Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 20
  • Документ
    Щоденник обмірно-проектної практики. Дубно – літо 2017
    (КНУБА, 2019) Слєпцов, Олег Семенович; Ніканоров, С. О.; Ладан, Тетяна Миколаївна; Пивоваренко О. В.
    У статті описуються методичні особливості проведення практики для студентів першого курсу кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА у 2017 році у рамках програми співпраці з з Державним історико-культурним заповідником у м. Дубно. Також особливістю було включення до програми співпраці дипломних проектів на тему відновлення середовища цього заповідника, які виконали студенти шостого курсу.
  • Документ
    Особливості проведення обмірно-проектної практики студентів І курсу в м. Дубно
    (КНУБА, 2019) Слепцов, О. С.; Ніканоров, С. О.; Сьомка, С. В.; Щербаков, О. В.
    У статті описуються науково-методичні результати п'ятого року (2019) співпраці між кафедрою Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА і Державним історико-культурним заповідником у м. Дубно стосовно участі студентів і викладачів у благоустрої і регенерації історичного середовища міста Дубно. Постановка проблеми: сучасна архітектурна освіта потребує різноманітних експериментальних впроваджень до підготовки фахівців і особливе значення має розробка методики навчання студентів діяти в умовах історичних зон.
  • Документ
    Враження від проведення курсового проекту обміри пам’ятки архітектури та обмірно-проектної практики в національному заповіднику «Софія Київська»
    (Київський національний університет будівництва та архітектури, 2019) Слєпцов, О. С.; Куковальська Н. М.; Ніканоров, С. О.; Горіна, А. О.; Адаменко М. В.
    У статті описується методична послідовність та враження учасників від проведення занять з архітектурного проектування зі студентами першого курсу під керівництвом завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА професора О.С.Слєпцова на території Національного заповідника "Софія Київська" у 2016 році.
  • Документ
    Кафедрі основ архітектури та архітектурного проектування 55 років: еволюція, особистості, надбання, сьогодення
    (КНУБА, 2020) Слєпцов, Олег Семенович; Івашко, Юлія Вадимівна; Ушаков, Гліб Наумович; Яковенко, М. К.
    У статті досліджується історичний розвиток та організаційно- методична система діяльності кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА під керівництвом професора О.С.Слєпцова. Виявлено ефективну взаємодію основних складових діяльності: навчальне середовище, залучення досвідчених фахівців, співпраця з профільними організаціями, участь у реальних проектах і конкурсах, видавнича діяльність, індивідуальний науковий, практичний та художній розвиток викладачів. Узагальнено значення кафедри у структурі архітектурного факультету КНУБА та результати оновленої комплексної діяльності, що послідовно впроваджує протягом дев'яти років керівник кафедри професор О.С.Слєпцов. Ці методичні висновки можуть бути корисними при плануванні діяльності різними організаційними підрозділами архітектурної освіти та науки.
  • Документ
    Проблеми реконструкції малих історичних міст
    (КНУБА, 2012) Казакова Є. Г.
    В роботі проведено дослідження проблеми реконструкції саме малих історичних міст на які приділяється найменша увага але які мають не менш цікаву історію та культурно-історичну спадщину. Розглянуто головні проблеми та їх наслідки під час реконструкції.
  • Документ
    Залежність показників реставраційної цем’янкової штукатурки від способу ущільнення штукатурної суміші
    (КНУБА, 2012) Молодід, Олександр Станіславович
    Наведено результати досліджень впливу способу ущільнення запропонованої реставраційної цем’янкової штукатурки, після її формування в опалубку, на створення в ній тріщин, міцність на стиск, міцність зчеплення з основою та пористість.
  • Документ
    Залежність показників реставраційної цем’янкової штукатурки від стану основи
    (КНУБА, 2012) Терновий, Віталій Іванович; Молодід, Олександр Станіславович
    У статті наведено результати досліджень впливу наявності ґрунтовки, площі контактного шару та вологості основи на створення тріщин, міцність на стиск, міцність зчеплення з основою та пористість запропонованої реставраційної цем’янкової штукатурки. The results of studies of the impact the presence of a primer, the area of contact layer and moisture basis to create cracks, compressive strength, the strength of adhesion to the base and the porosity of the proposed restoration tsemyankovoyi plaster.
  • Документ
    Фактори збереження та відновлення історичних готелів
    (КНУБА, 2010) Мержiевська, Н. Ю.
    У статті наводяться ключовi фактори що до доцiльностi збереження пам’яток архiтектури та зарубiжний i вiтчизняний досвiд.
  • Документ
    Іконостаси в архітектурі храмів Чернігівщини XVIII – поч. XXI ст.
    (КНУБА, 2015) Ященко, О. Ф.
    Розглянуто кращі приклади іконостасів в архітектурі православних храмів Чернігівщини в період ХVIIІ – поч. ХХІ ст. Наведено приклади для реконструкції і реставрації їх для храмів Чернігівського регіону.
  • Документ
    Аналіз стратегії збереження нерухомої культурної спадщини Києва і роль реставраційної галузі
    (КНУБА, 2018) Орленко, Микола Іванович; Бузін, І. А.
    Проаналізовано проект “Стратегії збереження нерухомої культурної спадщини Києва”, зокрема, виявлені проблеми і шляхи їх вирішення. Основна проблема пов'язана з тим, що в сьогоднішніх умовах фахова реставрація і збереження пам'ятки є більш затратними заходами, ніж нове будівництво на звільненій ділянці, що призводить до системи масового знищення і спотворення об'єктів нерухомої культурної спадщини. В тісному зв'язку з проблемами пам'яткоохоронної сфери є проблеми реставраційної галузі. Як результат запропоновано здійснення моніторингу стану пам'яток нерухомої культурної спадщини в декілька етапів.