Архітектурний вісник КНУБА

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/40

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Екологічна психологія архітектурного простору
    (КНУБА, 2020) Русевич, Тетяна Вікторівна
    У статті розповідається про екологічну психологію - науку, що розглядає взаємини людини з навколишнім природним і антропогенним простором. Архітектурний простір- це безпосередній інформаційний канал впливу на сприйняття людини і засіб її формування. Дається визначення інформації - параметричної, семантичної і естетичної. Розглядаються етапи становлення взаємодії психології з навколишнім середовищем. Формулювання концепції сталого розвитку згідно з визначенням Міжнародної комісії з навколишнього середовища і розвитку. Термін «екопсихологія» сприймається і інтерпретується як напрям психологічної науки, що має відношення і до екології, й у тому числі архітектурної екології. Вихідним для еколого-психологічних досліджень є уявлення про те, що психічний розвиток, навчання, поведінка людини та їй психічне здоров'я не можна розглядати поза зв'язком даного індивіда з навколишнім середовищем (природним, антропогенним, інформаційним, освітнім, родинним і тощо). Тому актуальна необхідність створення для людини психологічно здорового архітектурного простору, для того щоб уникнути синдрому сенсорної депривації, поганого емоціонального становища і девіантної поведінки людини.
  • Документ
    Принципи формування екологічної архітектури
    (КНУБА, 2019) Кавецька, Н. С.; Самойлович, Валентин Васильович; Юнаков, Сергій Федорович
    Узагальнено світовий досвід розвитку екологічної архітектури, визначені основні принципи та прийоми її формоутворення. The article discusses the relevance of ecological architecture, the principles and methods of its implementation. Ecological architecture is a new way of life, a new vector of thinking
  • Документ
    Устойчивое развитие. Определение понятия и перспективы развития
    (КНУБА, 2018) Белоусько, А. Ю.
    Рассмотрены вопросы, связанные с определением и развитием понятия «устойчивое развитие» в аспекте переломного периода в развитии современной архитектуры. Это развитие информационных технологий и технологическая революция, а также цепь наложившихся в одной точке глобальных кризисов.