Містобудування та територіальне планування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/160

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 26
  • Документ
    Стійкість сталевих стрижнів сталевої ферми з жорсткими зварними вузлами
    (КНУБА, 2020) Білик, А. С.; Цюпин, Є. І.
    Для конструктивних рішень будівель та споруд з металевим каркасом ефективним дизайнерським рішенням є сталеві системи ферми з жорсткими зварними з'єднаннями. Зокрема, оригінальні конструктивні форми з металевих конструкцій використовуються для проектування об’єктів міського середовища. Такі конструктивні рішення підвищують живучість та надійність при тривалій експлуатації. У випадку середніх прольотів просторових конструкцій ферм: 24,0 м - 60,0 м, центральні елементи конструкцій мають підвищену гнучкість. Робота стиснених стійок ферм з жорсткими зварними з'єднаннями найбільш точно описується моделлю, в якій одна опора жорстка, а інша має пружні умови опори. Різниця в кутах повороту зварних з'єднань сталевої ферми, з'єднаних діагональними розпірками, є фактором пружної опори. За методом вихідних параметрів записано критерій стійкості затиснутої стійки при пружному затисканні однієї з опор. Проведено чисельні дослідження стійкості стійок елементів сталевих ферм з жорсткими зварними з'єднаннями. Отримані графіки коефіцієнтів параметрів розрахункової довжини в залежності від еластичності жорстких зварних з'єднань діагональних елементів сталевої ферми.
  • Документ
    Коефіцієнт повздовжнього згину в розрахунку стержнів, що працюють на стиск зі згином
    (КНУБА, 2010) Кліменко, В. З.; Коваленко, М. С.; Коваль, А. В.
    Розглянуто методики визначення коефіцієнтів повздовжнього згину в розрахунках стержнів, що працюють на стиск зі згином за різними нормативними документами та літературними джерелами. Виконано числове дослідження та порівняння цих методик.
  • Документ
    Расчет элементов, работающих на сжатие с изгибом, при проектировании деревянных конструкций
    (КНУБА, 2010) Клименко, В. З.; Коваленко, М. С.
    Рассмотрен расчет деревянных элементов, работающих на сжатие с изгибом в разных нормативных документах и учебно-методической литературе.
  • Документ
    Щодо визначення радіальних напружень в криволінійних карнизних вузлах рам з клеєної деревини
    (КНУБА, 2010) Михайловський, Д. В.; Матющенко, Д. М.
    Розглянуті існуючі методики визначення радіальних напружень в карнизних вузлах рам з клеєної деревини. Зроблено аналіз та чисельне порівняння методик. Запропоновані шляхи подальшого удосконалення розрахунку карнизних вузлів криволінійних рам.
  • Документ
    Розвиток теорії розрахунку та проектування рамних каркасів змінного двотаврового перерізу з гнучкою стінкою
    (КНУБА, 2010) Білик, С. І.; Скляров, І. О.
    Проведено аналіз існуючих методик розрахунку двотаврів з гнучкою стінкою при сумісній дії нормальних та дотичних напружень за нормами країн СНД та Європейськими нормами. На основі попередніх досліджень запропоновано розрахункову модель перерізу рамного елемента та формулу визначення граничного згинального моменту при урахуванні закритичної роботи гнучкої стінки. Відштовхуючись від робіт Папковича, Броуде, Тимошенко, Власова, Смірнова на основі енергетичного критерію для рамних елементів двотаврового перерізу змінної жорсткості з гнучкою стінкою встановлено умови міцності при сумісній дії згинального моменту, поперечної та повздовжньої сили.
  • Документ
    Робота елементів на стиск зі згином у сегментних фермах
    (КНУБА, 2010) Кліменко, В. З.; Коваль, А. В.
    В статті розглянуто роботу панелей верхнього поясу сегментних ферм, що працюють на стиск зі згином. Виконано порівняння розрахунку криволінійних та прямолінійних елементів.
  • Документ
    Рассуждения о методике расчета деревянных внецентренносжато-изгибаемых элементов
    (КНУБА, 2010) Клименко, В. З.; Коваленко, М. С.; Коваль, А. В.
    Рассмотрены разные методики расчета деревянных внецентренносжато-изгибаемых элементов в разных нормативных документах и учебно-методической литературе.
  • Документ
    Технологія зведення монолітних багатоповерхових будівель і перспективи її розвитку
    (КНУБА, 2013) Тонкачеєв, Г. Н.; Шарапа, С. П.; Клис, М. В.
    Запропоновано аналіз варіантів опалубних систем, що використовуються для зведення багатоповерхових будівель. Визначено області раціонального застосування кожного варіанту. Проведено порівняння техніко-економічних показників систем.
  • Документ
    Особливості проектування та аналіз конструктивного рішення металевого купольного покриття аквапарку
    (КНУБА, 2013) Лавріненко, Л. І.; Уманець, Д. В.
    Аналізуються архітектурні, технологічні та конструктивні рішення купольної спортивної споруди та умови експлуатації несучих сталевих конструкцій з врахуванням агресивності експлуатаційного середовища аквапарку на прикладі водноспортивного центру у м. Мінськ. Результати роботи використані при учбовому проектуванні. Запропоновано конструктивні рішення, що впливають на довговічність та надійність споруди.
  • Документ
    Динамічний напружено-деформований стан реактивної штаби атракціону вільного падіння
    (КНУБА, 2013) Жупаненко, І. В.; Чибіряков, В. К.; Білик, С. І.
    Досліджено динамічний напружено-деформований стан одного варіанту конструктивного вирішення реактивної штаби, що є відповідальною складовою частиною системи динамічного гальмування атракціонів вільного падіння.