Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Механізм формування підприємницької енергії проектів організаційного розвитку
    (КНУБА, 2013) Ярошенко, Н. П.
    Розглянуто модель та механізм формування підприємницької енергії в розвитку організацій на основі проектів і програм.
  • Документ
    Управління успіхом проектів розвитку на основі відтворення підприємницької енергії
    (КНУБА, 2013) Ярошенко, Н. П.
    Розглянуто управління успіхом проектів на основі відтворення підприємницької енергії в розвитку організацій.
  • Документ
    Концентрична модель рухомого контексту проектів та програм розвитку
    (КНУБА, 2013) Ярошенко, Т. О.; Ярошенко, Н. П.
    Розглянуто концентричну модель рухомого контексту (оточення) проектів на основі відтворення підприємницької енергії в розвитку організацій.
  • Документ
    Сценографія, як природня властивість архітектури
    (КНУБА, 2020) Коновалюк, А. В.
    На основі аналізу об‘єктів громадського призначення різних історичних періодів визначено основну якість архітектури, яка відповідає за вплив просторів на свідомість людини. Її можна назвати сценографія, а саме, як декоративне оформлення процесів, які протікають в просторі. Окрім утилітарного призначення, громадські простори відіграють вагому роль у встановленні правил комунікації між відвідувачами, у передачі цінностей і у формуванні психологічного стану [1, 2]. Сценографія відповідає за участь людини в процесах не тільки на фізичному рівні, виконуючи зазначені дії, а на рівні осмислення і сприйняття дійсності. В статті розкрито, наскільки архітектура, як матеріальна форма, залежить від сценічного підходу в оформлені простору. На основі досліджень різних об‘єктів визначено, що сценографія це першочерговий фактор створення архітектури, який, в свою чергу, диктує, як естетичне оформлення, так і розподілення функціональних процесів. Функція і форма взаємопов‘язані між собою визначеним чином, задля того, щоб вплинути на стан людини. Це, в свою чергу, пояснює, чому виникає різна архітектура, яка подібна за функціональним призначенням. Проаналізовано, наскільки мистецтво архітектури є подібним до оформлення сценічного простору, а також виявлено основні підходи, як у створенні архітектури, так і в сценографії. Розкрито сценографію об‘єктів, які сформовані в різні історичні періоди. Досліджено, як поєднання архітектурних прийомів і якостей в визначеній послідовності, впливає на формування психологічного стану людини. Визначено, яку роль в створенні об‘єктів відіграють цінності, які притаманні тому чи іншому суспільству. Архітектура, яку створюють, як сценографію до конкретних подій, зацікавлює відвідувача брати участь у процесах, співпереживати і взаємодіяти з іншими визначеним чином. Такий підхід, перш за все, розрахований на досягнення цілей, пов‘язаних з управлінням і маніпуляцією суспільством.
  • Документ
    Підходи проектування сучасної архітектури в історичному середовищі
    (КНУБА, 2018) Хараборська, Ю. О.; Сухаревський, К. В.
    В статті розглянуто підходи проектування сучасної архітектури в історичному середовищі. На основі зарубіжної теорії наведено наукові та навколонаукові класифікації таких підходів та виділено основні критерії таких класифікацій.
  • Документ
    Проблеми оновлення історичного міського середовища
    (КНУБА, 2017) Лещенко, Н. А.
    В статті розглядаються питання гармонічного оновлення історичного міського середовища. Визначені принципи проведення нового будівництва в сформованому історичному середовищі. Показаний контекстуальний підхід як основа для здійснення грамотного реконструктивного втручання, збереження традицій та привнесення нового в історично складене, вибору нової функції та формоутворення для нових будівель, що мають вписатися і доповнити історичну ситуацію. Запропоновані теоретичні висновки детально проілюстровані на прикладі проекту оновлення забудови історичного кварталу на Подолі в Києві.
  • Документ
    Концептуальные основы контекстуального метода формирования городской среды. Композиционно- градостроительный аспект формирования высотной застройки
    (КНУБА, 2010) Николаенко, В.А; Бабеев, К.В.
    Аналізується архітектурна композиція міського простору, визначається значення розташування об'єкту в містобудівній композиції. Коротко описаний контекстуальний метод проектування і його роль при формуванні висотної забудови.