Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 19
  • Документ
    Щодо підвищення енергоефективності проектування, будівництва та експлуатації багатоповерхових будівель
    (Знання, 2013) Старчук, Я. В.
    Запропонована методика обгрунтування рівня енергозбереження при проектуванні та зведенні будинків, що дозволяє оптимізувати капіталовкладення в додаткову теплоізоляцію будинку по коефіціенту ефективності енергозбереження.
  • Документ
    Термодинамічний аналіз проблеми енергозбереження при теплопостачанні
    (2006) Худенко, А. А.
    Наведені результати термодинамічного аналізу ефективності заходів енергозбереження при теплопостачанні. Показано, шо при плануванні і здійсненні заходів з енергозбереження необхідно передбачати як мінімізацію витрати ПЕР шляхом підвищення ККД джерел, систем і процесів, гак і максимально можливе використання працездатності (ексергії) теплової енергії, зокрема шляхом переобладнання котелень на когенераційно-теплонасосні технології.Санітарно-технічне будівництво.
  • Документ
    Конструктивні схеми облаштування тепло-звукоізоляційними сандвічевими матеріалами внутрішніх приміщень промислових будівель
    (КНУБА, 2015) Коваль, В. Б.
    У роботі приведені тепло-звукоізоляційні характеристики інноваційних сандвічевих плитних матеріалів і приведені конструктивні схеми облаштування стель, стін і колон внутрішніх приміщень промислових будівель від міжповерхових виробничих шумів інноваційними тепло- звукоізоляційними сандвічевими плитами та сегментами. Запропонованіконструктивнірішення дозволять в діапазоні 500-8000 Гц забезпечити до 87% звукопоглинання та в 13 раз зменшитиударний шум в діапазоні частот 60-4000 Гц.
  • Документ
    Систематизація енергетичного аналізу будівель та проектування їх термомодернізації
    (КНУБА, 2015) Козак, Ю. В.
    На сьогоднішній день в державній та приватній власності ми маємо велику кількість енергетично неефективних будівель. Ці будинки різнопланові за конструктивною схемою, походженням, часом будівництва, історичною цінністю та призначенням. Відповідно, кожна будівля потребує індивідуального підходу по аналізу та реконструкції з ціллю підвищення теплової ізоляції. Існуючі державні будівельні норми, або ті, що розробляються, призвані створити нормативну базу по розрахунках енергоефективності. Але окрім цього, необхідно створити дієвий механізм енергетичного аналізу будівель та подальшого контролю якості підвищення теплової їзоляції будівель.
  • Документ
    Організаційно-технічні основи впровадження концепцій енергоефективного будівництва в умовах України
    (КНУБА, 2014) Панько, О.М.
    В статті виконано аналіз ключових положень та заходів, що визначають стратегію розвитку концепцій енергоефективної архітектури та будівництва в Україні. Розглянуто основні положення технічної (технологічної) та структурної складових цієї стратегії.
  • Документ
    Оптимальне розташування вікон в огороджувальних конструкціях енергоефективних будівель для п’яти кліматичних районів України
    (КНУБА, 2014) Мартинов, В. Л.
    Розроблено спосіб визначення оптимального та раціонального розташування вікон в огороджувальних конструкціях енергоефективних будівель, підбору опору теплопередачі вікон і g – фактору засклення світлопрозорих конструкцій з метою підвищення енергоефективності протягом опалювального періоду. Для визначення оптимального та раціонального розташування вікон використовуються графічні моделі теплового балансу огороджувальних конструкцій та розрахункові таблиці. Дані наведено для п’яти кліматичних районів України.
  • Документ
    Математичне моделювання в дослідженні енергоефективності будівельних об'єктів
    (КНУБА, 2014) Саницький, М. А.; Котів, М. В.; Марущак, У. Д.
    Методом математичного моделювання теплотехнічних параметрів зовнішніх огороджувальних конструкцій житлових будівельних об’єктів проведено оцінку показників енергоефективності за критерієм мінімізації питомого енергоспоживання при використанні гравітаційної та механічної систем вентиляції.
  • Документ
    Комбинированная система теплоснабжения высокоэнергоэффективного дома
    (КНУБА, 2014) Божко, И. К.; Недбайло, А. Н.; Ткаченко, М. В.; Засецкий, И. Г.
    В Институте технической теплофизики НАН Украины на базе высокоэнергоэффективного пассивного дома типа «0 энергии» был создан полномасштабный экспериментальный стенд по исследованию энергоэффективности строительных конструкций. Разработанная комбинированная система теплоснабжения на основе возобновляемых и альтернативных источников энергии включает в себя пассивные и активные системы тепловой защиты высокоэнергоэффективного дома. Предусмотрено несколько режимов работы системы теплоснабжения в различные периоды года, в зависимости от температуры наружного воздуха и потребности помещений дома в отоплении или кондиционировании.
  • Документ
    Повышение энергоэффективности зданий на основе их термомодернизации
    (КНУБА, 2012) Бабаев, В. Н.; Говоров, Ф. П.; Рапина, Т. В..; Рапина, К. А.
    Розглянуті шляхи підвищення енергоефективності будівель на основі їх термомодернізації та дана кількісна оцінка міроприємств.
  • Документ
    Розвиток методики кількісного оцінювання енергоефективності архітектурних рішень
    (КНУБА, 2011) Шулдан, Л. О.; Бродський, М. О.; Гутник, М. Б.
    Стратегічно небезпечна для України залежність від постачання енергоносіїв з інших країн, стійка тенденція до подальшого зростання цін на них, а також стимулювання впровадження інноваційних проектів, спрямованих на скорочення енергоспоживання, збільшує актуальність та економічну перспективу пошуків архітектурних енерговдосконалень, що можуть бути застосовані у широкому діапазоні від проектування до реального будівництва та реконструкції. Проте повний спектр потенціалу енергозбереження у архітектурній практиці не використовується. Цілковито природним є питання: наскільки архітектору вдається вирішувати свою частину завдання з проектування енергоефективного будинку? Тільки якісне оцінювання результату, як улюблений прийом архітекторів, сьогодні не задовольняє замовників. Інвесторам, як і авторам архітектурних проектів, на стадії проектування важливо отримати не тільки якісну, але і об’єктивну кількісну характеристику ефективності проектних очікувань та отриманих результатів по закінченню будівництва.