Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 42
  • Документ
    Руїни історичних храмів у сучасному міському середовищі Києва
    (КНУБА, 2011) Бачинська, О. В.
    Розглядаються причини появи великої кількості храмових руїн натериторії Києва, характеристики їх типів, особливості положення у сучасному міському середовищі Києва.
  • Документ
    Пустинно-Миколаївський монастир у Києві: проблеми відновлення історичного храму у сучасній забудові
    (КНУБА, 2010) Бачинська, Ольга Василівна
    У статті розглядаються проблеми, що виникають при відновленні втрачених храмів, на прикладі сучасної забудови ділянки зруйнованого Пустинно-Миколаївського монастиря в Києві на Печерську.
  • Документ
    Обгрунтування технологічних рішень при реставрації пам'яток архітектури на прикладі " Мистецького Арсеналу " в м. Києві
    (КНУБА, 2009) Осипов, С. О.
    В даній статті наведені основні принципи і умови, які дозволяють гарантовано забезпечити ідентичність конструкцій відносно рішень первинного проекту при реставрації з перевлаштуванням пам'яток архітектури. Запропоновано альтернативний варіант підсилення цегляних хрестових склепінь перехопленням корисних навантажень монолітним залізобетонним перекриттям, що влаштовується над склепіннями.
  • Документ
    Організація системи технічного обслуговування легкового індивідуального автомобільного транспорту в м. Києві (на прикладі Оболонського району)
    (КНУБА, 2010) Петруня, Ольга Миколаївна
    Представлені принципи організації системи технічного обслуговування легкового індивідуального автомобільного транспорту в Оболонському районі м. Києва. Був проведений аналіз розміщення та прив'язка об'єктів технічного обслуговування до діючих гаражів постійного зберігання автомобілів в промислових та комунальних зонах району. Встановлені кількісні характеристики залежності між СТО та типом стоянки. Виділені причини виникнення потреби в послугах з технічного обслуговування.
  • Документ
    Аналіз містобудівної ситуації розташування храмів Києва
    (КНУБА, 2009) Бачинська, О. В.
    В статті розглядається історичне спрямування розвитку Києва, як сакрального центру, особливості формування міста у ХІХ ст., характеристики розвитку у ХХ ст. і повернення до історичної орієнтації у ХХІ ст. Виділені три містобудівні зони, в кожній з яких присутні своєрідні типи храмів та принципи їх розташування, що впливає на процес будівництва нових храмових споруд та відродження втрачених у наш час.
  • Документ
    Концепція мікрорайону в XXI столітті
    (КНУБА, 2010) Орлова, А. І.
    Аналізується еволюція розвитку однієї з головних проектно - структурних ідей містобудування - мікрорайону, на прикладі м. Києва. Проводиться паралель між наявним проектним досвідом формування житлового середовища й актуальними ідеями його розвитку.
  • Документ
    Кладовища Києва: втрачена історична спадщина
    (КНУБА, 2010) Бачинська, О. В.
    Розглядаються причини руйнування матеріальної історичної спадщини Києва та наслідки цього для сучасного життя міста; характеристики історичних кладовищ Києва і їх значення для отримання історичної інформації; масштаби нищення міських кладовищ і аналіз цього процесу за різними характеристиками.
  • Документ
    Аналіз еволюції візуального середовища як основа формування єдності міського простору Києва
    (КНУБА, 2011) Бачинська, Ольга Василівна
    Розглядається характер міської забудови Києва; проблеми, які виникають внаслідок своєрідного процесу формування міського середовища; пропонується поєднання окремих стилістичних періодів в загальну еволюцію візуального середовища заради пошуків гармонійної взаємодії між спорудами та масивами різних періодів Києва.
  • Документ
    Іудаїсти та їх молитовні будинки у Києві
    (КНУБА, 2019) Бачинська, О. В.
    У статті розглядається еволюція архітектури сакральних споруд в іудаїзмі, поява єврейської діаспори в Києві, зведення синагог цією діаспорою та особливості їх архітектурного образу у порівнянні з сакральними спорудами в Ізраїлі.
  • Документ
    Лютерани і їх молитовні будинки - кірхи
    (КНУБА, 2017) Бачинська, О. В.
    В статті розглядається еволюція архітектури лютеранських храмів – кірх та особливості кірхи у Києві.