Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Документ
    Проблеми реконструкції малих історичних міст
    (КНУБА, 2012) Казакова Є. Г.
    В роботі проведено дослідження проблеми реконструкції саме малих історичних міст на які приділяється найменша увага але які мають не менш цікаву історію та культурно-історичну спадщину. Розглянуто головні проблеми та їх наслідки під час реконструкції.
  • Документ
    Залежність показників реставраційної цем’янкової штукатурки від способу ущільнення штукатурної суміші
    (КНУБА, 2012) Молодід, Олександр Станіславович
    Наведено результати досліджень впливу способу ущільнення запропонованої реставраційної цем’янкової штукатурки, після її формування в опалубку, на створення в ній тріщин, міцність на стиск, міцність зчеплення з основою та пористість.
  • Документ
    Фактори збереження та відновлення історичних готелів
    (КНУБА, 2010) Мержiевська, Н. Ю.
    У статті наводяться ключовi фактори що до доцiльностi збереження пам’яток архiтектури та зарубiжний i вiтчизняний досвiд.
  • Документ
    Классификация характерных дефектов и повреждений арочных конструкций и сводов памятников архитектуры
    (КНУБА, 2013) Осипов, С. А.
    Дана классификация характерных дефектов и повреждений арочных конструкций, и сводов, а также основных факторов и процессов, обуславливающих их образование.
  • Документ
    Классификация методов реставрации грунтовых оснований памятников архитектуры
    (КНУБА, 2018) Осипов, С. А.
    Изложена классификация методов реставрации грунтовых основании памятников архитектуры, в основе которой положены метод-образующие признаки: вид реставрации памятника архитектуры; сущность процессов и явлении, лежащих в основе метода; метод выполнения реставрационных процессов. Методы реставрации грунтовых основании сведены в систему и базируются на принципе гарантированного обеспечения их сохранности; обоснована рациональная область применения методов закрепления грунтов основания в зависимости от вида реставрации памятника архитектуры.
  • Документ
    Аналіз стратегії збереження нерухомої культурної спадщини Києва і роль реставраційної галузі
    (КНУБА, 2018) Орленко, Микола Іванович; Бузін, І. А.
    Проаналізовано проект “Стратегії збереження нерухомої культурної спадщини Києва”, зокрема, виявлені проблеми і шляхи їх вирішення. Основна проблема пов'язана з тим, що в сьогоднішніх умовах фахова реставрація і збереження пам'ятки є більш затратними заходами, ніж нове будівництво на звільненій ділянці, що призводить до системи масового знищення і спотворення об'єктів нерухомої культурної спадщини. В тісному зв'язку з проблемами пам'яткоохоронної сфери є проблеми реставраційної галузі. Як результат запропоновано здійснення моніторингу стану пам'яток нерухомої культурної спадщини в декілька етапів.
  • Документ
    Сучасні способи конструктивного підсилення склепінь і арок в умовах реставрації
    (КНУБА, 2018) Махиня, О. М.; Перепеліцин, Ю. І.; Кошева, О. В.
    Розглянуто сучасні способи конструктивного підсилення кам’яних склепінь і арок в умовах реставрації, їх вплив на форму, несучу здатність конструкції, розрахункову схему будівлі, розташування додаткових конструктивних елементів. Було проаналізовані переваги і недоліки кожного способу конструктивного підсилення та надані рекомендації щодо подальшого їх дослідження.
  • Документ
    Проблеми збереження римо-католицьких храмів у малих містах та селах Тернопілля
    (КНУБА, 2018) Дячок, О. М.
    Проводиться аналіз і стан збереження католицьких костелів у малих містах і селах Теребовлянського району Тернопільської області, де відсутні римо-католицькі парафії. Виявлено, що більшість із них знаходяться у занедбаному стані, а покинуті храми руйнуються. Реставраційно-охоронні роботи у них не ведуться. Досліджено, що храми, які перейшли у підпорядкування місцевим греко- католицьким або православним громадам відновлюються, але, на жаль іноді безконтрольно перебудовуються.
  • Документ
    Обгрунтування технології комплексно-механізованого демонтажу металевих колон
    (КНУБА, 2020) Осипов, О. Ф.; Осипов, С. О.; Сигида, В. О.; Осипова, А. О.
    Розглядаються передумови та виконані обґрунтування комплексної механізації технології демонтажу металевих колон під час знесення, реконструкції, реставрації чи ревіталізації промислових об’єктів. Задачі зменшення кількості небезпечних процесів, негативних впливів шуму та вібрації на об’єкти культурної спадщини, прилеглі території та забудову, а також природні комплекси, підвищення ефективності процесів демонтажу взяті за передумови розробки нової технології. В основу обґрунтування оптимальних параметрів технології демонтажу металевих колон покладений загальнотехнічний метод проектування складних технологічних систем – «від досягнутого», а для оцінки порівняльної ефективності методів виконання демонтажних робіт використані абсолютні та відносні показники технологічності.
  • Документ
    Щоденник обмірно-проектної практики. Дубно – літо 2016
    (КНУБА, 2016) Слєпцов, О. С.; Ладан, Т. М.; Ніканоров, С. О.; Пивоваренко, О. В.
    Розглядаються особливості проведення учбової практики (обмірно-проектна) на кафедрі Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА – організація, робочий процес, відпочинок, відчуття «духу міста».