недоліки цих методів. Розглянут метод гальванокоагуляцйї Запропонований інженерний розрахунок промислового фільтру для очищення стічних вод від іонів важких металів, в якому відбувається процес гальванокоагуляції.
  • Документ
    Определение рациональных параметров аэротенковвытеснителей с прикрепленным биоценозом и учетом кислородного режима
    (КНУБА, 2017) Айрапетян, Т. С.
    Разработана двухуровневая математическая модель биологической очистки в аэротенках-вытеснителях с прикрепленным биоценозом. В модели учитывается степень обеспечения процесса кислородом. Скорость окисления органических загрязнений и потребления кислорода взвешенным и прикрепленным биоценозом описывается уравнением Моно. Представлены результаты теоретических исследований, в которых изучено влияние кислородного режима, а также расположения и распределения элементов с прикрепленным биоценозом на эффективность очистки.
  • Документ
    Дефосфотація міських стічних вод, що містять синтетичні детергенти
    (КНУБА, 2016) Россінський, В. М.; Саблій, Л. А.
    Приведено результати експериментальних досліджень з біологічного очищення стічних вод, що містять синтетичні детергенти, від сполук фосфору при різних навантаженнях на активний мул. Встановлено, що збільшення концентрації синтетичних детергентів з 1 до 30 мг/дм3 призводить до пригнічення процесів дефосфотації стічних вод для умов помірно-навантаженого активного мулу, а для умов перевантаженого активного мулу збільшення синтетичних детергентів в стічних водах позитивно відображається на процесах дефосфотації.
  • Документ
    Моделювання очищення стічних вод в аеробних та аноксидних біореакторах в присутності синтетичних детергентів
    (КНУБА, 2016) Россінський, В. М.; Саблій, Л. А.
    Приведено результати чисельного експерименту з очищення стічних вод в аноксидних та аеробних біореакторах з врахуванням інгібування синтетичними детергентами процесів окиснення органічних забруднюючих речовин. Запропоновано вирази, які дозволяють розраховувати кінетичні показники окиснення органічних забруднюючих речовин в аноксидних та аеробних біореакторах із активним мулом, враховуючи лімітування за субстратом, концентрацією розчиненого кисню в муловій суміші, інгібування синтетичними детергентами та лізис клітин бактерій активного мулу.
  • Документ
    Оцінювання відповідності таблиць гідравлічного розрахунку водовідвідних труб сучасним матеріалам труб
    (КНУБА, 2016) Калюжний, А. П.; Зубричева, Л. Л.
    Розглянуті особливості розрахунку каналізаційних мереж за допомогою різних формул і таблиць [2, 3, 4]. Проаналізовано діметри труб і їх наповнення при певних витратах стічної води. Для співставлення таблиць гідравлічного розрахунку водовідвідних мереж проведені практичні розрахунки мережі водовідведення малого міста, яке розташоване на території України та зроблено висновок щодо удосконалення таблиць гідравлічного розрахунку каналізаційних мереж в залежності від матеріалу трубопроводу.
  • Документ
    Стічні води як джерело енергії у системах теплозабезпечення нового покоління
    (КНУБА, 2016) Волощук, В. А.; Грицина, О. О.
    В роботі, на основі ексергетичного підходу, показана доцільність удосконалення методологічної бази з обґрунтування рішень при утилізації енергії стічних вод в системах теплозабезпечення населених пунктів. Це узгоджується із існуючою концепцією створення систем теплозабезпечення нового, 4-го покоління.