Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Визначення площі земельної ділянки з урахуванням умов місцевості
    (КНУБА, 2008) Малашевський, Микола Андрійович
    Зроблено короткий аналіз актуальності зазначеної теми. Розглянуто геодезичний і фізичний метод визначення площ, спотворення які виникають при відхиленні від осьового меридіану, та спотворення площ які знаходяться на значній висоті над поверхнею земного еліпсоїда. Зроблено висновок про необхідність розбивати площу земельної ділянки на трикутники при складному рельєфі.
  • Документ
    Взаємозв'язок транспорту та міського землекористування
    (КНУБА, 2010) Мамедов, Алірза Махмуд
    Проаналізовано взаємозв’язок транспорту за землекористування в місті. Наведені моделі, що описують зв'язок між просторовою діяльністю та міським землекористуванням.
  • Документ
    Перспективи консолідації земель сільськогосподарського призначення в Україні
    (КНУБА, 2011) Малашевський, М. А.; Бугаєнко, О. А.
    Проведено аналіз закордонного досвіду консолідації земель сільськогосподарського призначення.
  • Документ
    Проблеми нормативно-правової бази сфери містобудування: що необхідно здійснити для їх вирішення
    (КНУБА, 2018) Дюжев, С. А.
    Зроблено критичний аналіз змісту, нормативних показників і розмірності окремих параметрів для прийняття планувальних і проектних рішень, що запропоновані у новому нормативному документі ДБН Б.2.2–12:2018. Продемонстровано, що неприйнятним для завдання відродження та удосконалення архітектурно-містобудівної сфери є спроби ототожнення (підміни) понять "містобудування" і "просторове планування", що провокує закріплення негативних тенденцій виродження стратегічної ролі містобудівної документації в умовах неефективного державного і місцевого менеджменту. Наведені приклади помилкових чи невдалих термінологічних визначень, нормативних положень та показників, що потребують редагування, узгодження чи вилучення як контроверсійних на наступних етапах внесення змін у даний базовий нормативно-правовий документ.
  • Документ
    Регулювання землекористуванням в Україні
    (КНУБА, 2017) Клюшниченко, Є. Є.
    Розглядаються актуальні питання сьогодення – як управляти земельними ділянками в містах, недоліки їх продажу чи переваги здачі в оренду. Наводиться зарубіжний досвід вирішення цієї проблеми.
  • Документ
    Інтелектуальний аналіз земного покриву території україни на основі даних Globeland 30
    (КНУБА, 2017) Путренко, Віктор Валентинович; Пашинська, Наталія Миколаївна
    В роботі розглянуто аналіз та типізацію земного покриву території України для цілей державного територіального управління та адміністрування з використанням даних продукту глобальної класифікації земного покриву Globeland 30. Для проведення типізації використовувався набір методів ГІС-аналізу, зокрема обробки растрових наборів даних, отримання тайлових мозаїк та конвертації, обробки векторних даних шляхом перекласифікації та зональної статистики, методи кластеризації, зокрема метод побудови карт самоорганізації Кохонена для цілей кластеризації та типізації адміністративних одиниць. На основі цих даних проведено типізацію адміністративних одиниць та отримано розподіл на 9 кластерів, які відображають основні типи землекористування в Україні. Таким чином, було отримано групи районів, які за своїм територіальним положенням, спеціалізацією та особливостями розвитку мають подібні структури землекористування. Отримані результати типізації є основою для формування та корегування програм територіального розвитку на рівні адміністративних одиниць, контролю за природоохоронною, сільськогосподарською та містобудівною діяльністю.
  • Документ
    ГІС технології в землеустрої
    (КНУБА : ІТГІП, 2014) Толчевська, О. Є.; Коняєв, Ю. Г.
    Розглянуті найбільш популярні програмні продукти з використанням геоінформаційних систем (ГІС), які забезпечують вирішення різноманітних завдань в землеустрої. Описані основні функції, характеристики, можливості та принципи роботи з програмними засобами. На їх основі наведено порівняльний аналіз програмних засобів. Запропоновані найбільш доступні та інтуїтивно зрозумілі програмно-технічні засоби, які найкраще підходять для вирішення конкретних завдань в землеустрої, таких як нанесення ділянки на карту, конвертація даних в різні формати, складання землевпорядної документації та ін.