Містобудування та територіальне планування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/160

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 43
  • Документ
    Розв’язання плоскої задачі теорії пружності методом перехресних прямих
    (КНУБА, 2012) Пошивач Д.В.
    Викладено методику розрахунку плоского напруженого стану прямокутної пластини із застосуванням методу перехресних прямих. При цьому в процедуру методу прямих внесені деякі зміни, що дозволяють отримати уточнений розв’язок.
  • Документ
    Обґрунтування точності виконання геодезичних робіт
    (КНУБА, 2012) Чибіряков, В. К.; Старовєров, В. С.; Кравченко, З. М.
    В статті розглянуто методику обґрунтування точності виконання геодезичних робіт при моніторингу інженерних об’єктів за умов моделювання їх НДС.
  • Документ
    Дослідження методом Монте-Карло динамічної стійкості звареної двотаврової балки при випадковому параметричному навантаженні
    (КНУБА, 2010) Пошивач, Дмитро Володимирович
    Методом Монте-Карло досліджується стійкість за імовірністю параметричних коливань звареної двотаврової балки під дією випадкового динамічного згинального навантаження. Побудовано границі стійкості за статистичною частотою таких коливань.
  • Документ
    Визначення точності геодезичних робіт при будівництві та експлуатації прогінних конструкцій мостових переходів
    (КНУБА, 2008) Чибіряков, Валерій Кузьмич; Старовєров, Володимир Сергійович; Адаменко, Олександр Вікторович
    В статті наведені основні принципи визначення точності інженерно - геодезичних робіт під час будівництва прогінних конструкцій мостового переходу, використовуючи дані про роботу споруди та її напружено- деформований стан. Розрахунок виконується за умови, що додаткові напруги, що виникають в конструкції від похибок збирання конструкції, не повинні суттєво впливати на її стійкість.
  • Документ
    Визначення НДС просторового тіла методом „прямих”
    (КНУБА, 2009) Станкевич, А. М.; Шкельов, Л. Т.
    В роботі викладено методику визначення напружено деформованого стану просторового пружного тіла, яка будується на застосуванні методу прямих. В якості невідомих прийнято компоненти вектора переміщень. За умови дискретизації у двох напрямах, тримірна задача зводиться до одномірної. Прийнята періодичність зміни невідомих у напрямах дискретизації дозволяє отримати таку матрицю диференціальних рівнянь, для якої знаходиться точне аналітичне рішення.
  • Документ
    До зниження вимірності і граничних задач теорії пружності за методом прямих
    (КНУБА, 2010) Станкевич, Анатолій Миколайович; Чибіряков, Валерій Кузьмич; Шкельов, Леонід Тихонович; Левківський, Дмитро Володимирович
    В даній статті розглядається комбінований метод для розв’язання плоскої задачі теорії пружності (плоска деформація). Він включає ефективний чисельний метод розв’язання крайових задач звичайних диференціальних рівнянь – метод С.К. Годунова, класичний варіант метода «прямих» із застосуванням узагальненого метода Бубнова-Гальоркіна для побудови розрахункових рівнянь. Для наочності виникаючих при цьому перетворень застосовано індексну форму запису, що широко використовується в тензорному численні. Даний метод має великі перспективи для розв’язання задач динаміки та тривимірних задач.
  • Документ
    Три варіанти редукції рівнянь плоскої задачі теорії пружності методом “прямих”
    (КНУБА, 2013) Станкевич, А. М.; Левківський, Д. В.
    Для зниження вимірності вихідних рівнянь плоскої задачі теорії пружності у роботі запропоновано застосовувати класичний варіант метода “прямих” у поєднанні з узагальненим методом Бубнова-Гальоркіна-Петрова. Як координатні функції використовуються кусково-лінійні фінітні функції. На основі даного підходу розроблено 3 варіанти редукованих диференціальних рівнянь: рівняння в моментах, коефіцієнтах, та рівняння мішаного типу. Отримані рівняння пропонується розв’язувати чисельно, за допомогою метода дискретної ортогоналізації С. К. Годунова. На конкретному прикладі показана збіжність отриманих результатів за трьома підходами.
  • Документ
    Один варіант методу прямих в задачах динаміки товстих пластин
    (КНУБА, 2010) Станкевич, А. М.; Чибіряков, В. К.; Шкельов, Л. Т.
    В роботі пропонується комбінований підхід до розв’язання динамічної задачі теорії пружності в постановці плоскої деформації для товстих пластин з будь-яким опиранням. Двовимірні по просторовим координатам вихідні рівняння редукуються до одновимірних за допомогою розробленого авторами варіанта методу прямих. Подальше чисельне розв’язання задач частот і форм власних коливань виконується з використанням метода дискретної ортогоналізації С.К.Годунова.
  • Документ
    Проблема забезпечення надійності дорожнього покриття
    (КНУБА, 2010) Рейцен, Є. О.; Левківський, Д. В.
    В даній роботі розглянуто проблему забезпечення надійності дорожнього покриття, так як в умовах безперервного зростання інтенсивності руху, збільшенні осьового навантаження, температурного навантаження, асфальтобетон працює на межі своїх можливостей. Роботи, пов’язані з ремонтом і будівництвом вулиць і доріг, вимагають великих витрат, тому потрібно створити відповідну раціональну модель дорожнього покриття, включивши всі аспекти, пов’язані з проектуванням, будівництвом та експлуатацією вулиць і доріг. Основні способи підвищення надійності конструкцій нежорстких дорожніх одягів можна поділити на п’ять груп: матеріалознавчі, технологічні, конструктивні, експлуатаційні, економіко-організаційні.
  • Документ
    Дослідження точності визначення осадок грунтових основ у постановці плоскої деформації
    (КНУБА, 2011) Чибіряков, Валерій Кузьмич; Старовєров, Володимир Сергійович; Кравченко, З. М.
    Розглянута загальна методика визначення середньої квадратичної похибки (СКП) величин осадок ґрунтових масивів, від дії навантаження, через СКП фізико-механічних характеристик ґрунтової основи.