Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Документ
    Актуальні проблеми і задачі житлової політики у великому місті
    (КНУБА, 2016) Гнесь, І. П.
    Аналізуються найбільш характерні ситуації в сфері формування житлової політики крупного міста, що постали в процесі переходу від соціалістичної до ринкової системи господарювання. Розглядаються конкретні можливості впливу міських органів влади на процеси формування міського житлового фонду.
  • Документ
    Функціональна різноманітність реновації верхніх поверхів
    (КНУБА, 2017) Попович, С. Р.; Гнесь, І. П.
    У статті проаналізовано найбільш поширені в зарубіжній практиці тенденції у напрямку реновації верхніх поверхів та перспективи їх застосування в сучасному місті. На прикладі Львова у статті визначено передумови для практичної реалізації програми реновації верхніх поверхів. Розглянуто переваги та загальну проблематику пристосування останніх поверхів під різні функції – житло, рекреація, садівництво та ін. та наведено класифікації мансардних поверхів, експлуатованих дахів.
  • Документ
    Принципи реформування нормативної бази проектування житла
    (КНУБА, 2012) Гнесь, І. П.
    Розглядається сучасний стан нормативної бази проектування житла в Україні, аналізуються проблемні ситуації, які гальмують впровадження інноваційних рішень. На основі аналізу вітчизняних і зарубіжних проектних норм, регламентуючих документів, а також на матеріалах інтерв’ювання архітекторів, які спеціалізуються на проектуванні житла, і експертів, що здійснюють контроль над архітектурно-проектною діяльністю, формулюються принципи реформування нормативної бази проектування житла.
  • Документ
    Соціально-психологічні чинники диверсифікаціїї типологічної структури багатоквартирного житла в Україні
    (КНУБА, 2012) Гнесь, І. П.
    На основі результатів прикладного соціологічного дослідження виявляються і порівнюються характеристики, що забезпечують соціально- психологічний комфорт в найбільш поширених типах багатоквартирних житлових будинків: секційних, коридорних, галерейних. Обгрунтовується доцільність доповнення існуючої типологічної структури багатоквартирного житла галерейниими будинками.
  • Документ
    Доступне житло: задачі оптимізації типологічної структури квартирного фонду
    (КНУБА, 2010) Гнесь, І. П.
    Аналізується ситуація з формуванням доступного житла в Україні. На основі результатів спеціальних соціологічних досліджень серед респондентів, які складають аудиторію споживачів соціального і доступного житла, виявляються преференції стосовно різних варіантів вирішення проблеми доступного житла, в залежності від загальної площі квартири, її вартості, способу виплати, матеріальних можливостей майбутніх мешканців. Запропоновано три категорії доступного житла, в тому числі малометражного, запровадження якого суттєво розширить аудиторію потенційних споживачів доступного житла. Ключові слова: соціальне і доступне житло, політика, квартира, площа, вартість, проектні норми, планування, споживач, опитування, можливості.
  • Документ
    Проблеми формування регіональної житлової політики
    (КНУБА, 2009) Гнесь, І. П.
    В роботі розглядається проблематика формування основних засад регіональної житлової політики.
  • Документ
    Проблеми формування соціального житла в Україні
    (КНУБА, 2008) Гнесь, І. П.
    В роботі розглядаються питання нормування соціального житла, пропонується методика розрахунку площ квартир , спрямована на збалансоване забезпечення всіх типів сімей , виявляється специфіка номенклатури приміщень , їх оптимальні параметри в умовах жорсткого ліміту загальної площі . На основі аналізу зарубіжного досвіду пропонуються раціональні прийоми планувальної організації квартир соціального житла
  • Документ
    До проблеми видалення сміття з багатоквартирних житлових будинків
    (КНУБА, 2008) Гнесь, І. П.
    На основі натурного обстеження житлових районів, збудованих в Україні за останні 40 років, а також на основі аналізу прогресивного закордонного досвіду, розглядаються різні підходи до архітектурно-просторової організації процесів видалення сміття з житлових кварталів. Пропонуються рекомендації по корекції чинних проектно-будівельних норм, спрямовані на оптимізацію цих процесів в структурі багатоквартирних будинків різної поверховості і на рівні кварталу.