Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Розмірна структура архітектурної форми
    (КНУБА, 2013) Негай, Г. А.
    У статті розглянута проблема визначення елементів розмірної структури для аналізу і співрозмірності та гармонізації архітектурної форми. Дана проблема постала у зв’язку з переходом на комп’ютерне проектування, яке вимагає однозначності й обгрунтованності її з точки зору візуального сприйняття і оцінки гармонійності архітектурної форми. Запропоновано концепцію структурно-рівневої диференціації архітектурної форми та визначення її розмірної структури в межах полів толерантності.
  • Документ
    Співрозмірність Спасо-Преображенського собору у Переславлі-Залісському (Росія)
    (КНУБА, 2015) Негай, Г. А.
    Розглянуто інформаційний аналіз співрозмірності одного з найбільш довершених храмів Київської Русі, виявлена система співвідношень, яка забезпечує йому гармонійність структури та високий емоційний потенціал.
  • Документ
    Співрозмірність храмів Древньої Греції
    (КНУБА, 2013) Негай, Г. А.
    у статті розкриваються недоліки проведених у ХХ столітті досліджень пропорцій древньогрецького храму Парфенона. Автор проводить структурно-рівневу диференціацію елементів розмірної структури Парфенона та наводить підрахунки інформаційних кроків, які відображають співрозмірність досліджуваних фасадів. Дослідження фасадів древньогрецьких храмів продемонструвало ефективність інформаційного методу. В результаті дослідження виявлена нова співрозмірність фасадів храмів, яка спростовує спроби знайти золотий переріз у фасадах храмів епохи грецької класики
  • Документ
    Толерантність і простори толерантності в архітектурі
    (КНУБА, 2013) Негай, Г. А.
    У статті розглядаються запропоновані автором нові характеристики архітектурної форми – толерантність та простори толерантності: зони толерантності та поля толерантності. Вони дають можливість враховувати тональні та кольоро-тональні характеристики архітектурної форми у гармонізації об‘єктів архітектури.