Автореферати та дисертації

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/28

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Економіко-цифровий інструментарій впровадження реінжинірингу на будівельному підприємстві
    (КНУБА, 2024) Деркач, Андрій Євгенович
    Дисертація присвячена розв’язанню актуального науково-прикладного завдання з розробки вдосконаленого цифрового інструментарію вибору стратегії реінжинірингу для будівельного підприємства - через комплекс заходів (проєкт), який узгоджено зі змістом операційної діяльності підприємства-виконавця проектів будівництва.
  • Документ
    Стимулювання розвитку творчого потенціалу інженерно-технічних працівників будівельних підприємств
    (КНУБА, 2011) Бекініна, Наталія Володимирівна
    Дисертація присвячена розробці теоретико-методологічних засад дослідження творчого потенціалу та практичних рекомендацій щодо стимулювання його розвитку в інженерно-технічних працівників будівельних підприємств. У роботі розкрито та поглиблено понятійний апарат, зокрема зміст категорій «трудовий потенціал», «творчий потенціал», «трудовий ресурс підприємства», сутність мотиваційного механізму розвитку творчого потенціалу, роль оплати праці та нематеріальних чинників у системі мотивації. Здійснено аналіз тенденцій розвитку системи підготовки кадрів для будівельної галузі, прогноз обсягів випуску фахівців на довгострокову перспективу. Вдосконалено методику розрахунку посадових окладів і колективних премій, запропоновано проект концепції розвитку творчого потенціалу інженерно-технічних працівників будівельних підприємств. Проаналізовано основні показники оплати праці та їх вплив на формування кадрового потенціалу будівельних підприємств України; виявлено, що мотиваційна функція найбільш повно реалізується в комбінованих схемах заробітної плати, які індивідуалізують доходи працівника шляхом диференціації посадових окладів, оптимізують співвідношення між тарифною і змінною частинами, тобто встановлюють залежність між компетенціями працівника, що необхідні підприємству, і системою виплат; запропонований авторський підхід до розрахунку схеми посадових окладів на основі напрямних профільних таблиць з урахуванням творчої компоненти, визначені основні принципи організації системи преміювання.
  • Документ
    Організаційно-технологічний механізм оптимізації діяльності будівельних підприємств
    (КНУБА, 2013) Безух, Андрій Сергійович
    Основна мета дисертаційної роботи в полягає в розробці моделей і методів організаційно-технологічної оптимізації і планування конкурентних форм діяльності будівельних підприємств, які б забезпечували їм адаптування до сучасних умов їх функціонування. Для досягнення мети роботи: проведено аналізу наявних організаційно-технологічних, ресурсних, календарних та інших науково-теоретичних інструментів планування та вдосконалення результатів діяльності підприємств будівельної галузі, врахування наукових та практичних передумов дослідження для визначення шляхів оновлення існуючих механізмів організації будівельного виробництва; визначено мету, задачі, об’єкт, предмет дослідження та наукову гіпотезу дослідження, як основу для визначення досліджуваних складових механізму організаційно-технологічної оптимізації і планування конкурентних форм діяльності будівельних підприємств; розроблено систему організаційно-технологічних моделей оптимізації результатів діяльності будівельних підприємств у відповідності до вимог сучасного конкурентного ринкового середовища; виконано впровадження отриманих науково-теоретичних результатів дослідження в практику організації будівництва та планування діяльності будівельних підприємств ЗАТ «Укреставрація» (м. Київ) та ТОВ «Укрбудінвест» (м.Київ) за рахунок апробації комплексу програм та його складових у вигляді окремих програмних продуктів, скерованих на підтримку процесів покращення результатів функціонування будівельних підприємств отримано скорочення термінів виконання робіт проектів на 3-4% та зменшення витрат на 2,89% .
  • Документ
    Інструментарій оцінки економічної стійкості малого будівельного підприємства
    (КНУБА, 2014) Антропов, Юрій Володимирович
    Робота присвячена вирішенню завдання з удосконаленню інструментарію оцінки економічної стійкості малого будівельного підприємства. Розглянуті теоретико-методологічні підходи до оцінювання економічної стійкості підприємства та забезпечення її у майбутньому, досліджено фактори, що впливають на стійкість будівельних підприємств України, проаналізовано можливі методи її оцінювання та прогнозування. Економічна стійкість розглядається з позицій системного підходу як комплексна інтегральна складова діяльності підприємства, що складається з операційної, фінансової та інвестиційної стійкості, та може оцінюватись в розрізі показників, що описують зазначені види діяльності. Виявлені показники-індикатори, що об’єктивно відображають майбутню економічну стійкість малого будівельного підприємства комплексно характеризують його фінансову, виробничу та інвестиційну діяльність. Досліджено взаємозв’язки між ними, на основі цих чинників створені відповідні інтегральні показники. Розроблено узагальнену методику оцінки економічної стійкості малого будівельного підприємства. Досліджено результативність запропонованої методики оцінки економічної стійкості малого будівельного підприємства з метою підтвердження її практичної значущості.