Будівельні матеріали, вироби та санітарна техніка

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/66

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 24
  • Документ
    Бетоны для мостостроения
    (Знання, 2012) Чистяков, Валерий Васильевич; Шургая, А. Г.; Дорошенко, Ю. М.; Гудименко, К. В.; Сербин, В. П.; Кабусь, А. В.
    У статті розглянуто вплив комплексного модифікатора на процеси гідратації портландцементу і властивості високорухливих бетонних сумішей. Показана ефективність застосування модифікатора в мостовому будівництві, що забезпечує підвищену міцність і довговічність. Встановлено, що використання комплексного модифікатора забезпечує отримання не тільки високорухливих бетонних сумішей з тривалим терміном збереження, але і бетонів заданих класів з поліпшеними фізико-механічними властивостями.
  • Документ
    Модифіковані цементобетони для покриття доріг
    (Знання, 2012) Чистяков, Вячеслав Васильович; Шургая, А. Г.; Дорошенко, Юлія Миколаївна; Чиженко, Н. П.; Кабусь, А. В.; Коваль, Л. Б.
    Показано один із шляхів покращення властивостей цементобетону для покриття доріг – модифікація комплексною добавкою поліфункціональної дії. Досліджувався її вплив на міцність, морозостійкість, водонепроникливість цементобетону, а також на особливості процесів твердіння.
  • Документ
    Вплив складу геоцементу та температури обробки на властивості захисних покриттів
    (Знання, 2012) Гузій, Сергій Григорович; Кривенко, Павло Васильович; Киричок, В. І.; Константинівський, Борис Якович
    В статті розглянуто вплив складу геоцементу та температури обробки на властивості захисних покриттів. Показано, що в діапазоні температур 60-900о С міцністю при стиску від 0,4 до 8,95 МПа та деформаціями усадки/розширення при температурі 300о С – до -3,4%, а в діапазоні температур 600-900о С – від 0,58 до 4,2% характеризується штучний камінь на основі геоцементу складу (0,35К2О+0,65Na2 O)Al2O33,5SiO2 10,5H2O. Захисні покриття на його основі, які нанесені на металеві поверхні, в умовах дії температур від 300 до 900оС не відстаютьвід металевої основи за рахунок сумісності деформацій усадки/розширення покриття та металу.
  • Документ
    Регулювання складу та структури теплоізоляційних матеріалів на основі лужних алюмосилікатних в’яжучих систем
    (Знання, 2012) Пушкарьова, Катерина Костянтинівна; Гончар, О. А.; Гуринчук, Д. Ю.; Антикало, О. А.
    В статті розглянуто результати розробки неорганічних теплоізоляційних матеріалів на основі лужних алюмосилікатних композицій та різних типів пористих заповнювачів
  • Документ
    Развитие представлений о структуре гипсового камня
    (Знання, 2012) Плугин, Аркадий Николаевич; Плугин, А. А.; Гасан, Юрий Гусейнович; Червенко, Евгений Николаевич
    А.Ф. Полаком дано термодинамическое доказательство возможности контактообразования по такому механизму [2], при котором фазовые контакты срастания образуются за счет перемещения зародышей по поверхности кристалликов CaSО4·2H2O в зазор между ними. Достоверность такого механизма кристаллизационного сращивания кристалликов гипса, по мнению автора, основывается на понижении свободной энергии зародыша в зазоре, по сравнению с его положением на поверхности. При этом в качестве движущих факторов перемещения зародышей с поверхности частицы в зазор и образования зародышей контактов рассматривается диффузионное перемещение, а также флуктуация, по Фольмеру, и возникновение молекулярных связей между зародышами противоположных поверхностей в зазоре.
  • Документ
    Вплив поліфункціональної добавки на характер новоутворень та властивості штучного каменю, виготовленого з модифікованої композиційної гіпсовміщуючої вяжучої речовини
    (Знання, 2011) Гасан, Ю. Г.; Борзняк, О. С.; Червенко, Є. М.; Бердник, О. В.
    В статті розглянуто питання про особливості утворення в композиційних гіпсовміщуючих матеріалах гідросилікатів кальцію. Проведено аналіз їх впливу на міцність та водостійкість штучного каменю. Висвітлено механізм утворення первинної структури штучного каменю та позитивну роль етрингіту в її формуванні. Описано доцільність застосування поліфункціональної добавки в композиційних гіпсовміщуючих матеріалах, яка впливає на процеси утворення гідросилікатів та можливості їх полімеризації. Розглянуто позитивний вплив напівгідрату сульфату кальцію на міцнісні характеристики штучного каменю, виготовленого з композиційної гіпсовміщуючої в’яжучої речовини.
  • Документ
    Особливості отримання теплоізоляційних матеріалів на основі лужних алюмосилікатних композицій та сіопору
    (Знання, 2011) Пушкарьова, К. К.; Гончар, О. А.; Борисова, А. І.; Ейне, І. А.
    В роботі показано можливість отримання екологічно безпечних неорганічних теплоізоляційних матеріалів на основі лужних алюмосилікатних композицій та легкого штучного заповнювача сіопору.
  • Документ
    Експериментально-статистичне моделювання для аналізу та регулювання характеристик будівельних матеріалів
    (Знання, 2011) Лаповська, С. Д.
    За результатами дослідження теоретично обґрунтовано та експериментально підтверджено запропоноване рішення щодо усунення негативного впливу коливань параметрів якості сировинних матеріалів на властивості ніздрюватих бетонів. Розроблена автоматизована система управління технологічним процесом виготовлення ніздрюватобетонних виробів за умов використання некондиційної сировини. На основі програмного визначення і встановлення взаємозв’язку реакційно-оптимальних складів ніздрюватого бетону та технологічних параметрів розроблено шляхи передачі їх на механізми, що виконують ці роботи. Проведено ЕС дослідження автоклавного ніздрюватого бетону різної середньої густини, виготовленого на реакційно- оптимальних складах в порівнянні з виробничими складами та якістю ніздрюватого бетону, що випускається підприємствами.
  • Документ
    Супразон-T3DF-нов интелигентен супраалкен за хидро и-звуко- и топлоизолация на покриви и стени на сгради, метротунели и др. подземни съоръжения
    (Знання, 2012) Казанджиєв, К. Б.; Лаповська, С. Д.; Цолов, Ц.
    В статті приведено дані щодо розробки нового комплексного гідроізоляційного матеріалу на основі вищих алкенів СУПРАЗОН-T3DF.
  • Документ
    Вплив полімерних добавок на фізико-механічні властивості гідроізоляційних покриттів
    (Знання, 2012) Пушкарьова, К. К.; Суханевич, М. В.; Бондар, К. В.
    У статті досліджено ефективність використання золомістких в’яжучих речовин, модифікованих комплексними добавками для отримання гідроізоляційних покриттів з покращеними експлуатаційними характеристиками