Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 17
  • Документ
    Локалізація дефекту типу «тріщина» на решітчастих, фрактальних та орнаментальних 2-D структурах
    (КНУБА, 2010) Горда, О. В.
    Запропоновано метод визначення розташування дефекту типу «тріщина» на регулярних поверхнях об’єктів будівництва за їх візуальним зображенням. Досліджена можливість застосування методу для решітчастих, фрактальних та орнаментальних 2-D структур.
  • Документ
    Визначення магістральної тріщини на WEB- зображеннях об’єктів будівництва
    (КНУБА, 2012) Горда, О. В.
    Досліджено методи визначення магістральних тріщин на WEB-зображеннях об’єктів будівництва. Здійснено класифікацію топологій розгалужень тріщин. Описано алгоритм топологічного замикання магістральної тріщини.
  • Документ
    Дослідження функції наявності дефекту типу «тріщина» на цифрових зображеннях об’єктів будівництва
    (КНУБА, 2012) Горда, О. В.
    Досліджено функції наявності дефекту типу «тріщина» на цифрових зображеннях об’єктів будівництва. Здійснено класифікацію топологій ланок тріщини за фігурою її представлення. Визначено вимоги та особливості реалізації оцінки функції наявності.
  • Документ
    Экспериментальное моделирование кессонных перекрытий
    (КНУБА, 2015) Сурьянинов, Н. Г.; Твардовский, И. А.; Чучмай, А. М.
    Разработана экспериментальная модель кессонного перекрытия и методика его испытаний на действие равномерно распределенной нагрузки. По результатам всех этапов испытаний построены графики «нагрузка – прогибы». На поле экспериментальных графиков наложены линейные теоретические графики, построенные по компьютерной модели. Начальные этапы нагружения не выявили трещинообразования на боковых гранях испытываемой кессонной плиты. Визуальное раскрытие трещин началось при нагрузке, превышающей расчётную. Сравнение графиков экспериментальной и расчётной модели показывает отклонения, полученные в ходе проведения испытания. При этом перераспределение усилий в плите, которые были установлены при проведении эксперимента, дают отрицательный прогиб в консоли, что не отражает расчётная модель, разработанная в программном комплексе SCAD.
  • Документ
    Дослідження форми зубців для руйнування льодових утворень на дорожніх покриттях
    (КНУБА, 2015) Гавриш, В.; Тхорук, Є.; Голотюк, М.; Паламарчук, Д.
    Проведено теоретичне дослідження впливу геометричних параметрів і форми клиноподібних руйнівних елементів на процес сколювання льоду. Встановлено, що в процесі руху в льоді штампів чи клиноподібних руйнівних елементів із затупленими різальними кромками на їх фронтальних (лобо¬вих) площинах або поверхнях, формуються призматичні ядра ущільнення з кутом при вершині в нормальному перерізі. Цей кут визначає умови відносного ковзання льоду по різних матеріалах, які рухаються всередині замкненого льодового простору з мінімальними енерговитратами, причому оптимальне значення кута ковзання залежить від коефіцієнтів зовнішнього тертя льоду
  • Документ
    Застосування процедури бінаризації для визначення образу дефекту типу «тріщина» на цифровому зображенні
    (КНУБА, 2013) Горда, О. В.; Пузько, О. О.; Коломієць, С. П.
    Розглянуто технологію визначення геометричних характеристик дефекту «тріщина» на поверхнях об’єктів будівництва з врахуванням їх особливостей з точки зору утворення, прояву та представлення на зображенні.
  • Документ
    Статистична модель діагностування тріщиноутворення у металевих конструкціях
    (КНУБА, 2013) Глива, В. А.; Делас, М. І.; Токарев, В. І.; Клапченко, В. А.
    Виявлено можливості діагностування процесу появи тріщин у металевих конструкціях за рахунок змін вібраційних характеристик. Розроблено математичний апарат щодо оцінювання розмірів і кількості тріщин внаслідок змін термодинамічних показників.
  • Документ
    Моделювання метрик в просторі цифрового зображення дефекту типу «тріщина»
    (КНУБА, 2014) Горда, Олена Володимирівна
    Наведено результати дослідження поняття дефекту типу "тріщина" на основі цифрових зображень, виконано аналіз елементів та їх співвідношень з метою побудови метрик, на базі яких визначаються та обчислюються параметри дефекту. Визначено міру наявності дефекту на зображенні та функцію наявності ознаки на зображенні. Досліджено функцію наявності дефекту типу «тріщина» на зображеннях об’єктів будівництва.
  • Документ
    Класифікація зображень об'єктів в області суміжності дефекту типу "тріщина"
    (КНУБА, 2019) Горда, О. В.; Пузько, О. О.
    Досліджується і здійснюється класифікація об'єктів у зоні суміжності дефектів типу "тріщина" (ДДТ) на базі конструктивних понять суміжних сторонніх об'єктів тріщини. Для ознакоутворюючих елементів тріщини визначена специфіка за рахунок якої можлива побудова області суміжності тріщини і класифікація сторонніх об'єктів в цій області. Досліджено фактор спостержуванності сторонніх суміжних об'єктів, що дає змогу ввести класифікацію асоційовано-ізольованих перешкод відносно сторонніх об'єктів і визначити їх як різні дефекти ДТТ. Здійснено класифікацію дефектів ДТТ за їх місцем розташування відносно тріщини. З метою дослідження волосяних і тріщин введено і досліджено поняття зони прилягання, в основі якого лежить колір області, що прилягає до тріщини і визначає цю зону.
  • Документ
    Визначення параметрів лінійної механіки руйнування для неоднорідних кругових тіл
    (КНУБА, 2006) Пискунов, С. О.; Шкриль, О. О.; Мицюк, С. В.
    На основі напіваналітичного методу скінченних елементів проведено розробку і реалізацію методики обчислення коефіцієнта інтенсивності напружень прямим методом при силовому навантаженні.