Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Порівняння динамічної поведінки віброударних систем різних типів
    (КНУБА, 2010) Погорелова, О. С.; Постнікова, Т. Г.
    Аналізується вплив змінювання як параметрів зовнішнього періодичного навантаження, так і конструктивних параметрів нелінійних віброударних систем з двома масами двох різних типів з двома ступенями вільності на характер їхнього руху. Удар моделюється силою контактної взаємодії, яка описується законом Герца. При змінюванні параметрів обидві системи змінюють характер коливальних режимів від одно ударного гармонічного до багато ударних субгармонійних аж до хаотичного. Але система з ударом о м’який обмежник дещо більш чутлива до змінювання параметрів і частіше змінює характер коливальних режимів, ніж система з ударом о твердий обмежник.
  • Документ
    Динаміка розгалуженої дискретно-континуальної системи при зміні швидкості буксирування на хвилях
    (КНУБА, 2004) Шульга, М. О.; Безверхий, О. І.; Корнієнко, В. Ф.
    Запропоновано спосіб розрахунку динаміки посторових розгалужених буксируваних структур, який дозволяє визначити кінематичні і силові характеристики конструкції під дією хвилювання з врахуванням розслаблення в окремих її елементах.
  • Документ
    Порівняння динамічної поведінки віброударної системи в залежності від характеру контакту між її елементами
    (КНУБА, 2014) Баженов, В. А.; Погорелова, О. С.; Постнік ова, Т. Г.
    Для порівняння динамічної поведінки віброударної системи при різних типах контакту між її елементами – твердому та м‘якому, побудовані та порівнюються криві навантаження та амплітудно-частотні характеристики системи для обох типів удару. Побудови виконуються методом продовження розв‘язку за параметром в сукупності з методом побудови періодичних розв‘язків суттєво нелінійних систем, якими і є віброударні системи, та моделюванням удару нелінійною силою контактної взаємодії, що базується на квазістатичній теорії Герца.