Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Документ
    Східна Європа та Україна: ступінь впливу народного житла на формотворення дерев’яної церкви
    (КНУБА, 2010) Шевцова, Г. В.
    В статті виявлено шляхи розвитку «хатнього» конструктивного типу перекриття дерев’яних церков та порівняльну міру його впливу на формотворення храмів країн Східної Європи і України. Основну увагу приділено церквам карпатського регіону: яскраво вираженої зони змішування форм з різною ґенезою.
  • Документ
    Українська дерев'яна церква: конструктивні прийоми розвитку вертикального внутрішнього простору та питання їх генези
    (КНУБА, 2009) Шевцова, Г. В.
    У статті запропоновано новий принцип класифікації українських дерев'яних церков, заснований на типі конструкції їх верхів, що на думку автора дає можливість вирішення питання генези української дерев'яної церкви.
  • Документ
    Житлова архітектура Японії періоду Едо: тенденції впливу храмової і народної естетики
    (КНУБА, 2014) Шевцова, Г. В.
    Розглянуто основні тенденції впливу на парадну житлову архітектури Японії періоду Едо храмової (синто і буддизм) та народної архітектурної традиції, що кінець кінцем і сформувало «естетику простоти» і самобутність японської архітектури, як вона зараз розуміється у світі.
  • Документ
    Конструкції змішаного кам’яно-дерев’яного типів (на прикладі оборонної архітектури України та Японії)
    (КНУБА, 2009) Шевцова, Г. В.
    У статті на прикладах українських оборонних церков та японських феодальних замків XIV-XVII сторіч проаналізовано процеси запозичення кам’яними спорудами форм дерев’яних шляхом поетапного розвитку змішаних кам’яно-дерев’яних конструкцій
  • Документ
    Реновація театральної будівлі: критерії необхідності та можливості
    (КНУБА, 2015) Сисков, В. Є.; Шевцова, Г. В.
    В статті проаналізовано потреби розвитку історичних театральних будівель в різних регіонах України, визначено критерії необхідності ї можливості їх реновації.
  • Документ
    Прадавні японські святилища Синто: сенсографія, форма, конструкція
    (КНУБА, 2015) Шевцова, Г. В.
    В статті розглянуто особливості впливу сакральної сенсографії на форму і конструкцію прадавніх японських святилищ синто (VI-VIII ст.). Основну увагу приділено храмовим комплексам богині Аматерасу в Ісе та бога Оокунінуші в Ідзумо, що в повній мірі виражають відпочатковий антагонізм японської міфологічної космогонії та культурного менталітету.
  • Документ
    Японська архітектура синто періодів Нара-Хейан: буддійські впливи та самобутність
    (КНУБА, 2015) Шевцова, Г. В.
    В статті розглянуто розвиток японської архітектури синто періодів Нара-Хейан, висвітлено проблеми збереження самобутності і умовах впливу буддійської традиції.
  • Документ
    Творчі стратегії ревіталізації історичного міста Канадзава, Японія
    (КНУБА, 2017) Шевцова, Г. В.
    Стаття присвячена оригінальним стратегіям ревіталізації історичного міста Канадзава. Автор особисто працював на реставраціях міста і мав можливість наочно ознайомитися з цим питанням. Старовинна архітектура Канадзави збереглася добре, проте після Другої світової війни зазнала значних спотворень. Завдяки успішній стратегії ревіталізації, що провадилася з 1990 рр. за ініціативи місцевої мерії, Канадзава посіла в Японії третє місце за туристичною популярністю. Аби досягти цього, муніципалітет застосував комплексну стратегію архітектурної реставрації, містобудівної та сучасно-культурної ревіталізації. Більшість з методів, як, наприклад, заснування місцевої школи реставраторів, Мистецького селища містян та школи традиційних мистецтв Утацуяма є абсолютно унікальними.
  • Документ
    Архітектура Японії часів неоліту: досвід вивчення і наукового відтворення
    (КНУБА, 2014) Шевцова, Г. В.
    В статті розглянуто в світлі нових напрямків теоретичної думки основні просторові і конструктивні типи японських дерев‘яних будівель часів неоліту. Всі ці типи мають чіткий зв'язок з функцією будівлі. Досвід вивчення і наукового відтворення в натурі подібної архітектури розглянуто на прикладах кількох реконструйованих археологічних селищ доби неоліту
  • Документ
    Архетипові формотворчі моделі культових споруд світу
    (КНУБА, 2014) Шевцова, Г. В.
    Стаття присвячена аналізу архетипових сенсуальних характеристик, що впливали на композицію культових будівель світу. Виявлено базові композиційні моделі та шляхи формування храмів світу, визначено місце української дерев’яної церкви.