Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/247

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Документ
    Сучасний підхід до визначення гідравлічних опорів у трубопроводах
    (КНУБА, 2013) Константінов, Ю. М.; Гіжа, О. О.
    Наведено аналіз існуючих методів розрахунку, показані їх недоліки. Встановлено, що в перехідній області опору необхідно виділяти дві різні зони: напівгладку і напівшорстку, у яких по-різному визначаються гідравлічні коефіцієнти тертя з переважаючим впливом або числа Рейнольдса або відносної еквівалентної шорсткості труби.
  • Документ
    Особливості визначення втрат напору в перехідній і квадратичній областях опору
    (КНУБА, 2013) Константінов, Юрій Михайлович; Гіжа, Олена Олександрівна
    Проведено аналіз існуючих методів розрахунку чавунних та азбестоцементних труб, показано їх недоліки. Запропоновано рекомендації по визначенню гідравлічного коефіцієнта тертя у перехідній області опору в залежності від його значення в області квадратичного опору та числа Рейнольдса. Проведен анализ существующих методов расчета чугунных и асбестоцементных труб, показаны их недостатки. Предложены рекомендации по определению гидравлического коэффициента трения в переходной области сопротивления в зависимости от его значения в области квадратичного сопротивления и относительного числа Рейнольдса. The analysis of existing methods of calculating the iron and asbestos cement pipes, showing their flaws. Recommendations for determining the hydraulic coefficient of friction in the transition region of resistance according to its value in the quadratic resistance region and relative Reynolds number are provided.
  • Документ
    Гідравлічні рівняння для усталеного ізотермічного руху газорідинних сумішей в трубах
    (КНУБА, 2013) Кріль, С. І.
    На основі осереднених по імовірності диференціальних рівнянь гідродинаміки двофазного середовища побудовано гідравлічні рівняння нерозривності та Бернуллі для усталеного ізотермічного напірного руху суміші рідини і газових бульбашок. Одержані рівняння є ефективним теоретичним підґрунтям для побудови математичних моделей висхідних напірних газорідинних потоків в різного роду технологічних процесах, особливо при ерліфтному транспортуванні рідини по вертикальних трубах. На основе осредненных по вероятности дифференциальных уравнений гидродинамики двухфазной среды построены гидравлические уравнения неразрывности и Бернулли для установившегося изотермического напорного движения смеси жидкости и газовых пузырей. Полученные уравнения являются эффективной теоретической основой для построения математических моделей газожидкостных потоков в разного рода технологических процессах, особенно при эрлифтном транспортировании жидкости по вертикальным трубам. The hydraulic continuity equations and the Bernoulli equation are derived for steady dynamics of isothermal pressure mixture of liquid and gas bubbles. These equations are built by averaging of hydrodynamic differential equations of two-phase medium over the probability distribution of basic parameters. The resulting equations represent an effective the oretical basis for the construction of mathematical models of gas-liquid flows in various industrial processes, especially in the air-lift transportation of liquid in vertical pipes.
  • Документ
    Особливості розрахунків непрямого гідравлічного удару
    (КНУБА, 2014) Константінов, Ю. М.; Гіжа, О. О.
    Розглядаються особливості впливу зміни опору засувки під час її закриття на зменшення швидкості в трубопроводі при непрямому гідравлічному ударі. Вперше показано, що підвищення тиску змінюється з часом не за лінійним, а більш складним степеневим законом. Наводяться конкретні рекомендації щодо визначення підвищення тиску або часу закриття засувки.
  • Документ
    Стенд для дослідження притоку в напірний трубопровідзбирач, прокладений у потоці рідини
    (КНУБА, 2015) Чернюк, В. В.; Іванів, В. В.
    Виготовлено експериментальний стенд для дослідження та регулювання нерівномірності притоку рідини в напірний трубопровід-збирач (ТЗ), прокладений у потоці рідини. Забезпечується регулювання геометричних параметрів ТЗ і кінематичних характеристик зовнішнього та внутрішнього потоків рідини за наявності в ТЗ транзитного потоку рідини з регульованим значенням витрати та при обтіканні ТЗ зовнішнім потоком рідини з регульованим значенням швидкості течії.
  • Документ
    О методике гидравлического расчета пульпопроводов, перекачивающих тяжелые сыпучие материалы
    (КНУБА, 2016) Криль, С. И.; Берман, В. П.
    Здійснено узагальнення раніше розробленої методики гідравлічного розрахунку пульпопроводів на випадок гідротранспортування важких дисперсних матеріалів густиною понад 8000 кг/м3. Наведено результати експериментальних досліджень гідротранспорту такого роду твердих матеріалів і показана цілком задовільна збіжність розрахункових значень основних параметрів гідротранспортування з дослідними даними. Встановлено, що запропонована в даній роботі методика розрахунку прийнятна для широкого класу суспензій і різних умов транспортування, а також може служити основою для аеродинамичного розрахунку систем високонапірного і традиційного пневмотранспорту.
  • Документ
    Аналіз кінематичних характеристик збірних перфорованих трубопроводів
    (КНУБА, 2016) Кравчук, А. М.; Кравчук, О. Я.
    Виконано аналіз експериментальних даних по визначенню кінематичних характеристик збірних перфорованих трубопроводів, які працюють з приєднанням рідини вздовж шляху, приведено рекомендації для їх розрахунку.
  • Документ
    К вопросу об определении расходной характеристики эрлифта на основе гидравлических уравнений течения газожидкостных смесей в вертикальных трубах
    (КНУБА, 2015) Криль, С. И.; Скороход, И. В.; Фадеичев, В. В.; Орлова, Л. С.
    Наведено гідравлічні рівняння для усталеного ізотермічного потоку водоповітряної суміші у вертикальній трубі. Обговорюються шляхи замикання системи гідравлічних рівнянь і побудови на їх основі витратної характеристики ерліфта. Одержано розрахункові залежності для визначення істинних швидкостей руху рідинної і газової фаз суміші
  • Документ
    Розрахунки напірних трубопроводів за швидкісними та витратними характеристиками
    (КНУБА, 2015) Константінов, Ю. М.; Гіжа, О. О.
    Показано, що при розрахунках пропускної здатності напірних трубопроводів не можна автоматично застосовувати відому формулу швидкісної характеристики для відкритих русел. Наводяться рекомендації для розрахунку трубопроводів у квадратичній та перехідній областях опору, а також пропозиції по врахуванню місцевих опорів.