Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Документ
    Взаємодія кольору і форми як інструмент в сучасному мистецтві та проектуванні (на прикладі аптеки в м. Києві)
    (КНУБА, 2012) Пилипчук О. Д.
    В статті піднято питання про актуальність використання кольору в сучасному мистецтві та проектуванні інтер’єрного простору, та його взаємодія з художньою формою в візуально-просторовому середовищі. Взаємодія кольору і форми як інструмента в сучасному мистецтві та розглянуто на прикладі аптеки в м. Києві.
  • Документ
    Текстиль в інтер’єрі різних епох в контексті архітектурних стилів
    (КНУБА, 2019) Пазюра, Анастасія; Зиміна, Світлана Борисівна
    У статті розглядаються різні види штор, що використовувалися відповідно до інтер’єрів архітектурних стилів різних епох. The article deals with different types of curtains, which were used according to the interiors of architectural styles of different eras.
  • Документ
    Коригування художньо-декоративної форми та простору за допомогою колористичних методів
    (КНУБА, 2017) Пилипчук, О. Д.
    Підняте питання про актуальність проблеми коригування художньо- декоративної форми та простору за допомогою колористичних методів. Розглянуто зв’язок загальної колористики інтер’єрного простору і колористичних можливостей його оточення. Показано залежність художньо- декоративної форми і колористики загального об’єму простору від фактури використаних матеріалів, доведено взаємозв'язок між ними. Визначено ряд основних засобів вирішення задач фактурності кольору в художньо- декоративній формі у просторовому середовищі. Запропонована структура, завдяки якій виявлена коригуюча дія кольору на геометричний простір інтер'єру, розроблені засоби для досягнення потрібної художньої виразності середовища. За допомогою зробленого аналізу та приведених прикладів, які виконані автором статті, наведені основні, принципи які можуть бути так само і інструментом в роботі художника-дизайнера, що дозволить йому з більшим професіоналізмом підійти в рішенні поставленого творчого завдання в вирішенні проблем коригування форми і простору щодо розміщення художньо- декоративних поверхонь.
  • Документ
    Вплив кольору на формування внутрішнього простору лікувальних закладів
    (КНУБА, 2017) Стуконог, Н. О.
    Розглянуто основні фактори впливу кольору на формування комфортного внутрішнього простору лікувальних закладів. Стаття розкриває широке коло питань та факторів, які підносять актуальність проведення змін архітектурно-планувальній організації лікарень України до край важливого рівня. Розглянуто важливість застосування властивостей кольору при проектуванні лікарень та його впливу на психологічний і фізичний стан пацієнтів. Дослідженні особливості використання кольору для виділення основних функціональних зон, як засіб орієнтації у просторі та як засіб художньої виразності.
  • Документ
    Вплив архітектури на оздоровлення дітей з онкологічними захворюваннями
    (2016) Кравченко, Д. О.; Скорик, Л. П.
    В статті розглядаються особливості внутрішнього середовища дитячих онкологічних закладів, які дають змогу покращити психологічний стан пацієнтів, що перебувають у лікарні. З загального числа категорій естетичної виразності розглядаються ті, що найбільш впливають на емоційний стан дитини: освітлення, колір, звуковий комфорт.
  • Документ
    Світло і колір у психоемоційному сприйнятті архітектурного образу
    (КНУБА, 2019) Кондрацька, О. І.; Товбич, В. В.
    В статті продовжено розгляд ідеї формотворення архітектурного образу, коли головним компонентом є система світло-колір. В роботі пропонується розглядати психоемоціональне сприйняття світла і кольору і визначити відповідність певним асоціативним емоціям. Визначено недостатність визначень емоцій і кольорів. Розширити лінійку емоцій дозволила авторська методика та лінгвістична описова асоціативна модель, яка описує відчуття і враження від світло-кольорової гамми. Це дозволить формувати світло-кольоровий архітектурний образ цілеспрямовано і керовано.
  • Документ
    Світло і колір як головна формоутворююча компонента в архітектурному образі
    (КНУБА, 2018) Кондрацька, О. І.
    В статті розглянуто ідею формотворення архітектурного образу, коли головним компонентом є система світло-колір (С+К). Ця гіпотеза підтверджується практичними доробками сучасних архітекторів, які ставили головним компонентом образу колір. В роботі пропонується розглядати такий головний компонент як взаємоузгоджену систему світла і кольору з урахуванням кількісних показників всіх складових станів і їх взаємовплив. Це дозволить формувати світло-кольоровий архітектурний образ цілеспрямовано і керовано.
  • Документ
    Структура взаємозв’язку колористики інтер’єру і художньо-декоративних засобів
    (КНУБА, 2017) Пилипчук, О. Д.
    В статті підняте питання про актуальність проблеми взаємозв’язку колористики інтер’єру і художньо-декоративних засобів. Розглянуто зв’язок колірного оточення інтер'єрного простору від закладеної в створеному просторі ідеї. Визначено ряд невід'ємних факторів, пов'язаних між собою і що надають основний вплив на сприйняття художньо-декоративних поверхонь в інтер’єрному просторі. Запропонована структура в розміщенні художньодекоративних форм, розроблені засоби для досягнення потрібної художньої виразності середовища. За допомогою зробленого аналізу та приведених прикладів, які виконані автором статті, наведені основні, принципи які можуть бути так само і інструментом в роботі художника-дизайнера, що дозволить йому з більшим професіоналізмом підійти в рішенні поставленого творчого завдання щодо розміщення художньо-декоративних поверхонь в колористичному просторі інтер'єру.
  • Документ
    Застосування кольору в реконструкції фасадів типової житлової забудови 1955-1990-тих років ХХ ст. м. Києва
    (КНУБА, 2014) Новосад, І. Г.
    На підставі зарубіжного досвіду, результатів натурного обстеження, розглянуто можливості реконструкції і модернізації типової житлової забудови 1955 – 1990 років XX ст. методом композиційної варіантності колірних композицій.