Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Аналіз термінологічних визначень стихійних явищ, пов’язаних з підвищенням рівня води у водотоках та затопленням територій
    (КНУБА, 2021) Петроченко, Олексій Вячеславович; Петроченко, Вячеслав Ілліч
    Для визначення стихійних явищ, пов’язаних із збільшенням витрат і рівнів води у водотоках та затопленням населених пунктів і територій, в українській мові існує значна кількість термінів, деякі з яких сприймаються як синоніми. Використання усіх цих термінів в інформаційних матеріалах та повідомленнях про стихійні явища, пов’язані з проблемою інтенсивного збільшення витрат і рівнів води у водотоках, або з проблемою «високої води», безумовно, має певний сенс. Однак під час вирішення проблеми «високої води», яке полягає в розробці та впровадженні концепції захисту від наслідків «високої води», дослідники та інженери стикаються з певними труднощами використання великої кількості термінів визначення «високої води». В даній статті зроблена спроба встановити серед усієї кількості термінів, що визначають стихійні явища, пов’язані з проблемою «високої води", один домінуючий термін, придатний для універсального використання під час вирішення проблеми «високої води». За результатами логічного та термінологічного аналізу встановлено, що серед багатьох термінів визначення стихійних явищ, пов’язаних з проблемою «високої води», домінуючим є термін «паводок», який доцільно використовувати як універсальний під час розробки та впровадження концепції захисту від шкідливої дії «високої води». В статті наведено та запропоновано на розгляд фахівців та зацікавлених осіб нове визначення паводку у русловому водотоку (річці). Запропоновано нові терміни: «нерусловий водоток» і «нерусловий паводок». Запропоновано узагальнене визначення паводку у русловому та нерусловому водотоку.
  • Документ
    До методологічних підходів організації протипаводкового захисту
    (КНУБА, 2013) Юрченко, Л. В.
    Визначено основні соціально-економічні чинники формування високих паводків та зростання збитків від них. Наведено основні заходи мінімізації збитків від паводків, запропоновано схему пошуку оптимального варіанту захисних споруд. Запропоновано шляхи удосконалення програмно-цільвого методу реалізації протипаводкового захисту Определены основные социально-экономические факторы формирования высоких паводков и рост ущерба от них. Приведены основные мероприятия минимизации ущерба от паводков, предложена схема поиска оптимального варианта защитных сооружений. Предложены пути совершенствования программно-цильвого метода реализации противопаводковой защиты The main socio-economic factors of the formation and growth of high flood damage from them. Are the main activities to minimize damage from floods, a scheme for finding the optimal variants of protective structures. The ways of improving software tsilvogo method of implementing flood protection
  • Документ
    Шляхи зниження збитків від підтоплення заглиблених споруд
    (КНУБА, 2013) Цимбал, В. А.
    Визначення завдання по обліку збитків від підтоплення заглиблених споруд. Рекомендовано вимоги по використанню періодично підтоплюваних земель і заходи щодо зменшення ризиків і матеріальних збитків. Определены задачи по учету убытков от подтопления углубленных сооружений. Рекомендованы требования по использованию периодически подтапливаемых земель и способы уменьшения рисков и материальных убытков. Groundwater pose problems at all stages of development of underground space. Proposed unified system for integrating the damage caused to water logging and reduction of damages from them.
  • Документ
    Захисна дамба, як елемент нової кліматоактивної архітектури
    (КНУБА, 2018) Смалійчук, А. Д.
    Глобальне потепління створює чимало викликів для людства від середини 21 століття і далі в майбутньому. Найскладнішим стане підняття рівня світового океану і необхідність пристосування до цього. Наслідки можуть бути від загрозливих до катастрофічних в економічному, соціальному, екологічному та інших вимірах. Одним із варіантів розв’язання є будівництво захисних дамб. Ці дамби зможуть захистити не лише від затоплення, але і виконувати різні допоміжні функції. Також актуальною залишається трансформація прибережних ландшафті від сьогодні до часу затоплення.
  • Документ
    Тенденції розвитку інженерних заходів захисту територій та населених пунктів від затоплення
    (КНУБА, 2017) Білецький, А. А.; Клімо, С. В.
    Наведено сучасні інженерні рішення, що застосовуються у світі для захисту територій та населених пунктів від затоплення паводковими водами. На основі їх аналізу та опрацювання інформації про основні фактори, які призводять до паводконебезпечних умов на території України, пропонується комплексне застосування заходів, з врахуванням місцевих особливостей і виділенням як базовий будівництво водосховищ комплексного призначення.