Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Документ
    Досвід використання арки в архітектурі
    (КНУБА, 2011) Бачинська, О. В.
    У статті розглядається поняття арки; якості арки, як архітектурного елементу; систематизований досвід історичного використання; сучасне вживання історичних форм арки.
  • Документ
    Руїни історичних храмів у сучасному міському середовищі Києва
    (КНУБА, 2011) Бачинська, О. В.
    Розглядаються причини появи великої кількості храмових руїн натериторії Києва, характеристики їх типів, особливості положення у сучасному міському середовищі Києва.
  • Документ
    Огляд стану ЗВО в Україні. Шляхи майбутнього розвитку
    (КНУБА, 2019) Сіренко, О. В.; Рогожнікова, Олена Євгенівна; Sirenko, O. V.; Rogozhnikova, E. E.
    The article includes an analysis of existing institutions of higher education in Ukraine on the relevance of the present day and the consideration of related problems. The problem of the inconsistency of universities with the requirements of modern training and information acquisition, as well as the territorial nature of the problem, was revealed. There is a need for the reconstruction of real higher education institutions in Ukraine and the development of new approaches to the design of higher education institutions in the future. A possible alternative solution to these problems is considered on examples of foreign higher education institutions. Стаття включає в себе аналіз існуючих закладів вищої освіти в Україні на предмет актуальності сучасності та розгляд пов’язаних з цим проблем. Виявлена проблема невідповідності університетів вимогам сучасного навчання та здобування інформації, а також проблема територіального характеру. Встановлена потреба в реконструкції дійсних ЗВО в Україні та розробці нових підходів до проектування ЗВО надалі. Розглядається можливе альтернативне рішення даних проблем на прикладах іноземних ЗВО.
  • Документ
    Пустинно-Миколаївський монастир у Києві: проблеми відновлення історичного храму у сучасній забудові
    (КНУБА, 2010) Бачинська, Ольга Василівна
    У статті розглядаються проблеми, що виникають при відновленні втрачених храмів, на прикладі сучасної забудови ділянки зруйнованого Пустинно-Миколаївського монастиря в Києві на Печерську.
  • Документ
    Аналіз містобудівного середовища м. Києва для будівництва сучасних сакральних об’єктів
    (КНУБА, 2009) Бачинська, О. В.
    В статті розглядається незадовільний стан розташування сучасних сакральних споруд у міському середовищі Києва, необхідність збереження історичних традицій розміщення сакральних об’єктів та характеристики кожної з трьох містобудівних зон Києва, особливості забудови яких необхідно враховувати при пошуку місця та проектуванні різноманітних храмових споруд.
  • Документ
    Енергоефективні технології та їх роль у формоутворенні архітектури
    (КНУБА, 2018) Зейналов, К. Ш.; Хараборська, Ю. О.
    У статті розглядається існуючий та експериментальний досвід проектування будівель і споруд, де вже на стадії проектування впроваджено використання енергоефективних технологій. Також стаття розглядає вплив таких технологій на формування архітектурного образу.
  • Документ
    Сучасне релігійне життя Києва як продовження історичних традицій
    (КНУБА, 2011) Бачинська, О. В.
    У статті розглядається історія релігій Києва, що мали свої сакральні споруди; сучасний стан релігійного життя міста, як продовження історичних традицій; черговість та причини появи релігійних доктрин на території міста; особливості і можливий вплив на духовне життя у майбутньому нових для сучасного Києва вірувань.
  • Документ
    Туризм, як фактор розвитку сучасних сакральних комплексів Києва
    (КНУБА, 2010) Бачинська, О. В.
    у статті розглядаються специфіка релігійного туризму та його напрямків, фактори, що впливають на його розвиток, історичні особливості формування Києва, що створюють своєрідні умови сучасного релігійного життя міста та можливості розвитку галузі релігійного туризму, спрямованого на сучасні сакральні споруди Києва