Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Основи організації аерокосмічного моніторингу антропогенного впливу на територію Дніпровсько-Орільського природного заповідника
    (КНУБА, 2012) Тараненко, О. С.; Гладілін, В. М.
    Стаття присвячена питанню організації аерокосмічного моніторингу антропогенного впливу на природне середовище Дніпровсько-Орільського природного заповідника (ДОПЗ). Досліджені спектральні характеристики природних та антропогенних об’єктів в межах ДОПЗ за даними багатозональної космічної зйомки високої роздільної здатності. Визначені індикатори антропогенного впливу на територію ДОПЗ, що контролюються на основі даних дистанційного зондування Землі.
  • Документ
    Особливості геометрії центральних систем трикутників
    (КНУБА, 2012) Гладілін, В. М.; Пряха, Б. Г.
    Розглянуто основи дослідження геометричних зв’язків між трикутниками: геодезичного чотирикутника і центральних систем, описано простий спосіб зрівнювання таких побудов, вказано, що перехресні кутові зв’язки не ускладнюють зрівнювання, а навпаки спрощують його.
  • Документ
    Принципи побудови та алгоритми створення профілю геоїда за результатами вимірювального комплексу ВЗК
    (КНУБА, 2013) Гончаренко, О. С.; Денисюк, Б. І.; Гладілін, В. М.
    Розглянуто особливості формування профілю геоїда на локальну територію та методи його апроксимації.
  • Документ
    Міжвідомчий обмін земельно-кадастровою інформацією
    (КНУБА, 2015) Гладілін, В. М.
    Розглянуті питання міжвідомчого обміну земельно–кадастровою інформацією, ефективності управління земельними ресурсами, юридичної відповідальності за відомості про земельні ділянки, а також можливості децентралізації управління земельними ресурсами.
  • Документ
    Визначення моделі зміщення точок технологічного обладнання при деформаційних процесах
    (КНУБА, 2015) Гладілін, В. М.; Чуланов, П. О.; Шудра, Н. С.
    У статті запропоновано розглянути визначення моделі горизонтальних та вертикальних векторів зміщення точок (деформацій) промислового обладнання як динамічної системи в тривимірному просторі. Моделювання виконано на основі складання векторів за правилом паралелограма та множення векторів. Сучасне визначення і правильне використання даних про деформації дасть можливість збільшити строк планової та безпечної експлуатації промислового обладнання.
  • Документ
    Моделювання спостережень точок реверсії під час гіроскопічного орієнтування
    (КНУБА, 2016) Гладілін, В. М.; Шудра, Н. С.; Чуланов, П. О.
    Спостереження точок реверсії осі гіромотора гіротеодоліта у горизонтальній площині дає змогу визначати напрям геодезичного меридіану. Вимірюючи коливання осі гіромотора у вертикальній площині, можна визначити широту місця встановлення гіротеодоліта. Для підвищення точності визначення геодезичного азимута пропонується встановити модель слабкозатухаючих коливань гідромотора і визначити її параметри. Траєкторія руху осі гіромотора має вигляд еліптичного конуса. Фазова проекція траєкторії руху на площині має вигляд еліптичної спіралі, що апроксимується логарифмічною спіраллю, відношення піввісей котрої визначає полярне стиснення Землі, яке збігається з загальноземним WGS – 84 або ПЗ – 90.