Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Очистка природних і доочищення стічних вод на гідроавтоматичній установці в локальних водопроводах
    (КНУБА, 2019) Хомутецька, Тетяна Петрівна; Хоружий, Віктор Петрович; Андреєв, Віктор; Нор, Віктор
    Досі проблеми отримання якісної води, підвищення ефективності водоочисних спо-руд, зниження енергоспоживання в системах водопостачання та водовідведення залишаються актуальними. Станції водопідготовки повинні забезпечувати високу якість питної води, що має відповідати нормативним показникам, а також задовольняти вимоги екологічної безпеки в разі доочищення на них стічної рідини. Крім того, водоочисні установки повинні бути надійними в роботі, простими в обслуговуванні, мати хороші економічні показники, що дозволить досягти якомога менших будівельних та експлуатаційних витрат і забезпечити невелику собівар-тість очищеної води. У локальних водопроводах, які знаходяться переважно в малих населених пунктах, де може спостерігатися дефіцит кваліфікованого обслуговуючого персоналу, виникає ще й потреба автоматизації роботи водоочисних установок при зміні режимів їх експлуатації і здійсненні промивки фільтрувального завантаження. Для удосконалення існуючих установок з урахуванням наведених вимог використовували методи аналізу сучасних наукових досяг-нень в галузі водопідготовки та нових технічних рішень, що застосовуються на очисних станціях водопостачання та водовідведення. Це дозволило розробити нову конструкцію гідроавтоматичної установки для очистки природних і доочищення стічних вод з використан-ням біореактора та контактного прояснювального фільтра. В біореакторі знаходиться тонково-локнисте завантаження, в якому кріпляться колонії мікроорганізмів, що беруть участь в біоло-гічному очищенні води. Контактний прояснювальний фільтр у верхній частині заповнений лег-ким плаваючим завантаженням, у якому затримуються забруднення, а у нижній містить підфі-льтровий простір з активним мулом, що поліпшує процеси утворення пластівців. Така установ-ка зручна в експлуатації, оскільки у ній досягається повна автоматизація роботи при забезпеченні високої якості очищеної води.
  • Документ
    Стан якості питної води на прикладі м. Слупськ (Польща) та Жидачівського району (Україна)
    (КНУБА, 2018) Погребенник, В. Д.; Гамкало, Х. Р
    Виконано порівняння якості питної води у м. Слупськ (Польща) та Жидачівському районі (Львівщина, Україна). Подано блок-схему технологічного процесу на станції підготовки води в Слупську, схеми процесів зменшення концентрації заліза та марганцю, результати експериментальних досліджень питної води.
  • Документ
    Оцінка ефективності коагулянтів при очищенні води від сполук урану
    (КНУБА, 2017) Гомеля, М. Д.; Крисенко, Т. В.
    В роботі приведено оцінку ефективності алюмінієвих коагулянтів на процес вилучення сполук урану з води. Досліджено залежність ступеня очищення модельного розчину шахтної води від урану в залежності від типу і дози коагулянту. Визначено умови ефективного очищення води від сульфатів і сполук урану методом вапнування.