Управління розвитком складних систем

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/326

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Документ
    Моделі та методи оцінки будівельних проектів в умовах композиційної невизначеності
    (КНУБА, 2019) Картавих, Сергій Миколайович; Теренчук, Світлана Анатоліївна
    Досліджено характер невизначеності, що супроводжує вибір найкращого будівельного проекту із множини прийнятних альтернатив, і надано класифікацію нечітких факторів, які найчастіше ускладнюють експертизу проектів. Проаналізовано причини виникнення невизначеності на етапах передпроектної підготовки і проектування. Формування інтегрального критерію оцінки будівельного проекту, в якому враховані дані минулих проектів, поточний стан предметної області, результати прогнозування та суб’єктивне ставлення особи, що проводить експертизу, пропонується здійснювати з урахуванням неформалізованих експертних знань. Інтегральний критерій утворюється з комбінації частинних критеріїв п’яти типів, які мають універсальну множину значень від 0 до 1. Для формалізації якісних частинних критеріїв оцінки будівельного проекту використовуються моделі і методи нечіткої математики. Формування інтегрального критерію на даному етапі досліджень лишається за експертами.
  • Документ
    Аналіз математичного забезпечення інтелектуальних систем підтримки прийняття рішень з технічного регулювання в будівництві
    (КНУБА, 2018) Ісаєнко, Дмитро Валерійович
    Розглянуто питання розробки математичного забезпечення систем підтримки прийняття рішень з технічного регулювання в будівництві. Досліджено методи формального представлення задач експертного оцінювання. Детально описано задачі багатокритеріальної оптимізації та вибору найкращого об’єкта, які доцільно застосовувати в будівельній галузі на етапах передпроектної підготовки та планування будівельних робіт. Зокрема: наведено основні поняття, означення, теореми та положення, які необхідні для вибору методів та алгоритмів розв’язання задачі експертного оцінювання і розробки інтелектуальних систем підтримки прийняття експертних рішень у сфері технічного регулювання в будівництві. Визначено поняття ефективних об’єктів в сфері будівництва. Виконано формалізований опис математичних моделей різних ситуацій, в яких приймаються рішення з технічного регулювання в будівництві.