Архітектурний вісник КНУБА

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/40

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Документ
    Кафедрі основ архітектури та архітектурного проектування 55 років: еволюція, особистості, надбання, сьогодення
    (КНУБА, 2020) Слєпцов, Олег Семенович; Івашко, Юлія Вадимівна; Ушаков, Гліб Наумович; Яковенко, М. К.
    У статті досліджується історичний розвиток та організаційно- методична система діяльності кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА під керівництвом професора О.С.Слєпцова. Виявлено ефективну взаємодію основних складових діяльності: навчальне середовище, залучення досвідчених фахівців, співпраця з профільними організаціями, участь у реальних проектах і конкурсах, видавнича діяльність, індивідуальний науковий, практичний та художній розвиток викладачів. Узагальнено значення кафедри у структурі архітектурного факультету КНУБА та результати оновленої комплексної діяльності, що послідовно впроваджує протягом дев'яти років керівник кафедри професор О.С.Слєпцов. Ці методичні висновки можуть бути корисними при плануванні діяльності різними організаційними підрозділами архітектурної освіти та науки.
  • Документ
    Особливості проектування житлових будинків у забудові історичного центру міста
    (КНУБА, 2019) Рогожникова, Олена Євгенівна; Халімон, М. М.; Rogozhnykova, O. E.; Khalimon, M. M.
    Проаналізовано містобудівні аспекти функціонування історичної забудови в центральних районах міста в умовах розвитку будівництва і безперервного підвищення конструктивних, економічних, санітарних вимог до будівель. The urban aspects of the function of historic buildings in the central parts of the city under construction development conditions and non-stop raising engineering, economic, and health requirements for buildings has been analysed. The article considers optimal space planning solutions for the residential complexes. The practical need for effective architecture planning tools in the future has been grounded.
  • Документ
    Градостроительная реконструкция и реновация исторический среды города
    (КНУБА, 2016) Глазырин, В. Л.; Шкрабик, И. В.
    В статье раскрываются основные направления в области реконструкции и реновации в целях сохранения исторического и культурного наследия на примере города Одессы.
  • Документ
    Современные проблемы и практика развития малых городов в системах расселения (на примере г. Фастов Киевской области)
    (КНУБА, 2016) Лях, В. М.
    Рассмотрены современные проблемы и практика развития малых городов и систем расселения, целесообразность их поэтапной реконструкции, сохранения природного окружения и исторической застройки.
  • Документ
    Методи реконструкції наркологічних закладів
    (КНУБА, 2016) Поцелуєва, Н. В.; Куцевич, В. В.
    У статті розглядаються існуючі методи реконструкції наркологічних закладів (НЗ) та автором пропонується новий реконструктивний захід.
  • Документ
    Щоденник обмірно-проектної практики. Дубно – літо 2016
    (КНУБА, 2016) Слєпцов, О. С.; Ладан, Т. М.; Ніканоров, С. О.; Пивоваренко, О. В.
    Розглядаються особливості проведення учбової практики (обмірно-проектна) на кафедрі Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА – організація, робочий процес, відпочинок, відчуття «духу міста».
  • Документ
    Реконструкція скверів в історичній частині міста на прикладі скверу на пл. Соборній в м. Біла Церква
    (КНУБА, 2016) Жихарева, К. В.; Слєпцов, О. С.
    Досліджено територію скверу на пл. Соборній в центральній частині міста біля навчального закладу БНАУ, площею 1га. Проведено аналіз сучасного стану зелених насаджень та планувальної структури території. Виявлено основні проблеми та недоліки функціонування скверу, його зон та дорожньо-стежкової мережі. Розроблено концепцію з реконструкції та функціонально – просторової трансформації скверу.
  • Документ
    Дещо про проблеми «хрущовок»
    (КНУБА, 2017) Патракова, А. І.; Хараборська, Ю. О.
    Стаття присвячена проблемі реконструкції, реновації застарілого житлового фонду (1960-1970 років). Вказане існуюче положення речей з цього питання та варіанти його вирішення спираючись на міжнародний досвід.
  • Документ
    Містобудівна практики використання колишніх військових об’єктів
    (КНУБА, 2018) Агєєва, Г. М.
    Наведені результати дослідження практики використання колишніх військових об’єктів для вирішення соціальних завдань. Серед об’єктів дослідження – військові містечка, аеродроми. Частка майнових комплексів військових містечок передається до сфери управління іншим відомствам, міським громадам. Будівлі та споруди морально та фізично зношуються. Розвиток населених міст, розташованих поруч, потребує вирішення містобудівних завдань з урахуванням можливості використання територій колишніх військових об’єктів.
  • Документ
    Закордонний досвід реставрацій та реконструкцій військових гарнізонних комплексів та їх елементів
    (КНУБА, 2018) Сергіюк, І. М.
    Проаналізовано досвід реставрації та реконструкції військових об’єктів на території сучасної Польщі та Литви, що входили до складу Російської імперії наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття, а також у Словаччині, що входила до складу Австро-Угорщини.